Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce pareri aveti de serviciile B&S Motors?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki
Pages: 1, 2, 3, 4
Dokken
QUOTE (mara1976 @ Apr 30 2008, 04:59 PM) *
Dokken, tu ai treaba in jur de 6 seara in zona Victoria? Ca tot trece un Swift portocalet pe acolo si ma uit asa cu jind la el! rolleyes.gif


Din pacate nu sunt eu.. De o saptamana sunt plecat din Bucuresti. confused.gif
mara1976
Era prea mare coincidenta! biggrin.gif

Apropos, am sunat la BS si vineri am banii. Multam, Dragos!
rexkroki
pacat cs s trebuit sa renunti, bine macar ca poti sa-ti recuperezi banii farra prea mari probleme... bafta la achizitionarea din alta parte a Swiftului visat smile.gif
DRAGOS
n-ai pen' ce wink.gif

allex010
Am luat un 1.3 GS negru de la Redtor, Oradea. (azi m-am intors).
Pt. cine mai este interesat am vazut in curte la ei 2 buc GS in 3 usi (caramiziu si gri) + un 1.3 GLX gri second hand la 9000 euro parca (2007, 30.000 km). Iar in showroom mai erau 2 buc 1.3 GS (albastru-verzui) in 5 usi.
Toate modelele (inclusiv al meu) nu sunt cu facelift!!!

Nu fac reclama; vreau doar sa ajut.....
mara1976
QUOTE (allex010 @ May 5 2008, 11:48 PM) *
Am luat un 1.3 GS negru de la Redtor, Oradea. (azi m-am intors).
Pt. cine mai este interesat am vazut in curte la ei 2 buc GS in 3 usi (caramiziu si gri) + un 1.3 GLX gri second hand la 9000 euro parca (2007, 30.000 km). Iar in showroom mai erau 2 buc 1.3 GS (albastru-verzui) in 5 usi.
Toate modelele (inclusiv al meu) nu sunt cu facelift!!!

Nu fac reclama; vreau doar sa ajut.....


Sa-ti stapanesti sanatos masina si sa te bucuri de ea! Asteptam poze si impresii! thumbsup.gif
dannSX
QUOTE (allex010 @ May 5 2008, 11:48 PM) *
Am luat un 1.3 GS negru de la Redtor, Oradea. (azi m-am intors).
Pt. cine mai este interesat am vazut in curte la ei 2 buc GS in 3 usi (caramiziu si gri) + un 1.3 GLX gri second hand la 9000 euro parca (2007, 30.000 km). Iar in showroom mai erau 2 buc 1.3 GS (albastru-verzui) in 5 usi.
Toate modelele (inclusiv al meu) nu sunt cu facelift!!!

Nu fac reclama; vreau doar sa ajut.....


Sa-l stapinesti sanatos si fara evenimente!!
allex010
Multumesc pt. urari.
Voi detalia impresii si imagini in sectiunea Totul despre masina mea.
skylar
Salutare !

Votul meu pentru poll- un NU categoric fata de serviciile oferite de B&S Motors.

