Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Puterea exemplului...
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
Pages: 1, 2
Andrei Suzuki
Pai si daca acolo se hotaraste ceva si tu aici zici altceva ce se intampla?Toata lumea isi pune ceva si tu altceva?Nu inteleg.. :bounce:
Jax-Dark
pai poate ca ei vor altceva... si atunci se va pune ce doresc ei... iar eu... raman printre cei putini care incearca sa faca ceva util, civilizat. Ceea ce inteleg eu acolo se discuta doar pentru a face reclama la masini.ro, indiferent de natura sloganului si ce vrea el sa exprime.. sloganul este pe un plan mai mult decat secundar, indepartat as spune...
Iulian HondaFan
eu cred ca ar trebui sa accepti un mic compromis.

masini.ro este si o mica afacere si baietilor nu le-ar strica putina publicitate, tu vrei sa promovezi o initiativa civica si nu o poti face de unul singur.

daca va uniti fortele si ei ies castigati, isi fac putina reclama, le creste traficul pe site...etc. si ti iesi castigat ca iti promovezi ideea.

asta e capitalismul...si pana una alta trebuie sa ne folosim de oportunitatile care ne ies in drum.
Jax-Dark
din contra nu am nimic cu ei ca vor sa isi faca publicitate, sunt de acord... dar atat timp cat s-a uitat de ideea initiala ... dar nimic nu ma mai uimeste. pot circula in continuare ca si pana acum ... in haosul din jurul ce ne inconjoara. nu vreau sa ma consum aiurea fara nici un rezultat.
LizardKing
QUOTE(Jax-Dark)
din contra nu am nimic cu ei ca vor sa isi faca publicitate, sunt de acord... dar atat timp cat s-a uitat de ideea initiala ... dar nimic nu ma mai uimeste. pot circula in continuare ca si pana acum ... in haosul din jurul ce ne inconjoara. nu vreau sa ma consum aiurea fara nici un rezultat.


Am apreciat foarte mult intransigenta ta de pana acum dar cum se intampla de obicei, nedublata de un pic de auto-moderare nu prea duce nicaieri. Mie personal imi place conceptul cu sticker-ul si desi imi este destul de lene sa scriu nu mi-ar fi deloc sa incerc sa fac ceva pt ideea asta. Si pe mine ma deranjeaza toti acesti smartass de pe soselele patriei. Sunt convins ca nu vom reusi sa ii educam pe toti dar la cei care au un bun simt doar ingropat de porcariile de fiecare zi avem o sansa. Eu as miza pe o chestie mai putin moralizatoare gen "mie imi pasa! tie?". e foarte buna, dar nu pt target-ul descris de mine. Oricum in engleza suna mult mai bine si de fapt la ei (usa) ar si functiona. nu va suparati guys, parerea mea.... in concluzie, cred ca e nevoie de ceva mai de impact pentru publicul tinta. Nu am pretentia sa stiu ce ar fi mai bun. Poate ceva de genul "Sofer foarte calm". sau in genul flanco: doar "foarte calm". sau bilingv: " calm | cool". ok am exagerat destul cu calmul, dar ceva in directia asta cred ca ar ajuta mai mult, poate... anyway toata ideea este - pt inceput - sa stii ca mai sunt si altii care incearca, la fel ca tine, sa "faca diferenta". atat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.