Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nissan Pathfinder
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
Pages: 1, 2
FESTINA
Noutati: la 51.000 a cazut ambreajul, in rest nici o problema, schimbat in service nu intra pe garantie, e considerat consumabil
Arheopterix
Asta s-a intamplat ptr ca masina ta duce lucruri grele .....
FESTINA
Ambreajul nu e acoperit de garantie, lucru specificat si in cartea de garantie a masini, peste tot unde am citit despre pathfinder, cade intre 50.000 si 55.000 Km indiferent cum foloseste masina, nu am citit nici unde ca a mai picat din nou la 100.000 sau peste 100.000 km. Iar cand te duci sa il schimbe, e produs de alta firma, fata de ce a existat pe el din fabrica ... concluziile le tragi singur.
SS77
QUOTE (FESTINA @ Dec 20 2008, 12:12 AM) *
Noutati: la 51.000 a cazut ambreajul, in rest nici o problema, schimbat in service nu intra pe garantie, e considerat consumabil

stai linistit....cred ca este boala generala la acest model a lui nissan si mie mi-a cazut ambreajul,dar la 58.000KM....totusi nu este normal!!!!!!!!!!!!!!!!!
spata2008
Eu cred ca, tot Nissan-ul are o problema cu ambreiajul.
Cica este ecologic .....!!!!!!! no.gif
richelieu
Ce parere (sau informatii) aveti despre cutia automata? Saptamana viitoare voi prelua un Pathfinder cu cutie automata...si despre asta n-am auzit mai nimic, nici de rau, nici de bine smile.gif. Masina e SH, o iau pentru ca am prins-o recuperata de la leasing, la un pret mai mult decat excelent...si evident, pentru ca-mi place si cum arata si ce reprezinta smile.gif.
guerilla
e faina cutia automata. mie mi-a placut. urca repede in ture tinand cont de nivelul masinii.
drl
QUOTE (FESTINA @ Dec 22 2008, 01:57 AM) *
Ambreajul nu e acoperit de garantie, lucru specificat si in cartea de garantie a masini, peste tot unde am citit despre pathfinder, cade intre 50.000 si 55.000 Km indiferent cum foloseste masina, nu am citit nici unde ca a mai picat din nou la 100.000 sau peste 100.000 km. Iar cand te duci sa il schimbe, e produs de alta firma, fata de ce a existat pe el din fabrica ... concluziile le tragi singur.

buna

urmeaza sa-mi akizitionez un pathf sh cu vreo 49k km, nu au skimbat ambreajul masina se comporta excelent,,,,pt cei ce se plang de ambreiaj se duce tpt cu pompa ,rulmenti sau numai discul si daca ar trebui sa includ la costul de akizitia si valoare unui ambreiaj de...............o sa-mi spuna festina
MisoginU
Buna ziua,

am citit toate posturile de pe acest subiect si pot sa spun ca sunt putin derutat. unsure.gif Cred ca parerile sunt "prea" impartite.
De fapt, eu vreau sa schimb Passatul meu 2.0 TDI-2006 - 171000 km (destul de multe optiuni) cu un Pathfinder 2007 - 2,5, full (inclusiv piele, navigatie, etc) - 125000 km . Mi s-a cerut diferenta 3500 Euro - pret rezonabil zic eu, dar problema ramane fiabilitatea. Ce sa verific la Pathfinder sau ce ar trebui sa nu se auda in mers? Se poate vedea ce piese sunt schimbate?

Oricum, orice fel de pareri sunt de folos.
Multumesc!
Lucian55
Salut!

Dupa lunga absenta pe forum revin cu noutati.
Navara, 110.000 km,NU a picat ambreajul. In schimb s-a dus nu stiu ce dracie de senzor de la abs si pana nu l-am schimbat nu am putut merge cu 4H sau 4LO.
In rest masina merge excelent, la fel ca la 10k km.
Avantajul la a ta este ca ai greutate mai mare pe spate decat camionul meu, drept pentru care a ta nu fuge asa repede de fund.Mie mi s-a intamplat sa derapez desi drumul era doar ud, nu inghetat sau inzapezit.

Consumul este acelasi, poate un pic mai mare in oras ( de la 10 cat era mai pe la inceput acum e pe la 11 ) iar in extraurban la fel.. ~10
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.