Help - Search - Members - Calendar
Full Version: pareri despre laguna
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Pages: 1, 2
CCI
Lasa Megane in pace daca ai sansa de un Laguna. Nu exista termen de comparatie intre ele, decat ca la M2 ai portbagaj mai mare smile.gif)

Daca vrei sa reduci cheltuiala cu ceva mii de euro, considera insa M2, nu este deloc o masina rea, mai ales ca au rezolvat multe la facelift.
Cojan101193
Tocmai am comandat o Laguna 2 Initiale 2.0 dci. Gri metalizat, interior crem. Va tin la curent. Pret: 22.800.
CCI
Felicitari. O sa ai o masina foarte buna si la pret ... nu prea e loc de comentarii.
djidji_thebest
Am si eu o intrebare... cum vi se pare un Renault Laguna 2 din 2002, 8 arbaiguri, EPS, ABS, AFU, 1.6 16v, adus din Spania la pret de 5500 euro, EURO 3 cred ca e. Nu vi se pare ca e prea putin? La kilometraj spune ca are in jur de 75.000. Cumparata din Spania de la un proprietar, si nu de la dealeri.
frizzeru22
Coduri piese renault laguna 1 Phase 2, 1999, tip B56, motor 1.6 16V tip K4M720
Elemente portante spate; brat spate stanga; articul elastica; obturator;
Elemente neportante fata; etriere frana + placute frana;
Elemente portante fata; tren fata; brat suspensie; pivot suspensie;
Elemente neportante fata; bara antiruliu; bieleta antiruliu;
Directie; caseta directie;
Directie; bieleta directie(capat de bara);
Directie; bieleta directie(capat de bara+prelungire);
Directie; coloana directie;
Elemente neportante spare; amortizor;
Elemente portante spate; bara torsiune;
Elemente neportante spate; saboti frana;
Elemente neportante spate; frane cu tambur; cilindru frana;
Elemente neportante spate; kit frane;
Motor; filtru ulei;
Filtru benzina;
Climatizare; filtru aer cu polen; motor aer.

Tot ce vedeti aici le gasiti pe (scuze, dar nu se permit link-uri catre alte site-uri romanesti) Edit by Tudor
in forma detaliata, poze, coduri, planse, etc....
Pentru mai multe planse cu piese la laguna sau la alte modele din gama renault sau coduri de piese ma gasiti tot pe acest site de mai sus.
Luka
QUOTE (djidji_thebest @ Dec 3 2007, 12:34 PM) *
Am si eu o intrebare... cum vi se pare un Renault Laguna 2 din 2002, 8 arbaiguri, EPS, ABS, AFU, 1.6 16v, adus din Spania la pret de 5500 euro, EURO 3 cred ca e. Nu vi se pare ca e prea putin? La kilometraj spune ca are in jur de 75.000. Cumparata din Spania de la un proprietar, si nu de la dealeri.


1. Submotorizata
2. Cam putini kilometri pentru anul respectiv (cu mentiunea ca este posibil, a mea e tot din 2002 si abia am ajuns la 87.000)
3. Pret cam mic
kallo_csaba
Salut.As fi interesat de un schimb,sa dau un ford focus pe un laguna2 privileg cu motor de 1,9,fordul ie full,interior piele,motor 1,8 ,109 cp.As vrea sa imi dati cu parerea daca procedez bine,si sa imi dati niste indicii cei cunoscatori de masini.Orice parere ie bine venita.Va multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.