Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Diesel sau benzina? Ce masina e mai rentabila dupa scumpirea carburantilor?
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Pages: 1, 2
mojorisin
citez "Ceea ce inseamna ca dispare si ultimul avantaj al celor care au masini diesel - mai putini bani dati pe carburant. " - ERONAT ! ultimul avantaj al masinilor dizel este "consuma putin" iar mega ultimul avantaj este "trage ca apucatu". Go dizel !
DRAGOS
trage ca apucatu nu pt ca e dizel ci pt ca e turbo smile.gif

ai mers vreodata cu un turbo benzinar echivalent ca cilindree si putere unui alt dizel condus?
mojorisin
Da,dar consuma mai putin smile.gif Nu te poti bate in argumente rationale cu fanii dizel. Iar eu faceam putin umor ...
DRAGOS
Atunci daca era putin umor se accepta argumentul, doar ca eu as zice ca e putin mai mult chiar biggrin.gif
mojorisin
mi-am adaugat masina la semnatura sa nu ma confunde lumea cu vreun partizan dizel smile.gif
DRAGOS
iti prezint scuzele mele oficiale in cazul asta biggrin.gif
Mircea104901
Vesti nu prea bune pentru diesel.
AlexTM
"Dispare ultimul avantaj..." Profesionalismul jurnalistilor de la noi in schimb a disparut de mult.

7 lei? Parca acum cateva zile ziceau de 6 lei.
Eu cred ca de fapt va fi 9 lei, dar nu vor sa ne sperie.
Daca stau bine sa ma gandesc, 9 lei costa benzina pe vremea lui Ceausescu. Nah ce mare lucru.
RUE
da, dar pe vremea lui C un profesor de ex avea 2800-3500 lei de regula si am mai calculat odata faptul ca produsele erau f scumpe in acea vreme:
- pantofi 3-400 lei
- painea 3-4 lei,
- benzina 9 lei,
- tigarile erau pe la 9.50 snagovul si 8 lei amiralul.
mojorisin
QUOTE (RUE @ Nov 15 2011, 08:09 AM) *
da, dar pe vremea lui C un profesor de ex avea 2800-3500 lei de regula si am mai calculat odata faptul ca produsele erau f scumpe in acea vreme:
- pantofi 3-400 lei
- painea 3-4 lei,
- benzina 9 lei,
- tigarile erau pe la 9.50 snagovul si 8 lei amiralul.


da, nu mi se pare normal ca profesorii sa isi permita sa mearga cu masina. smile.gif
yeotamara97
One single thread of gold tied me to you kitchen remodeling contractor san antonio tx
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.