Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BMW-WILLIAMS SAU......
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Pages: 1, 2
Rai
Peste 4 saptamani incepe F1.Oare cine va castiga anul accesta titlul si ce echipa,motor va fii la final numarul 1?
Sper ca nu o sa avem o F1 monotona si ca Schumacher M sa nu castige.Daca ar fii castigat titlurile in masini diferite poate era o legenda dar numai cu Ferrari cred ca a venit timpul si altora.La sfarsit as vrea sa vad alb-albastru si nu tot rosu.
M i h a i

Bine zis Marius, e timpul ca Scumacher&CO. sa fie luati pe färas de Williams-BMW. Si nu stiu de ce dar am sentimentul ca anul acesta exact asa se va intampa iar calutul cabrat va deveni o rapciuga pe langa vitezistii de la BMW care pe langa piloti si tehnologie vor avea de infruntat si lipsa de fairplay a lui Schumacher. Cand se va vedea incoltit, sunt sigur ca va proceda la fel ca si cu Villneuve si cu Damon HILL, adica ii va crosa in disperarea de a-i elimina din cursa.



GO GO GO WILLIAM-BMW...scoateti Ferrari la pensie



[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-03-13 13:59 ]

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-03-13 14:00 ]
ciprian7
Vorbiti prostii, copii! Nu va este clar ca tot M.Schumacher va castiga si anul acesta ? Ce Dumnezeu! Ferrari este cea mai tare echipa din ultimii cinci ani !
Rai
Nu suntem chiar copii!Dar de ce sa tot castige Ferrari?Si noi suntem tari si asa sau asa odata tot vom castiga fiindca vom face un motor si mai bun si tot mai bun.Si Schumacher M nu o sa reziste pana la pensie oricum vine si vremea noastra.
Laurentiu_007
Nu va certati!
Eu sunt fan Ferrari si pariez pe echipa asta.Insa adevarul e ca as vrea sa vad si mult spectacol.Sper sa fie o lupta stransa, iar cel care castiga sa o faca pe merit.
ciprian7
Si eu sunt de aceeasi parere, mi-ar place mai mult suspans insa nu cred ca celelalte ehipe vor putea pune la punct un motor la fel de fiabil ca cel al echipei Ferrari. Desi BMW a fabricat un motor mai puternic, ca si fiabilitate mai are ceva de recuperat. La fel si motorul Mercedes. Parerea mea ca depinde in egala masura si de calitatile driver-ului. Uitati-va la ALONSO ! Desi nu a avut o masina extraordinara a facut o figura super frumoasa anul trecut !
ciprian7
Si eu sunt de aceeasi parere, mi-ar place mai mult suspans insa nu cred ca celelalte ehipe vor putea pune la punct un motor la fel de fiabil ca cel al echipei Ferrari. Desi BMW a fabricat un motor mai puternic, ca si fiabilitate mai are ceva de recuperat. La fel si motorul Mercedes. Parerea mea ca depinde in egala masura si de calitatile driver-ului. Uitati-va la ALONSO ! Desi nu a avut o masina extraordinara a facut o figura super frumoasa anul trecut !
Laurentiu_007
Abea astept sa inceapa campionatul.Sigur o sa fie un mare spectacol.
Iulian8
norocul nostru e ca nu castiga cine vreti voi ci castiga cine e cel mai bun si asta s-a vazut pana acum. normal ca romanul tot carcotas a ramas, de ce sa castige tot ala, si ce daca e bun? sa mai lase si pe altu ; ia sa-i omoram noi capra vecinului ca prea e de tot....treaba e ca ne certam noi degeaba cu cine castiga sau nu ca asta se va vedea pe pista si sper ca lupta sa se dea pana in ultima runda.
apropo de BMW, noul monopost arata destul de bine si i-a cam pus pe sperieti pe ceilalti constructori insa nu am vazut inca toate monoposturile de anu asta. oricum nu stiu cat de motivat este montoya sa castige stiind ca de la anu merge la Mercedes iar la mercedes se vor face ceva schimbari....deocamdata la ferarri apele sunt limpezi ceea ce le da o anumita siguranta si avantaj.
M i h a i
deja anticipam ce-o sa faca monotya si ce se va petrece la mercedes.....acum cine e carcotas?
iar in al doilea rand probabil ca Montoya ar sughita daca pleaca la Metcedes cu un titlu in buzunar
Rai
Nu stiu pe mine ce m-ar motiva sa mai fac ceva daca tot altul e mai bun!Eu sper ca in fiecare an ca am facut o masina mai buna si ca avem sanse dar un lucru uiti Iulian depinde si cati bani investesti intr-un titlu si ce sponzori ai.Si te rog vezi ca care scriu aici nu sunt toti la fel si exista si diferente intre anumiti oameni.
Radu_
ce conteaza ultimiicinci ani, sau mai stiu eu ce... cred ca BMW si McLaren au sanse mari, cand au vazut astia de la Ferrari ca Raikonnen e bun, gata, incearca sa-l "racoleze"; asta e, si de ce credeti, isi dau seama ca Shumi e cam gata, poate are noroc si acuma, cine stie, dar nu cred
si despre masini si echipe, or sa se bata de la egal la egal anul asta, doar ati vazut masinile, iar echipele - tzeapene
Rai
O cursa un campionat poti sa-l pierzi dar pasiunea niciodata.BMW ...

