Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme de logare
Masini.ro Forum > Administrare > Admin www.masini.ro
Pages: 1, 2, 3, 4
OCTAN_95
SUFLETUL !!!!!
admin
Ce schelet? O poza ceva?...
admin
vad..au disparut skinurile..pozele..vedeti daca va mai merge vreun skin..sunt in stanga jos.
HalbaSus
QUOTE (admin @ Jul 6 2011, 11:01 PM) *
Ce schelet? O poza ceva?...

pai tocmai lipsa pozelor e reclamata:
dinpoplaca
Cineva a sters .css


Pe celalalt comp pe care nu pot sa ma loghez pagina a aparut pagina neformatata.
Am venit pe compu pe care sunt logat si totul mergea bine. Am sters cookies-urile si acum se vede neformatata. Nu gtaseste (xxxx).css cred.
admin
QUOTE (admin @ Jul 6 2011, 11:16 PM) *
vad..au disparut skinurile..pozele..vedeti daca va mai merge vreun skin..sunt in stanga jos.



P.S. Eu mai vad in firefox doua skinuri dar in IE e chel. Vad ca e schimbata calea la directorul unde e skinul..strange, le dau mail.
dinpoplaca
Uite nu gaseste MasiniAdsenseForum.css


<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">
<html><head>
<title>404 Not Found</title>
</head><body>
<h1>Not Found</h1>
<p>The requested URL /forum/MasiniAdsenseForum.css/ was not found on this server.</p>
<hr>
<address>Apache/2.2.17 (Ubuntu) Server at www.masini.ro Port 80</address>
</body></html>
dinpoplaca
Hai ca am reusit sa ma loghez.
Cine vrea sa se logheze poate intra aici http://mgazdac.com/masini.ro/forumlogin.html

Am facut sa se vada pe pagina din nou casutele de logare. Ele sunt in codul paginii dar nu apar pentru ca cineva a facut sa nu apara codul pe pagina.
trebuie sa aflati voi cine e persoana aia.
dinpoplaca
Poate incearca careva sa afle ce sa intamplat cu ----- http://www.masini.ro/forum/MasiniAdsenseForum.css ------

Dupa ce am postat linkul asta prin care te poti loga -- http://mgazdac.com/masini.ro/forumlogin.html -- codul cu casutzele de logare,care pana atunci nu se vedea, pentru ca a fost ascuns a disparut de tot. cineva la sters.

Deci cineva care are access la server, sau parola si user name de la FTP, face tot ce poate ca forumul sa nu mai mearga deloc
James Kilowatt
In ultima vreme am impresia ca cineva saboteaza forumul asta. Probabil PSSUR deranjeaza biggrin.gif

admin
Au mutat serverul si au uitat sa faca niste setari, nu umbla nimeni acolo:)
pista
Acum e OK. (pe mobil)
OCTAN_95
un pas inainte !! uraaaaaaaaaa!!!!!!!!
Am reusit sa-mi schim parola thumbsup.gif
ramane acum sa se rezolve si problema logarii, sper sa nu mai dureze mult
dinpoplaca
Daca nunte poti loga poti folosii linkul asta. http://mgazdac.com/masini.ro/forumlogin.html