Acum sa imi justific si votul.
Undeva prin luna februarie iau legatura cu ce de la B&S Motors pentru achizitionarea unu suzuki Swift, 1.3, GS. Oamenii foarte binevoitori imi dau informatiile de care am nevoie chiar daca le spusesem ca cel mai probabil voi achizitiona masina pe la sfarsitul lunii mai.
Spre sfarsitul lunii mai iau legatura telefonic cu ei pentru a programa o vizita la sediu si eventual a semna contractul, insa stupoare unsure.gif mi se spune ca nu pot livra masina mai devreme de mijlocul lunii septembrie pentru ca fabrica intra in concediu in luna august.....dezamagire, suparare....
Intamplator ma gandesc sa iau legatura cu cei de la Redtor sa vad ce spun ei, aici alta surpriza, persoana cu care vorbesc imi spune ca poate sa-mi ofere un suzuki swift 1.3 GS chiar culoarea care o vreau eu, cu livrare cel mai tarziu la sfarsitul lunii iulie. Pentru ca imi era peste mana sa ma duc sa iau masina de la Oradea si pentru ca pretul oferit de ei era cu 600 de euro mai mare decat al celor de la BS ma gandesc sa-i sun pe cei din Tunari si sa-i intreb daca nu pot sa faca ei rezervarea masinii la fabrica, eu urmand sa platesc avansul. Dupa multe insistente si dupa ce m-am deplasat la sediul din Tunari au catadicsit sa rezerve masina. Impresia mea pana aici in relatia cu ei - nu erau deloc interesati sa vanda masina, a trebuit sa ii imping eu de la spate.
Ok, au rezervat masina, am platit avansul si sambata ma duc sa fac un test drive cu Swift-ul la sediul din Tunari. Aici aflu ca masina care era pe test drive a fost lovita si ca nu mai pot sa fac test-ul pentru ca nu au alta masina. Nu-i nimic, astept sa termine dealer-ul cu clientul dinaintea mea ca sa semnez contractul. In tim ce astept vad SX4 si mi se pune pata pe el. thumbsup.gif
Cer sa fac un test drive, baietii foarte promti dau curs solicitarii mele si in final ma razgandesc si vreau SX4. Ehhh si de aici incepe abureala, pacat ca nu mi-am dat seama la timp. Mi se pune in fata un contract, care daca esti de buna credinta ti se pare ok, il semnez, cu precizarea din partea agentului de vanzari ca masina va fi livrata la inceputul lunii iulie si ca cel mai bine ar fi sa fac plata integrala pana atunci... Da stiu o sa spuneti toti ca am fost fraiera, ca nu trebuia sa fac asta, dar mie mi s-au parut oamen seriosi, cel putin la inceput.
In cursul saptamanii urmatoare adica mai exact pe 19 iunie le platesc integral masina si apoi incep sa astept.
Spre sf. lunii dau un telefon de verificare si mi se spune ca totul e ok si ca masina urmeaza sa fie livrata la inceputul lunii (de mentionat ca la data semnarii contractului cei de la B&S mi-au dat seria de la sasiu - precizez asta pentru ca mi s-a spus ca de regula daca au seria de la sasiu masina e aproape gata).
La invceputul lunii ma suna dealer-ul si imi spune ca in intervalul 14-18 iulie trebuie sa vina masina mellow.gif ceva mai tarziu decat au spus ei dar e ok. In jur de 16 iulie sun sa intreb de masina si mi se spune cu nonsalanta ca masina nu a venit si ca cel mai probabil o sa mi=o livreze pe 22 iulie. Eh si de aici incep dracii mei pinch.gif
Iau contractul la mana si ii pun sa-si respecte obligatiile contractuale- adica sa ma instiinteze data la care a iesit masina de pe linia de fabricatie.Dupa multe telefoane si amenintari cu judecata catadisesc sa-mi spuna ca masina a iesit din fabricatie pe 04.07.2008.
Conform contractului - facut de ei si impus clientului, adica mie, termenul de livrere al masinii este de 10 zile lucratoare de la data iesirii din fabricatie adica 18.07.2008. Alte telefoane, o atitudine nonsalanta a dealer-ului, in care mi s-a spus ca ei nu porta nici o vina, ca transportatorul nu's ce a facut, ca fabrica nu a dat drumu la masina si tot asa si dupa alte amenintari ale mele cu judecata si dupa o notificare scrisa din partea mea, domnul director imi face o notificare scrisa in care imi precizeaza ca termenul de livrare al masinii este cel tarziu 11.08.2007.
Sincer nu cred ca vor livra masina la acea data, dar conform contractului au dreptul la doua notificari privind data de livrare.Alti nervi, alte telefoane, o alta notificare facuta de avocat de data asta la care mi se raspunde ca le pare rau(dar banii ii folosesc), ca asta este situatia, desi in scris nu mi-au oferit o explicatie clara cu privire la intarzierea livrarii masinii si ca imi ofera un vehicul pana la data livrarii masinii. Masina mi=o ofera nu pt. ca s-au simtit ei ci pentru ca le-am pus eu in vedere aceasta posibilitate.
In concluzie, nesimtire cat cuprinde, atitudine de dezinteres fata de cumparator, nu stiu sau nu am incredere in data pe care mi-au comunicat-o ei pentru ca sunt patita dar banii mei ii folosesc in continuare.
Sorry de post, dar sper sa il citeasca si alte persoane si sa caste bine ochii.
P.S. Andrei nu am nimic cu tine dar suzuki se scrie cu I si in plus nu cred ca ai mai fii multumit de BS ddaca te-ai afla in locul meu confused.gif

cristinab
QUOTE (suzuki_bs @ May 5 2006, 03:03 PM) *
Ce pareri aveti de serviciile B&S Motors?