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-03-11 20:07 ]
M i h a i
Bine zis Marius....exact asta nu pricep cei care probabil privesc masina ca pe un simplu fier, ca pasinuea nu se pierde si ca mitul BMW nu poate fi scos din inimile noastre doar pentru ca nu stiu ce japonez a scos pe piata nu stiu ce masina sau penru ca Ferrari a castigat x titluri. In plus, sunt sigur ca multi nu vor mai tine cu ferrari cand aceasta nu va mai castiga. "Suporteri" de ocazie
Rai
Topicurile noastre arata bine noi suntem si la bine si la rau eu imi amintesc ca multi ani Ferrari nu castiga mai nimic si nimeni nu prea pomenea de ei noi tot cu BMW pana la moarte.Asta e sa fii FAN nu numai cand esti nr.1.
M i h a i
C O R E C T !!!
M i h a i
Marius! nu am reusit inca sa aflu care e treaba cu noul bot la Williams BMW. E doar design sau are ceva avantaje?
Rai
Noul bot nu e numai de frumusete e pentru aierodinamica dar arata fenomenal.Nu?
M i h a i
arata beton intr-adevar...ce stiu astia sa imbine utilul cu placutul....s-a terminat cu smecheria


arata beton intr-adevar...ce stiu astia sa imbine utilul cu placutul....s-a terminat cu smecheria






[ acest mesaj a fost modificat de : de 2004-03-21 12:22 ]
Rai
ptr.mihai,azi nu a fost sa fie dar suntem pe aproape si cred ca masina e tot mai buna.
M i h a i
am vazut si eu ultimele 20 de ture si am sperat sa se intample ceva sa fie montoya pe primul loc. dar vorba ta nu a fost sa fie. oricum, am remercat ca la standuri ferrari schimba mai repede pneurile decat williams, cu pana la 2 sec. conteaza. sper sa se mai imbunatateasca timpii si la williams.
si n-am apucat sa aflu ce a patzit ralf
M i h a i
si apropos de ralf, nu mi-a placut deloc amenintaea lui la adresa lui montoya, cum ca-l scoate de pe circuit daca-l mai depaseste u stiu cum. sa nu uite cum a procedat fratisu cu hill si villneuve. incepe sa ma oftice juniorul asta, mai ales ca nici ca pilot nu confirma. si vorba aia, are bmw sub fund
Rai
mihai am o poza si cred ca o sa-ti placa.
Paul5
problema este ca schumi a cistigat si cu un renault....baietii cu "bavarezi"ar trebui sa fie rusinati?
serios vorbind,schumacher este desavirsit in pilotaj si in setarea masinii in functie de particularitatile fiecarui circuit.din pacate nu are un rival pe masura,spectacolul pe circuite lasindu-se asteptat
M i h a i
din pacate ferrari iar a castigat ia williams bmw a demonstrat ca nu are piloti...mai ales ralf...o petarda de pilot
Rai
cam asa e mihai,daca nu oferi bani multi nu prea ai piloti dar sa fim optimisti mai sunt multe curse si sa vedem dupa vreo 9-10 stim unde stam.
Cristi2
parca nu mai regasesc in tonul vostru entuziasmul acela de la debut.