CU linkul asta m-am logat pe toate computerele, si pe telefon. Poti sa-l folosesti pana se repera logarea pe forum. Daca nu le place administratorilor, pot sa-l stearga, dar sa faca ceva pentru logare.
Laurentiu_007
Eu nu mai stiu pe ce adresa de mail mi-am facut contul cu username-ul "laurentiu. Oricum mi se pare aiurea ca nu te poti loga si cu username-ul, ci doar cu parola. Din cate am vazut este printre putinele forumuri din Ro pe care te poti loga doar asa. La ce modificari s-au tot facut la tehnicul site-ului oricum nu ma mai mir. Asa ca o luam de la inceput cu numarul postarilor. Hai ca am ajuns la 6.
Laurentiu_007
Asa, revin la vechea poveste ca nu ma mai pot loga cu username-ul "laurentiu". Nu cred ca e vreo problema de sters cookies sau mai stiu eu ce pentru ca s-au sters cand am reinstalat Win.
Asadar si prim ultmare mai zic o data Help!. Pe mailul de pe care mi-am facut cont cu username-ul Laurentiu_007 (laucalin@yahoo.com) nu am primit nici o informatie (in ultimul timp nici newsletter nu mai primesc).
So, vreau sa ma loghez in continuare cu username-ul laurentiu si sa intru in vechiul cont (adica asta: http://www.masini.ro/forum/user/6478/laurentiu/
), eventual cu o alta parola pe care mi-o da admin... deci orice ar fi vreau sa intru de pe contul ala. smile.gif
dinpoplaca
Eu nu mai primesc notificari pe email. Daca se poate rezolva ceva.
admin
QUOTE (Laurentiu_007 @ Jul 18 2011, 01:39 AM) *
Asa, revin la vechea poveste ca nu ma mai pot loga cu username-ul "laurentiu". Nu cred ca e vreo problema de sters cookies sau mai stiu eu ce pentru ca s-au sters cand am reinstalat Win.
Asadar si prim ultmare mai zic o data Help!. Pe mailul de pe care mi-am facut cont cu username-ul Laurentiu_007 (laucalin@yahoo.com) nu am primit nici o informatie (in ultimul timp nici newsletter nu mai primesc).
So, vreau sa ma loghez in continuare cu username-ul laurentiu si sa intru in vechiul cont (adica asta: http://www.masini.ro/forum/user/6478/laurentiu/
), eventual cu o alta parola pe care mi-o da admin... deci orice ar fi vreau sa intru de pe contul ala. smile.gif



Ai primit mesajul meu cu adresa de email pt contul Laurentiu? Mai sti parola acelui cont?


@dinpoplaca...am anuntat programatorii in legatura cu problema asta, se va rezolva.
Laurentiu_007
Nu am primit nimic.
Conturile alea le-am facut din acelasi motiv, nu mai puteam sa ma loghez. Motiv pentru eu zic sa nu ne mai agitam, pentru ca oricum probleme sunt in fiecare an. Deci nu are rost, ca oricum mai devreme sau mai tarziu se va intampla la fel si o vom lua de la capat.
Seri
Ai incercat sa te loghezi cu laurentiu@masini.ro?
admin
QUOTE (Laurentiu_007 @ Jul 18 2011, 07:14 PM) *
Nu am primit nimic.
Conturile alea le-am facut din acelasi motiv, nu mai puteam sa ma loghez. Motiv pentru eu zic sa nu ne mai agitam, pentru ca oricum probleme sunt in fiecare an. Deci nu are rost, ca oricum mai devreme sau mai tarziu se va intampla la fel si o vom lua de la capat.



Laurentiu, pai ori ne agitam ori nu ne agitam, hotaraste-te. Mailul pt contul Laurentiu este laurentiu_volvo@masini.ro . Parola banuiesc ca o sti.
laurentiu
Ca sa o spun pe-a dreapta uitasem ca m-am logat de pe mailul asta (defapt am si uitat de existenta lui). Imi cer scuze, stiu ca a fost o situatie cam enervanta si in acelasi timp amuzanta.
Multumesc!
Mariustom
offtopic.gif Tu cred că meriți ... să dai de băut. Și să te duci în moașă-ta tongue.gif
Agitat sau nu biggrin.gif

E vorba de Laurențiu, ca să nu fie dubii whistling.gif
ninja.gif
OCTAN_95
Sa o zic pe a dreapta: sunt cam satul sa tot sterg cooki-ui, sa nu pot fi autentificat automat; intru pe forum de pe mai multe calculatoare: acasa, servici si de pe unde mai apuc in funct de situatie.

Se poate face ceva in acest sens? (desigur daca nu cumva problema este la mine).
Titi1988
ii o problema serioasa, trebuie sa ma loghez, sa ies de pe contul masini.ro si sa ma duc undeva nelogat sa dau post reply sau topic sa pot sa intru pe forum. THIS SUCKS!!!
Mircea104901
Eu zic sa umblati la politica de gestionare IP-uri. Daca te loghezi numai de pe un ip, totul e ok. Cand incerci de pe altul (desi erai logat) iti cere login. Trebuie sters cookie (ori manual, ori cu logout, si login din pagina forumului. De pe pagina www.masini.ro daca dai login si introduci credentialele, nu functioneaza.) si dup-aia, eventual, merge. Cand revin la primul ip, aceeasi poveste, cere iar login desi nu iesisem din cont, si, daca nu as fi incercat sa intru din alta parte, nu mi-ar fi cerut.
Sa mai zic ca pe Opera Mini de cele mai multe ori nu functioneaza?
Se fac tranzactii financiare de s-a aplicat asa o politica restrictiva? whistling.gif
solmar
E destul de enervant sa ti se ceara sa te loghezi de fiecare data, de pe fiecare calculator (ip) de pe care accesezi forumul. Nu exista facilitate de pastrare a logarii dupa ce ai iesit de pe pagina sau sa se faca automat asta!?

