Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mitsubishi outlander
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
Pages: 1, 2
Bogdan104277
Daca vreti ceva mai sportiv, incercati asta:

http://www.mitsubishi-motors.ru/ru/auto_ca...04&mode29=4

Sper sa va placa...
Cristi86127
Pana una alta, daca vreti ceva sportiv incercati outlanderul 2.0 turbo benzina biggrin.gif

Salutare posesori de outlander!

Iata-ma "posesor" de Outlander, chiar daca numai pentru cateva zile, putin dar bun. biggrin.gif

Sa facem prezentarile...outlander 2.0 turbo, benzina, 202CP/5500 rpm, 1.6 tone, 4x4, cuplu maxim 303 N-m/3500 rpm si multe altele.

Date tehnice mai complete pot fi gasite aici,
http://www.mitsubishi-motors-europe.com/mo...bo%204WD%205M/T
insa nu asta e important, pe hartie toate dau bine, in realitate lucrurile nu stau chiar asa.

Vorbim de outlanderul pe benzina modelul vechi, cel nou urmand sa apara intr-un viitor apropiat.

Outlanderul Turbo 2.0 benzina este o masina completa, off-road, on-road, sport, suv, limuzina, un design exterior impresionant, design interior elegant, simplu si eficient, motor turbocharged DOHC ECI-MULTI folosit pe EVO VIII, 4X4, totul 100% made by Mitsubishi.

Nu stiu cat as fi realizat despre masina asta vizualizand numai datele
tehnice dar dupa ce am condus-o am realizat de ce e in stare Mitsubishi, nu m-am simtit asa de bine in nici unul dintre modelele sale exceptand CZT si EVO pe care nu le-am condus, practic nu s-a facut nici un compromis in realizarea acestei masini.

Din cautarile mele pe net nu am reusit sa-i gasesc un rival pe masura, lasa in urma orice concurenta, nu vreau sa ma gandesc cum va fi urmatorul model de outlander turbo benzina ca performante samd.

Outlanderul vechi, ca design exterior, cel putin partea frontala, imi place
mult mai mult decat cel nou, dupa parerea mea il reprezinta mai bine,
comparand tot cu noul outlander, interiorul este mai calitativ la cel vechi si mi s-a parut si mai confortabil, nu mai zic de trapa care m-a dat pe spate existand chiar si posibilitatea de a face dus daca actionezi
spalatorul de parbriz cu trapa deschisa. smile.gif

Dupa parerea mea noul outlander trebuia sa mentina designul partii frontale de la cel vechi plus cateva modificari, practic l-au "domesticit" ca design si l-au facut mai pe gustul europenilor, nu ca nu mi-ar place asa cum e dar ar ar fi fost mai de efect....

Masina impune respect celorlalti participanti la trafic, fie vorba intre noi
nu cred e prea placut sa vezi in oglinda retrovizoare cum se apropie
vertiginos un monstru negru cu trompa ramas parca fara frane...trezeste admiratie sau nu stiu cum sa o numesc pentru ca la intersectii oamenii se uita lung la masina, de parca ar banui ca la culoarea verde a semaforului
nu or sa mai vada nimic...si uite asa se nasc povestile despre OZN-uri smile.gif)

Frane excelente, demaraj de masina super sport insotit pana la 3500 rpm de un sunet specific motoarelor de avion atunci cand sunt turate progresiv inainte de a incepe deplasarea pe pista in vederea decolarii...nu o sa-mi iasa din cap prea curand, asa ceva numesc eu sunet de masina sport...o sa-l inregistrez si o sa-l pun pe telefon asa ca va rog sa ma sunati pentru absolut orice problema, zugravesc, pun gresie, repar instalatii sanitare...orice,numai sa ma sunati. smile.gif)

Uimitor de silentioasa chiar si la turatii mari, daca nu ar fi limitarea ai
uita sa mai schimbi vitezele...urca rapid in turatii ceea ce determina un
turbo lag mic, cuplu extrem de mare pentru un benzinar fie el si turbo si cel mai important, dezvoltat la o turatie mica 3500 rpm concomitent cu activarea turbo fapt care ii confera niste performante dinamice greu de imaginat cand vorbim de o masina de 1.6 tone...nici nu realizezi cand ajungi la 140 km/h.
7.7 sec pana suta ? eu zic sa mai incerce ca mi se pare cam multicel cat au declarat ei.

Sistem audio performant, super confortabila, placuta la interior, un
interior simplu, complet si elegant, pana si AC-ul m-a multumit spre
deosebire de cel de pe Colt, ma refer la eficienta, comenzile functioneaza impecabil, directia precisa, suspensii sport stabilitate buna testata la extrem in diverse situatii.

Masina se conduce usor, eu m-am acomodat repede cu ea in conditiile in care experienta mea la volanul unei masini din clasa asta era 0 cand am luat-o in primire dar nici nu pot spune ca o cunosc suficient de bine.

Cu alte cuvinte o masina completa.
Chiar as fi curios sa stiu o masina din aceeasi clasa care sa poata concura cu modelul acesta de outlander.

