Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BMW-WILLIAMS SAU......
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Pages: 1, 2
Paul5
Poate ca Villeneuve nu e asa genial cum speri tu,poate e doar un pilot bun care a prins o super conjunctura(masinile concurentei super naspa in momentul respectiv).Vezi:Damon Hill sau Nigel Mansel la vremea lor.
krysty
eu zic sa nu-l comparam pe Nigel Mansel cu Villeneuve si Hill care au fost campini de conjunctura. Mansel a fost cu 2 clase peste acestia, poate singurii din F1 care n-au meritat titlul de campioni. dupa parerea mea (Villeneuve si Hill bineinteles) au fost niste piloti mediocri.
M i h a i
Ramane de vazut...mie mi-a placut Jakc V. la timpul ala. si ar fi bine sa prinda asi acum o conjunctura sa ia titlul cu BMW. Nu m-as supara
f1anatic
Se pare ca Montoya ar vrea sa-si anuleze contractul cu McLaren de la anul si sa ramina la Williams BMW si in 2005. Eu zic ca este cadoul cel mai frumos pe care il poate primi pt isprava cu Schumacher de la Monaco este sa conduca un McLaren in 2005.

Si apoi sincer ar fi frumos sa ii vezi pe Jacques Villeneuve si Juan Montoya in acceeasi echipa. Nu ar fi fost rau nici cu Raikonen dar parca ar fi mai hazliu cu Villeneuve.

Si sigur: Villeneuve si Hill sint campioni oportuni. Hill isi datoreaza succesul lui Michael si Williams-ului (Michael ca s-a dus la Ferrari si nu a stat la Benetton; precum si Williams-ului ca a facut masina buna in 96) . Villeneuve tot lui Michael ca s-a busit cu neamtzul si ca neamtzul a ramas pe aratura pe cind williams-ul a rezistat. Practic amindoi isi datoreaza faima tot lui Michael.
Gardan25835
tre sa faca rost de niste piloti
Rai
Discutii ar fii ca vine un fost campion Hakkinnen la BMW dar mai vedem eu va informez cand stiu ceva oficial. tongue.gif
chris26915
am facut efortul de a-mi face user tocmai pt a va raspunde .... voua... fanilor bmw
nu despre f1 ar fi de vorbit.....pt ca nu are sens....ferrari e supermeseriasa.....
vreau sa va dau o tema de gandire.....incercati sa comparati motoarele honda cu cele de la bmw.....motoarele ne-turbo....aspirate....de ex
1.6 vtec - 1991 - 150cp - 1.6l ...
nu zic ca bmw nu face motoare bune dar puneti un m3 din 90 cu o honda crx sa vedeti ce se intampla.... si ex pot sa va dau pana maine....
la anul apare noul crx cu motor de 1l - 75kw si 1.6 - 115kw...
aaaa si nu ma luati cu m5 dupa 2000 incercati sa-l comparati cu acura nsx....costa tot pe acolo

m-am cam plictisit.....bmw sucks.... motoarele vanos sunt singurele care merita ...dar puse pe alte masini.... unele mai frumoase....de ex honda
chris26915
am facut efortul de a-mi face user tocmai pt a va raspunde .... voua... fanilor bmw
nu despre f1 ar fi de vorbit.....pt ca nu are sens....ferrari e supermeseriasa.....
vreau sa va dau o tema de gandire.....incercati sa comparati motoarele honda cu cele de la bmw.....motoarele ne-turbo....aspirate....de ex
1.6 vtec - 1991 - 150cp - 1.6l ...
nu zic ca bmw nu face motoare bune dar puneti un m3 din 90 cu o honda crx sa vedeti ce se intampla.... si ex pot sa va dau pana maine....
la anul apare noul crx cu motor de 1l - 75kw si 1.6 - 115kw...
aaaa si nu ma luati cu m5 dupa 2000 incercati sa-l comparati cu acura nsx....costa tot pe acolo

m-am cam plictisit.....bmw sucks.... motoarele vanos sunt singurele care merita ...dar puse pe alte masini.... unele mai frumoase....de ex honda
M i h a i
meseriasule ia vezi tu ce inseamna in dictionar cuvantul "fan"...si dupa aceea...era sa zic revino p-aici dar daca ma gandesc mai bine, lasa, stai acasa si uitate la poze cu honda nsx....s-a vandut in vreo 2-3 exemplare mi se pare asa ca numai in poze o gasesti
chris26915
ca nu exista in romania asta intradevar este o realitate....iar motivul este simplu "fanii" si pasionatii nu au bani suficienti iar pers. care au bani isi iau mercedes audi si bmw.... de boratu' cu 10 ghiuluri de unde sa stie ce e aia masina............in state te asigur ca sunt f. multe
iar tu daca ai fi avut putina minte te-ai fi documentat inainte sa afirmi tampenii...
si ca sa inchei ...sunt satul de "oameni" ca tine....care se cred meseriasi in acest domeniu...si care reusesc sa impresioneze tineretul de la bloc
Rai
Eu unul nu sunt meserias made in RO si mai stiu cate ceva despre masini am avut si am multe masini nu una doua si lucrez cu masini adica concep anumite lucruri si as fii curios cati ani ai lucrat pentru HONDA nu de alceva daca tot suntem in bransa sa discutam cum se fac masinile si lasa anii 90 ca suntem cel putin in alta parte in 2004 nu as vrea sa ma pun cu fiecare care merge la un net si nici nu are studii in domeniu si cel putin o practica de 10 la o firma cu nume fie si numai BMW.Si ar mai fii ceva anumite tonuri nu imi plac fii mai obiectiv si in prezent.
M i h a i
asa Marius zi-i tu la om laugh.gif
Rai
Anul asta nu o sa mai avem mari satisfactii cu BMW dar se pregateste noul sezon caroserie noua un motor mai puternic si evident si primul pilot a semnat deja Webber speram ca celalalt sa fie mai renumit.Dupa ultimele declaratii facute la anul sper sa sufle un alt vant. tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.