Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Discutie & Pronosticuri - editia Abu Dhabi 2010
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Pages: 1, 2
Oana
mersi man. am sa-mi fac cadou un bilet la spa (circuitul) pentru asta...

castigatorul ultimei etape a sezonului 2010 este cristsib, care a adunat 52 pct, urmat de noul nostru coleg de discutii, serious_sam, cu 38 pct. la intrebarea etapei am avut mai multe raspunsuri corecte, insa azazel a iesit invingator la departajare.

clasament general:
Oana - 441
9er - 375
AZAZEL - 347
cristsib - 305
roadempire - 287
cecyly - 265
klm - 243
Diesel - 225
Lucian107416 - 165
laurentiu - 41
serious_sam - 38
DRAGOS - 29

acestea fiind zise, multumesc tuturor pentru participarea la concurs si discutii.

QUOTE (serious_sam @ Nov 15 2010, 06:42 PM) *
Curios si faptul ca cineva a votat in poll-ul de mai sus cu Vettel dupa ce acesta castigase deja titlul.ha ha ha

am incercat sa inchid poll-ul dar nu a mers...

Lucian107416
QUOTE (serious_sam @ Nov 15 2010, 06:42 PM) *
Curios si faptul ca cineva a votat in poll-ul de mai sus cu Vettel dupa ce acesta castigase deja titlul.ha ha ha

Eu am fost acela. Voiam sa vad rezultatele poll-ului si nu s-a intamplat nimic cand am apasat "Show Results" parca. Atunci am votat si le-am putut vedea. Ar fi fost culmea sa votez cu Alonso. ha ha ha
serious_sam
QUOTE (Lucian107416 @ Nov 15 2010, 09:54 PM) *
Eu am fost acela. Voiam sa vad rezultatele poll-ului si nu s-a intamplat nimic cand am apasat "Show Results" parca. Atunci am votat si le-am putut vedea. Ar fi fost culmea sa votez cu Alonso. ha ha ha


Simt o urma de ironie aici ? smile.gif Da` bine ca ai votat cu Vettel acum esti un invingator !Felicitari esti un winner wink.gif ha ha ha
serious_sam
QUOTE (klm @ Nov 15 2010, 02:08 PM) *
Nimic despre cursa si.....
[poate] asteptam anul viitor.


+1 din partea mea foarte bine punctat wink.gif

Totusi intr-un singur punct nu sunt de acord cu tine :sezonul 2010 mi sa parut unul f f reusit .Poate cel mai puternic campionat din ultimii zece ani ....nici mie nu-mi convine ca exista un singur furnizor de pneuri ,electronica stat pardon stas s.a.m.d ca sa nu mai vorbim de motoarele limitate la 18000 rpm.Sigur ,am pierdut cateva echipe consecinta acestori reglementari (honda si mai ales bmw) dar victime colaterale intodeauna for exista .Toate aceste lucruri trebuiau facute deoare era in joc viitorul formulei unu .Ti-ar fi convenit sa ramana 3 sau 4 echipe care sa-si permita f1 si sa ruleze cu trei masini /echipa ?Ar fi fost patetic... wink.gif
serious_sam
QUOTE (Oana @ Nov 15 2010, 12:55 AM) *
insa nici hulk nu e de lepadat...


Oana iti place de Hulkenberg ca om ,ca barbat ? wink.gif
Altfel nu-mi explic toata ziua buna ziua Hulk in sus ,Hulk in jos....hai sa recunoastem ,Hulk este un pilot cel mult DECENT .
Da a evoluat mult ,de la coada plutonului in top 10.
Da la cam batut pe barichello in ultima perioada.
Da a obtinut un pole (stim cu totii cum)

Dar (si exista un dar tongue.gif)nu are nici pe departe sclipirea si geniul unui Rosberg ,Vettel ,Hamilton,Kubica chiar si Schumacher ,ca sa nu mai vorbesc de cel mai bun sicomplet pilot din f1 wink.gif

Daca Hulkenberg va ramane in f1 ,va fi un pilot cel mult de teapa lui Webber (care nu e un pilot rau sa recunoastem...singura lui problema e ca EXISTA piloti mai rapizi decat el .Asta e singura lui problema hahaha )
AZAZEL
QUOTE (serious_sam @ Nov 16 2010, 09:57 AM) *
Dar (si exista un dar tongue.gif)nu are nici pe departe sclipirea si geniul unui ..... chiar si Schumacher ,


ce sclipire si ce geniu vezi tu la msc? nu inteleg la ce te referi.
da-mi un exemplu recent, nu din preistorie.

dupa vechiul sistem de punctaj rezultatul final ar fi:
vettel 104
alonso 101
hamilton 100
webber 97
serious_sam
A sclipit destul in 2004 ,din primele 14 etape a castigat 13 ...e 2004 ,nu `94 ....nu e nicio preistorie ,sunt cativa ani de atunci!
Sezonul asta a fost cam "ruginit" insa spre sfarsit la batut de cateva ori in calificari pe "sclipitorul" Rosberg.Cea ce nu e lucru putin/Daca la toate astea adaugam si bagajul imens de experienta si cele 7 titluri ,putem spune ca M.Sch. este mai mult decat un pilot "decent" smile.gif

Si daca teoria conspiratiei e adevarata in F1 ,Schumi va mai "sclipi" cel putin odata smile.gif Curand.Chiar foarte curand wink.gif
Oana
QUOTE (serious_sam @ Nov 16 2010, 09:57 AM) *
QUOTE (Oana @ Nov 15 2010, 12:55 AM) *
insa nici hulk nu e de lepadat...