Iar e enervant sa te plimbi de pe site pe forum si inapoi. Eu, presupun ca si altii, am salvat forumul la favorite si ajung direct pe forum. Incerc sa ma loghez, bag username si parola, ma duce pe site unde apar logat dar nu pot intra pe forum. Asa ca ma de-loghez de pe site, ma duc inapoi pe forum si ma mai loghez odata, moment in care iar ajung pe site unde dau click pe butonul de acces si ajung pe forum..... Nice! Superuser!

N-ar fi extrem de enervant dar daca iesi din pagina/de pe site si vrei sa intri iar peste 15-20 de minute iar iti cere parola.... parca suntem la CERN sau NORAD si s-a declarat DEFCON 4!
Titi1988
si-a bagat nasul Boc p'aci whoops.gif drag.gif
dinpoplaca
Eu cred ca vor sa faca trafic la site thumbsup.gif

Mai activez pe priuschat.com si acolo stau logat cu saptamanile, si nu ma scoate nimeni afara, de asemenea pot sa-mi editez posturile dupa 2 luni daca vreau si vad ca am facut o greseala, sau daca vreau sa schimb o poza, sau sa adaug alta poza.
Aici nu poti modifica nimic dupa 5 minute.


HalbaSus
Inainte de mutarea serverelor si futilizarea loginurilor si forumul asta avea o modalitate de logare omenoasa...

Referitor la limita de 5 minute de editare este o masura anti-trolli... pe vremuri aveam multi troli pe forum... acum ori au plecat ori nu mai stiu sa se logheze smile.gif
Mariustom
S-a gândit cineva la "implicarea" chiar și ... spirituală a echipei Davidoni + Democratos ???
T u d o r
Senzatia mea e ca cineva vrea sa omoare forumul de tot. In loc sa venim cu chestii noi care sa atraga membri noi ce facem in schimb?! Ii footem si pe aia care mai misuna pe aici (din obisnuinta cred) cu tot soiul de piedici. Admin, care e opinia sefimii?
22nst
Daca ma loghez acasa nu imi mai merge la birou. Trebuie sa sterg cookies-urile (asta e din romgleza) si abia apoi ma lasa sa intru pe forum logat. Cand ajung acasa, reluam procedeul ca na... nu suntem in stare sa facem un forum sa functioneze cum trebuie.
Mariustom
Eu nu știu de ce vă plângeți atât ??? tongue.gif
Nu sunteți obișnuiți ca ceva ce merge bine să meargă mai ... rău ? Iar apoi și mai rău ???
Parcă n-ați trăi în Ro marea majoritate dintre voi whistling.gif

Hai Liberareeeee !!! Că nu mai am răbdareeeeee ...
Trăim în Ro și așa se-ntâmplă mereu (din rău în mai rău) !!!
ninja.gif

Tudor, tu chiar crezi că șefimea îi zice lui Admin ce opinie au ??? 36182451.gif
solmar
QUOTE (Mariustom @ Jul 23 2011, 04:41 PM) *
Tudor, tu chiar crezi că șefimea îi zice lui Admin ce opinie au ??? 36182451.gif


Desi mi-e greu sa citesc cand vad bucile alea in stanga si imi fug ochii si gandurile... trebuie sa recunosc ca ai dreptate. Evident ca sefimea ii arata adminului doar ca forumul merge bine. Sunt 115809 membri la hectar si productia creste... In cincinalul urmator va fi si mai bine.
Mariustom
Solmar, dacă te deranjează avatarul meu atunci ... închide ochii biggrin.gif
Referitor la restul mesajului, trebuie să scoatem în evidență creșterea lentă a nr de membri, în ciuda implementării sistemului Single Sign On
solmar
QUOTE (Mariustom @ Jul 23 2011, 03:57 PM) *
Solmar, dacă te deranjează avatarul meu atunci ... închide ochii biggrin.gif


