Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Octavia Vs Octavia
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Pages: 1, 2
el_ovy
Am si eu o nedumerire:
Ce e Maxi Dot si Hill Hold Control (am vazut la optionale la Octavia Tour si 2) ??? blink.gif
G e o r g e
maxi dot nu stiu .

hill holder functioneaza asa : iti tine masina in rampa .
cum se activeaza :
-apesi frana
-ti piciorul drept pe frana apesi ambreiajul
-in acest moment se activeaza HH ul
-iei piciorul de pe frana
-masina ramane in rampa fara sa o ia inapoi
-bagi 1 -a
-demarazi ca si cum ai sta pe un plan drept si nu inclinat


PS functioneaza doar cand esti cu fata in sus smile.gif adica la plecarea din rampa
in panta nu are nici un efect .
el_ovy
Merci mult! Aveam o banuiala da nu stiam. blush.gif
el_ovy
Chiar nu stie nimeni ce e Maxi-DOTu`? Chiar sunt curios! smile.gif
Mikidutzaa
E un display mai smecheros pe bord intre ceasuri (Maxi-DOT vine de la faptul ca are multe punctulete smile.gif, adica e de fapt un LCD cu o rezolutie mai mare in care incap mai multe chestii).
stefan_ieu
Il completez pe Mikidutzaa : la masinile VAG, intre ceasurile mari (vitezometru si turometru) se afla o zona dreptunghiulara in care ai multe becuri pentru diverse semanle. Maxidot-ul este un LCD pus in acel loc in care iti apar intr-un mod mai prietenos acele avetizari (pentru ca apare avertizarea pe toata suprafata respectiva + ai un aspect grafic mai placut). Tot acolo sunt trecute si informatiile furnizate de BC, eventual mai mute simultan. Exista de asemenea si niste meniuri care pot fi vizualizate (nu mai ce ai prin ele). Concluzie : este un "moft simpatic" smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.