una e sa ai masini bune pe strada, alta e pe circuit.
si stiti ceva ??
pun pariu ca daca schumi ar fi mers la bmw (daca d-l old papa frank nu s-ar zgarci), bavarezii s-ar lauda acum cu vreo 4-5 titluri........
M i h a i
pai e normal sa nu mai fie entuziasm cand il vezi pe ralf cu conduce. noroc ca nu a rupt masina aia si macar a terminat cursa.
cat despre faptul ca una e sa ai masini bune pe strada si alta pe circuit, e adevarat, dar uita-te si la japonezi care daca pe strada pot sa mai deschida gura, in f1 sunt vai de capul lor. mai castiga cate un punct doar cand au altii probleme. si oricum, bmw se bate cu ferrari nu cu vreo marca de care n-a auzit nimeni si sunt multumit ca cel putin nu a luat foc ca mercedesul in fiecare etapa pana acum. pacat de kimi.
si inca ceva, din ce am citit si auzit, un ferrari de strada nu e cu nimic mai presus decat un bmw tunat. poate o sti marius ceva
Rai
da,numai pretul difera la ferrari si nu trebuie un bmw tunat avem destule in serie pregatite.dar eu raman asa sau asa fan bmw nu stiu ce va face ferrari cand schumacher nu mai vrea sau nu mai poate sau poate nu mai pot sa investeasca asa de mult caci investitile lor sunt enorme.
Rai
si poate asa arata viitorul.
Rai
ptr.mihai,ai vazut cursa de la imola?
eu ma intreb oare de ce bmw poate sa tina piept la ferrari cu barichello si nu cu schumacher.eu cred ca de fapt ferrari-malboro ar merita numele de schumacher caci fara el nu cred ca ar mai castiga tot timpul.tu ce zici?
Iulian8
fiecare cu setarile sale la masina. sa nu uitam ca barichelo e pilotul nr 2 la ferarri iar montoya , se pare ca nr 1 la bmw...
montoya sa fie bucuros ca a terminat cursa ca in ultima vreme...
ciprian7
Pentru Mariu si Mihai, In special!
Fratilor, cred ca anul acesta nici macar locul doi nu o sa-l mai prindeti!
Buton e pe val si s-ar putea sa fie singurul care i-l mai poate prinde din urma pe Schumacher.
Asta este, poate o sa puteti mai mult la anul... si la multi ani!
Rai
Si cuonteaza principalul ca concuram.Cand ai sa mergi la o cursa de F1?Eu cel putin merg la cateva si ma si plimb pe la BMW.Dar tu?
Vezi inseamna ca tot sunt bun la ceva daca am acces la BOXE.
tongue.gif
M i h a i
Marius ai dreptate, cand nu va mai fi Schumacher o sa fie vai de ferrari tongue.gif
Viorel5
Am citit ultimele mesaje de la acest subiect.
O concluzie:Ferrari este cea mai buna iar Schumacher deocamdata nu are rival!
Cat despre era Ferrari post-Schumacher teamul din Maranello a pus deja ochii pe cine altul decat pe Button!!!!! un lucru bun prin care sunt convins ca Ferrari va castiga in continuare...............
Rivali: BMW si Mercedes sa i-a lectii de la Renault si BAR, caci la Ferrari nu au nici cum sa viseze macar!
Salutari tuturor, in special ferraristilor! bafta multa la M.P. al Barcelonei
M i h a i
:minigun: :rock: :enforcer: :evil:
krysty
da... merg iconurile... si cele cu impuscaturi :tongue3:
M i h a i
Azi in calificari s-a vaut inca odata ca Ralf e o pocnitoare de sofer. In schimb Montoya pleaca de langa Ferrari. Forza BMW
Rai
Despre personal nu as vrea sa vorbesc.La anul vor fii mai mult ca siguri alti piloti poate Kimi.
Si cursa o vedem maine nu Ferrari e asa domonanta ci pilotul german Schumacher el singur face aproape tot.Si eu as propone sa numesc echipa Ferrari Mc.Schumi. :evil:
M i h a i
Vazand in ce hal la luat Truly pe Montoia la start, am plecat sa ma joc Counter-Strike
V l a d
laugh.gif laugh.gif laugh.gif Bine Mihai, reactia mea a fost exact aceeasi!!! Head-shoot! laugh.gif
M i h a i
pt Vlad...vezi OFF Topic - Joace tongue.gif
Radu_
zic astia de la mercedes-mclaren (invers) ca de la mijlocul sezonului, schimba motorul - dar mai intai trebuie sa devina majoritari astia de la mercedes - ca sa poata avea drept de veto - ca in momentul de fata nu pot lua o decizie de unii singuri - se baga altii - care au actiuni acolo - si de asta merge treaba prost...