E de-a dreptul enervant, iar cand inchid ochii e si mai enervant. Amintirile ma chinuiesc.... whistling.gif whistling.gif 36182451.gif
Insa avand in vedere ca i te adresai lui Tudor si eu m-am intercalat, n-am ce sa comentez. Inchid ochii si gata. banned.gif
Mariustom
Ca să-ncheiem discuția off topic referitoare la avatarul meu, să zicem că-i ... primă pt cei ce intră pe forum și stimul să se chinuie să se logheze biggrin.gif
Titi1988
ma enerveaza deja logatul asta aiurea!!! am fost plecat 2 zile si mor ca nu ma pot loga de pe iphone ( de fiecare data scrie iar mail si parola si tot asa) chiar nimeni nu ne baga in seama? marius.. deja avatarul tau enerveaza lumea pune si tu alt cur 36182451.gif
admin
Am schimbat IP-ul si vad ca ma tine logat. Sesiunea expira dupa o ora dar asta este o masura de securitate. E naspa intradevar ca nu ai optiune sa te tina minte dar dupa cum vedeti logarea se face pe site nu prin softul forumului. Toate problemele reclamate sunt trimise de mine mai departe in caz ca nu le pot rezolva personal.
Diesel
Sunt acasa si am intrat cu 2 browsere de pe desktop si unul de pe laptop. Cand am incercat sa postez mi-a dat eroarea:
QUOTE
Authorization mismatch - please go back and try again. If you have been trying to access a function incorrectly, please use the proper method.


Am inchis toate ferestrele cu masini.ro din Chrome, am deschis forumul din nou si am postat. Voi incerca si de pe telefon.
solmar
QUOTE (admin @ Jul 25 2011, 07:08 AM) *
Am schimbat IP-ul si vad ca ma tine logat. Sesiunea expira dupa o ora dar asta este o masura de securitate. E naspa intradevar ca nu ai optiune sa te tina minte dar dupa cum vedeti logarea se face pe site nu prin softul forumului. Toate problemele reclamate sunt trimise de mine mai departe in caz ca nu le pot rezolva personal.


Sesiunea expira mai repede de o ora. Am postat acum 40 de minute si acum iar mi-a cerut sa ma loghez. Ma loghez pe forum si de acolo ma trimite pe interfata site-ului unde apar completate casutele cu nume utilizator si parola si "butonul" mare de autentificare.
Mariustom
offtopic.gif Vezi dacă nu-ți place avatarul meu ??? biggrin.gif
Forumul e sensibil la ... frumos 36182451.gif
ninja.gif

Oricum, rușine celui/celor care s-au băgat să facă modificări stricând și ce mai era frumos pe aici și normal.
Numai admin știe de câte ori îl stresez cu probleme pe forum, iar el abia așteaptă să le mai trimită mail staff-ului.
Cred că admin când vede un semn de la mine își dă ochii peste cap, respiră adânc de 10 ori apoi îmi răspunde. Poate și cei de la tehnic fac la fel când văd mail de la admin biggrin.gif
ninja.gif
solmar
Acum mi-a cerut sa ma loghez la un interval de 30 de minute.... Devine plictisitor.

Marius, tocmai ca imi place avatarul si miscarea. Dar n-am cum sa povestesc ce amintiri trezeste nici macar la rubrica de patratele rosii.....
22nst
Test de postare, 18.55 sa vedem cat ma tine minte

20.11 inca merge

20.58 si coafura rezista
Mariustom
Ionel, ideea e să te loghezi și de pe alt browser, apoi revino la primul browser whistling.gif
Și asta peste 60 min de la prima logare rolleyes.gif
ninja.gif
22nst
Ok... Sunt blond. Acum postez de pe tel. Sa vedem ce iese.
Mariustom
offtopic.gif Știu că nu ești blond, încercam doar să creez o situație identică cu a altora unde s-a dat greș cu logarea confused.gif
ninja.gif
OCTAN_95
Multumiri celor ce au facut ca lucrurile sa revina la normalitate !!!
solmar
Intradevar lucrurile au intrat in normal. In schimb azi cand am vrut sa postez, si am scris vreo 20 de minute cu pauze n-a vrut sa accepte postul. Trebuie putin marit timpul unei sesiuni de editare. Initial am crezut ca e un caz izolat. Bine totusi ca nu ramai cu buza umflata sa dai enter si sa nu-ti salveze mesajul...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.