Numai bine!
Cristi86127
O prezentare profesionista pentru o masina cu pretentii...gen de prezentare pe care nu o gasesti pe nici unul dintre asa zisele site-uri ale dealerilor nostri.

http://www.mitsubishicars.com/MMNA/jsp/out...ex.do?loc=en-us
Bogdan104277
Subscriu Cristi,

Da' noi traim in romanica si in europa. Materialele de la dealeri sunt in linii mari identice, indiferent de tara unde te uiti, pe batranul continent bineinteles. Sua.. sunt o alta planeta.
Ar trebui sa invatam sa luam de referinta ce-i valabil pentru europa, nu pentru sua... unde ce-i mare sau masiv pentru europa este mic sau ridicul de mic pentru ei...exista o poza cu un q7 incadrat de un suburban si un dodge ram parca; q7 pare un colt comparat cu un pajero... laugh.gif laugh.gif
Cristi86127
QUOTE(Bogdan104277 @ Nov 11 2007, 06:22 PM) *
Subscriu Cristi,

Da' noi traim in romanica si in europa. Materialele de la dealeri sunt in linii mari identice, indiferent de tara unde te uiti, pe batranul continent bineinteles. Sua.. sunt o alta planeta.
Ar trebui sa invatam sa luam de referinta ce-i valabil pentru europa, nu pentru sua... unde ce-i mare sau masiv pentru europa este mic sau ridicul de mic pentru ei...exista o poza cu un q7 incadrat de un suburban si un dodge ram parca; q7 pare un colt comparat cu un pajero... laugh.gif laugh.gif


Da, postul e vechi, de atunci parca s-a mai schimbat ceva la capitolul asta si pe la noi si pana la urma era vorba de un site, deci nu are relevanta, romanica, europa, state...

Ma uit la descrierea pe care am facut-o vechiului Outlander turbo smile.gif ... eh, ce masini se faceau odata...cred ca e valabil pentru toate marcile...chiar am sunat sa ma interesez de acel outlander daca e de vanzare, pret, ce avarii a avut, samd.
Sunt total imptriva masinilor sh si mai ales care au suferit accidente dar aici s-ar putea sa fac o concesie daca primesc un raspuns favorabil. smile.gif
pentium
Stie cineva daca se poate sa inlocuiesti sau sa adaugi la farurile de Outlander sistemul cu lupa si pt faza scurta si pt faza lunga? Cam cum e la VW Touareg?
Multumesc anticipat smile.gif
Un oarecare
Salut

Sunt posesor de Outlander de vreo 6 luni si masina e bunicica. In schimb cei de la M Car Distribution sunt niste magari. Daca te iei dupa ei nu prea ai nici un fel de garantie la masina.Asadar atentie potentialilor doritori de Mitsubishi cautati alt dealer.Daca e cineva interesat pot povesti toata "aventura " mea cu ei
Cristi86127
QUOTE (Un oarecare @ Apr 2 2008, 10:44 AM) *
Salut

Sunt posesor de Outlander de vreo 6 luni si masina e bunicica. In schimb cei de la M Car Distribution sunt niste magari. Daca te iei dupa ei nu prea ai nici un fel de garantie la masina.Asadar atentie potentialilor doritori de Mitsubishi cautati alt dealer.Daca e cineva interesat pot povesti toata "aventura " mea cu ei


de ce numai bunicica ?

ce aventura ai avut cu cei de la mcar ?
ca am auzit numai vorbe bune despre ei ? smile.gif)
vezi ca e o arie "Dealer/Service Mitsubishi - Impresii, probleme, etc " unde poti felicita dealerul.

Bafta!
SorelRo
De o luna jumate sunt si eu mandrul posesor al unui Outlander LS 4WD V6. Pana acum e cea mai faina jucarie pe care am avut-o. E o nebunie modul in care face kick down schimband doua trepte deodata si dintr-un barcaz mare masina se transforma in masina sport. Imi place modul in care se tine pe sosea mai ales aici unde-s eu unde e ud mai tot timpul.
Insa la fel ca si la modelele vechi controlul tractiunii cateodata e prea "safe" pentru gustul meu si desi eu ii calc acceleratia sa intre in curba are o latenta pana cand masina se aseaza ca lumea pe roti. Consumul la mine e irelevant, cred, din cauza cifrelor octanice diferite si datorita faptului ca e automata. E fun sa o conduci si pe modul "manual" insa nu e acelasi feeling fara ambreiaj. Ca si concurenti mari cred ca intrece cu mult si RAV4 si CRV-ul. De restul koreenelor nu ma ating pentru ca e alta clasa dupa parerea mea.

Cam asta e scurta mea impresia despre Mitsibusha din dotare.
Antoniuus
Va salut pe toti. Sunt nou aici si asta este primul meu mesaj. Ma bucur sa vad ca si in Romania au reusit sa patrunda masinile cu adevarat fiabile. Intradevar dupa ce conduci un "japonez" vei sta un pic pe ganduri. Masinile au un ceva aparte. Foarte bine echilibrate, foarte fiabile si foarte comode ( nu pentru toata lumea comode scaunele ). Sunt foarte putine masini europene care pot concura cu adevarat cu aceste masini. Si americane. Outlander este o masina care se inscrie pe lista masinilor "super serioase". Am facut test drive cu ea si personal cred ca este o alegere perfecta. Eu sunt posesorul unui Endeavor care este ceva mai mare ca Outlanderul. Masina este AWD si pot spune ca este incredibil ce se poate obtine cu ea pe ploaie si zapada. Cu cauciucurile de rigoare bineinteles. Trebuie sa specific ca nu locuiesc in Romania si am dat pur intamplator peste acest forum. Mitsubishi este cea mai veche firma motor japoneza. A fost infintata in 1917. Si eu iubesc acest brand.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.