Help - Search - Members - Calendar
Full Version: motor spart
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2
G e o r g e
ma intereseaza unde ai alimentat in general , nu doar ultimul plin .

sunt cateva lucruri de mentionat : masina este o masina buna , motorul si ala este unul bun si testat inainte sa plece masina din fabrica. sincer nu pot sa cred ca a existat defect de fabricatie .

bun , presupunem ca a existat defect de fabricatie.iti dau un exemplu , stiu o persoana cu un S-Klasse nou , caruia i s-a rupt puntea spate datorita unui defect de fabricatie. un fir de par de la unul dintre muncitori a cazut in momentul in care se turba puntea si a creat un punct slab in punte . la prima groapa mai zdravana puntea spate a cedat. eu te intreb , ai mai avea incredere in mercedes dupa o asemenea faza ?

sunt sigur ca la toti producatorii exista defecte de fabricatie , doar ca asta cu motorul spart la 7000 km fara nici o exploatare defectuasa mi se pare cusuta cu ata alba.

am vb in service cu toti mecanicii inainte sa cumpar legacy si nu am aflat de nici un legacy cu motorul spart blink.gif asta in conditiile in care ei nu stiau ca eu vreau legacy , eram acolo cu unul dintre celelalte 2 subaru din familie .

mai astept niste lamuriri de la tine smile.gif

de unde s-a alimentat masina in general , ce benzina ai bagat ? petrom nu ma satisface, ai pus petrom fara plumb sau 99+ ?
guerilla
era un banc cu unul care arunca o piatra in apa si multi fraieri incearca sa o scoata.
noi in ce categorie ne incadram? biggrin.gif
mike.omega
Aia care ies din apa, inghetati de frigu de afara :angel:

Simona te rog vino cu dovezi ca s-a intamplat ceea ce povestesti tu ori topic closed si end of story!
admin
Ofer Logan trecut prin frig si ploaie pe Legacy cu motor spart smile.gif
Vlad6
QUOTE(guerilla)
era un banc cu unul care arunca o piatra in apa si multi fraieri incearca sa o scoata.
noi in ce categorie ne incadram?

In categoria celor carora daca li se cere un sfat sau o informatie sunt dispusi sa ajute biggrin.gif
simona61916
ok baieti.. mi-ati dovedit inca o data cat de exclusivista e societatea masculina:))) mercic oricum pentru intelegere si sfaturi (aia care le-au dat) ma descurc singurica.. papa
mike.omega
QUOTE(admin)
Ofer Logan trecut prin frig si ploaie pe Legacy cu motor spart smile.gif


Ba nu!
Oferim tico cu motor mult mai fiabil in schimb-ul pt Legacy biggrin.gif
James Kilowatt
AR trebui schimnat titlul topicului in "cum sa spargi un motor" biggrin.gif Daca se poate, sa nu fie vorba de motorul tau biggrin.gif

George: Bine ca mi-ai zis, ca sa nu-mi iau Mercedes. Nu, nu as mai avea incredere in asemenea firma si explicatia cu firul de par e frectie. Un element de securitate gen pivoti sau brate de suspensie, elemente de prindere de sasiu etc vreau sa fie calculate cu un indice de siguranta atat de mare incat chiar si un defect de fabricatie sau un tampit care taie jumate cu bomfaierul sa nu ma poata trimite in pom. Prefer sa crape un motor decat un pivot.
G e o r g e
MR : asta a fost explicatia venita din germania dupa ce a fost examinata puntea spate . pe cuvanul meu .


cat despre defecte de fabricatie , am tot auzit la alti producatori , poate era cazul sa o dea si subaru in bara. oricum ar fi a 1st blush.gif
guerilla
suntem din cale afara de exclusivisti.
de aceea acest topic se va inchide.
prea multe scenarii, povesti hilare si acuze fara dovezi.
cine are o problema, sa dea mesaj privat.
admin
QUOTE(MR28673)
AR trebui schimnat titlul topicului in "cum sa spargi un motor" biggrin.gif Daca se poate, sa nu fie vorba de motorul tau biggrin.gif

George: Bine ca mi-ai zis, ca sa nu-mi iau Mercedes. Nu, nu as mai avea incredere in asemenea firma si explicatia cu firul de par e frectie. Un element de securitate gen pivoti sau brate de suspensie, elemente de prindere de sasiu etc vreau sa fie calculate cu un indice de siguranta atat de mare incat chiar si un defect de fabricatie sau un tampit care taie jumate cu bomfaierul sa nu ma poata trimite in pom. Prefer sa crape un motor decat un pivot.



Eu l-as redenumi asa "Cum sa spargi un motor de oo ori " biggrin.gif
krysty
QUOTE(simona61916)
dau eu cafea daca imi spuneti cum sa fac ca io nu mai vreau masina inapoi... si nici forester nu vreau...
iti recomand autobuzul care opreste cel mai aproape de serviciul tau. prea multe mofturi. mofturi pe bani publici din pacate.
bye
admin
Protestez impotriva inchiderii subiectului.Sa vina fata cu moftu inapoi!!!!!

Daca nu-l deschideti fac poll!!!! biggrin.gif
guerilla
fa pool laugh.gif
na, ia-l inapoi. daca trece in off topic iti iei ban.
James Kilowatt
Eu cred ca si-a uitat un japonez chopstick-ul in matrita de turnare a bielei, in care si-a incalzit fasolea. biggrin.gif
Valentin50014
Aia mananca si fasole? S-a terminat rezerva de orez?
James Kilowatt
Pai asta e un topic despre aberatii statistice :angel:
Andrei38283
Abea acuma am venit de la scoala si am vazut topicul. Pacat sad.gif . Vroiam sa ies si eu la o cafea blush.gif . In legatura cu masina desi nu sunt fan Subaru e cam greu de crezut sa se inample asa ceva. Oricum nici eu nu as mai vrea sa merg cu masina aia chiar daca ii schimba motorul. IN concluzie vinde-o si ia-ti alta.
G e o r g e
pai la F1 se schimba motorul dupa fiecare cursa :bash:
Valentin50014
Asa a facut Renault (la ultima cursa) si a castigat campionatul, la F1 se schimba motorul dupa fiecare a doua cursa... bicycle.gif
Andrei38283
Da la F1 se da la maxim in masinile alea. Si oricum la anu' iti da alta laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.