si la bine si la rau, cu mercedes...
Rai
Asata e F1 anul acesta nu stiu ce mai vine dar Schumacher e unul din piloti cei mai buni care au existat vreodata si pana nu se retrage sau se plictiseste nu stiu cum va fii.Problema e ca BMW nu vrea sa mai investeasca nici bani pentru masini si nici pentru piloti.Se vorbeste chiar ca ne vom retrage curand 1-2 ani.Dar mai vedem mai sunt 12 curse. smile.gif
cristianc
QUOTE(M a r i u s)
Se vorbeste chiar ca ne vom retrage curand 1-2 ani.


NAspa :cry: se retrage BMW-ul nu mai merge Marius in boxe tongue.gif
M i h a i
Eu oricum nu am inteles de la inceput de ce a intrat BMW in F1...nu trebuia sa demonstreze nimic. BMW sunt cele mai bune masini. BMW Rulez
Rai
Si eu Mihai nu am fost de acord cu mersul la F1 dar Mercedes intrase si BMW s-a gandit ca face ca acum vreo 15-20 ani intra catva ani castiga ceva si se retrage.Dar calculele nu merg motoarele sunt bune dar ba au probleme cu sasiul ba cu piloti si daca BMW nu pune punctul pe i se pot retrage dar nu e asa de simplu caci au un contract pana 2006 sau 2008 nu stiu exact.Deci anul asta cred ca e dus pentru BMW.
Rai
Mihai,cineva a auzit ce scrii si cred ca in curand avem un nou pilot in locul lui Ralf,campionul din 1997 va testa si daca e bun va alerga pentru BMW-Williams se numeste Jackes V...Restul il comentezi tu. tongue.gif
M i h a i
Pai comentez asa. In vremurile lui de glorie, adica atunci cand avea masina (Williams-Renault), Villneuve mi-a placut la nebunie si cu el am tinut si am facut spume la gura cand Schumacher l-a acrosat. Sper ca la teste sa demonstreze ca e pilot bun si chiar as fi bucuros sa reprezinte BMW. Nu am inteles niciodata de ce un pilot asa promitator a obtinut doar un titlu care s-a dovedit a fi si cantecul sau de lebada cum se spune. Oricum e de bine ce zici tu, caci pentru Ralf, cu tot respectul, BMW e o palarie prea mare.
tine-ma la curent cu noutati te rog :cheers: :bounce: :cheers:

_________
BMW Rulez
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.