Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mazda 6 vs. Vw Passat
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Pages: 1, 2
Dan35747
Din cate am inteles service-ul este o problema la Mazda6 (chiar daca sunt alternative pentru Bucuresti, nu stiu cum sta treaba in alte orase). M-ar interesa urmatoarele:
- perioada de garantie
- intervalul reviziilor obligatorii
- pretul mediu al unei revizii
- pretul pentru service la problemele ce apar mai des, comparativ cu altii

Mersi.
madalina
Eu am avut la mazda 626 3 ani sau 100.000 km garantie, revizii la 10.000 de km (intelesesem de la cineva de la vanzari la mazrom ca la mazda 6 ar fi la 15.000), iar de pretul reviziilor nici nu vreau sa-mi amintesc...Cat timp a fost Mazrm au fost acceptabile, apoi groaznice. Trebuie sa merg eu cu masinuta la revizie saptamana viitoare si merg la Inscut, nu mai merg la Ford si vad si cum e pe acolo.

Am inteles ca ar lucra acolo angajatii formati de mazda in Austria, pe care i-a dat Romcar afara. Daca se confirma zvonurile snt super-incantata, chiar daca as plati la fel, as fi linistita ca se ocupa niste profesionisti de masina mea.
Gica-6
Unde ai zis Madalina ca mergi cu masina la revizie ? La Inscut ? Ce-i asta ? E un nou service sau dealer Mazda ? E al lui automaz cumva ?
Te intreb pt. ca cei de la Romcar si chiar si BDT sunt deosebiti de smecheri mi se pare (banuiesc ca ai si tu deja o parere), te tin o gramada acolo ca apoi sa te taxeze multe ore de manopera, in care de fapt au lucrat doar jumatate din acel timp.
Te rog sa ne informezi si pe noi daca poti cu privire la atmosfera de la Inscut, poate e mai acceptabil... Multzam !
madalina
E service-ul Automaz. Tocmai am facut programare pentru revizie. Nu peste 2 saptamani cum ma programa romcar, ci vineri (joi nu am vrut eu). Asa ca tineti-mi pumnii pentru vineri dimineata. Va anunt cum s-au purtat!
madalina
Am facut azi revizia la 60.000 la Inscut.

Am fost surprinsa in mod placut. Dupa ce ma programasera cand am vrut eu si dupa 2 saptamani , cum imi facea Romvcarul. Au fost deosebit de amabili, mi-au dat toate hartiile cu testele facute, mi-au facut geometria, desi nu ii anuntasem ca vreau si geometrie, pe langa revizie.

Iar ceea ce m-a surprins complet a fost costul (fitre, ulei, geometrie..): 12.532.000 lei (fata de 25.000.000 la Romcar).

Gata, din partea puteti sa va luati Mazda ca s-a rezolvat si cu serviceul smile.gif
:joker:
Iulian HondaFan
Eu as zice Passat > Mazda6.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.