Oana iti place de Hulkenberg ca om ,ca barbat ? wink.gif

da, m-ai prins... si din acelasi motiv imi place si de schumacher laugh.gif pe vremea cand il sustineam pe rosberg, el nu era decat acel di caprio al formulei 1. dar era ceva in stilul lui de pilotaj care mie imi placea... dupa ceva ani au inceput sa apara si rezultatele. asa ca stai pe faza cu hulk, ca am o presimtire ca nu va fi doar un al doilea barrichello.

(si uite asa mi-am adus aminte de o discutie cu un prieten, dinainte de inceputul sezonului, care bine sesizase ca nu s-ar fi putut "naste" o combinatie mai potrivita pentru mine decat o echipa cu schumy si rosberg).

problema lui webber e legata de faptul ca el e doar un sofer, nu un racer (vorba lui 20krpm).
serious_sam
Diferenta dintre berg si berg este ca Ros a fost rapid inca din primele curse (cel mai rapid tur la bahrein 2006,la batut pe coechipierul sau de cateva ori etc....)
Apoi la un moment dat a facut si cateva depasiri. Imi amintesc de o depasire in special:a trecut pe langa Ralf de la ascultat cu urechea...a trecut ca vantul...ca fulgerul....

Nico vs Ralf

Eh ,asta da sclipire ....the rest is history !racer adevarat domne` thumbsup.gif
Lucian107416
QUOTE (serious_sam @ Nov 16 2010, 09:18 AM) *
Simt o urma de ironie aici ?

OFFTOPIC. Cu siguranta esti foarte inteligent. Ca fapt divers, nu ma intereseaza sa fiu un invingator, mai ales daca sunt pe aceeasi lista cu tine.
serious_sam
QUOTE (Lucian107416 @ Nov 16 2010, 01:11 PM) *
QUOTE (serious_sam @ Nov 16 2010, 09:18 AM) *
Simt o urma de ironie aici ?

OFFTOPIC. Cu siguranta esti foarte inteligent. Ca fapt divers, nu ma intereseaza sa fiu un invingator, mai ales daca sunt pe aceeasi lista cu tine.


Ok ,ok ..dar cu ce ai contribuit tu la acest topic (in afara de vot ,desigur) de te face sa crezi ca eu vreau sa fiu pe aceeasi lista cu tine ?
whistling.gif
Lucian107416
QUOTE (serious_sam @ Nov 16 2010, 01:17 PM) *
Ok ,ok ..dar cu ce ai contribuit tu la acest topic (in afara de vot ,desigur) de te face sa crezi ca eu vreau sa fiu pe aceeasi lista cu tine ?
whistling.gif

0 replici inseamna mai putine tampenii exprimate in comparatie cu tine. Eu am explicat de ce s-a votat dupa eveniment si a fost datorita unei disfunctionalitati a site-ului.
PS. O poti ruga pe Oana sa modeleze poll-ul dupa cum vrei, ca ea are libertatea de a coafa textul pentru a arata cum trebuie.
serious_sam
QUOTE (Lucian107416 @ Nov 16 2010, 01:30 PM) *
0 replici inseamna mai putine tampenii exprimate in comparatie cu tine.


Esti pe drumul cel bun sa recuperezi .Felicitari wink.gif
Oana
ia gata cu circul...
sam, ai gresit. omul ti-a explicat de ce a votat dupa si nu am vazut nicio ironie in treaba asta. tu ai fost cel care a aprins focul cu replica asta:
QUOTE (serious_sam @ Nov 16 2010, 09:18 AM) *
Da` bine ca ai votat cu Vettel acum esti un invingator !Felicitari esti un winner wink.gif ha ha ha

si a spus ca nu a votat cu alonso nu ca sa faca misto de tine sau de pilotul pe care il sustii, ci pentru ca asta era realitatea (nu el era campion).

lucian, chiar nu poti sa te abtii de la apropourile astea ieftine?
Lucian107416
am citit o teorie interesanta conform careia Ferrari ar fi putut, pentru ca regulamentul nu interzice, sa-l alimenteze pe Massa pt o treime de cursa. Ar fi fost cu 3-4 s mai rapid pe tur, ar fi putut depasi si ar cam fi dictat ritmul pentru Alonso. Macar ar fi avut un ROL.
Oana
e clar, cineva are o pasiune sa faca misto de rosberg...

tot de pe twitter: checked in dubai.receptionist was shocked when she saw passport.some1stuck britney in my passport.no idea who


asta imi aminteste de povestea cu senna, cand berger i-a inlocuit poza din pasaport. probabil ca de acolo s-a inspirat si autorul farsei de acum biggrin.gif
20krpm
de multa vreme soferii fac misto de nico in paddock, vorbesc despre el cu "she" si "mrs rosberg". nu stiu sigur de la ce vine. la una din cursele de anul asta (valencia mi se pare), de ziua lui, i-au facut cadou o gramada de... sa le spunem articole feminine. nico e destul de cool cu asta, stie sa rida.
AZAZEL
am primit cadoul pentru castigarea concursului din ultima etapa.

multumesc echipei masini.ro
Oana
cu placere... sper ca au primit si restantierii premiile.
cristsib
Eu cel putin l-am primit, astept inceperea noului sezon.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.