nu foarte buna. astept de 2 luni jumate sa imi vina un splash pentru care am platiti un avans si ma anunta luna asta ca in septembire nu se fabrica modleul cerut de mine.
ntire2002
mai, ce pacat ca nu am luat aparatul foto cu mine sa vedeti ce curte mica plina cu masini multe aveau aia de la service-ul suzukistop din debrecen....
cu preturi pe ele, livrabile la metoda "banul jos, ia cheile si tai-o".....
cristinab
QUOTE (cristinab @ Sep 3 2008, 10:28 PM) *
QUOTE (suzuki_bs @ May 5 2006, 03:03 PM) *
Ce pareri aveti de serviciile B&S Motors?

nu foarte buna. astept de 2 luni jumate sa imi vina un splash pentru care am platiti un avans si ma anunta luna asta ca in septembire nu se fabrica modleul cerut de mine.

cei de b&s motors tocmai m/au anuntat ca voi primi un model cu o motorizare mai mare decat cel comandat, iar diferenta de pret o vor suporta ei.
DragosT
Dupa cateva zile de e-mail-uri cu cei de la B&S, de identificat pe schita trimisa de ei (mai sterse ca orice scan) piesele necesare, respectiv cheder interior usa fata (explicat si scris si cu sageti rosii pe pozele primite ca era PENTRU geam), ma trezesc prin curier ca-mi este livrat cheder de usa. Solicit apoi 4 prezoane (nu fac deplasarea pana la Bucuresti pentru 30 de lei). Nici pana in ziua de azi nu mi s-a raspuns la solicitare. Am un Swift GLX 1.3 16valve OHC din 2003, cu motor de se crucesc toti ca nu gasesc prin cataloage piese de schimb (cod motor G13BB, 62 kw -> asa ceva nu exista pe nicaieri).
Arheopterix
Am scris de prietena care a asteptat mai bine de 6 luni un GV?
Si cand a venit nu avea scaune incalzite (lucru specificat la comanda)_.
Apoi s-a rezolvat problema,si s-au montat scaune electrice.
Ieri am vazut masina.
Femeia nu a fost instruita absolut deloc despre masina.
Ea conduce de multi ani,dar nu a avut un 4x4 niciodata.
Habar nu avea la ce folosea butonul de deconectare a ESP ului.
I-au spus la reprezentanta "Sa nu unble la el"...
Halal treaba.
De folosirea tractiunii si a reductorului nici vorba.
wicked
Proaste, foarte proaste, numai incopetenti, o sa povestesc ce mi s-a intamplat la Swift si sper sa primesc un ajutor cu un service autorizat si cu oameni competenti in domeniu.
teodor swift 1.3
CITAT(wicked @ Jan 21 2009, 08:39 AM) *
Proaste, foarte proaste, numai incopetenti, o sa povestesc ce mi s-a intamplat la Swift si sper sa primesc un ajutor cu un service autorizat si cu oameni competenti in domeniu.


Servicii slabe, incompetenta, vor sa te prosteasca pe fata si preturi mari pentru revizii si reparatii. Eu am renuntat sa mai trec pe la ei. In ultimul timp au aparut alti dealeri si service-uri suzuki si m-am orientat catre acolo. Sincer B&S sunt niste vulpoi hamesiti si ametiti, care au profitat de naivitatea mutora dintre noi. Cum in vremuri de criza nu mai poti avea profituri din vanzari de masini, service-ul ar trebui sa mearga snur. B&S de-a lungul timpului a reusit in mare parte, sa indeparteze clientii. Sunt dezgustat de prestatia lor. Pacat pentru marca Suzuki, care are de suferit in imagine prin asemenea reprezentante neserioase. banned.gif
yir
Din fericire se pare ca Suzuki Romania i-a exclus din lista dealerilor si a serviceuri-lor Suzuki agreate.
Cine este in perioada de garantie ar fi bine sa se orienteze spre alte locatii thumbsup.gif
teodor swift 1.3
CITAT(yir @ Jan 18 2010, 12:34 PM) *
Din fericire se pare ca Suzuki Romania i-a exclus din lista dealerilor si a serviceuri-lor Suzuki agreate.
Cine este in perioada de garantie ar fi bine sa se orienteze spre alte locatii thumbsup.gif


Asa se pare, cel putin daca intri la suzuki. ro, la dealeri in Bucuresti apar: Autonet si Radacini. B&S lipseste. Prin " profesionalismul" lor B&S si-au taiat creanga... Asa ca parasiti corabia inainte sa se scufunde teehee.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.