Help - Search - Members - Calendar
Full Version: am mutat in parcare masina baut
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2
ibi2000
a trecut deja 1 an si 3 luni de la incident si dosarul inca nu a primit o rezolutie.Ce spuneti de asta?Cat despre politie sau procuratura sau cei care ne -va apara nu stiu ce sa mai zic??????poate daca eram un fiu de prim-ministr sau procuror acum mai aveam 100.000 in plus dar fiindaca sunt un nimeni,la ora actuala nici macar dosarul nu a plecat de la parchet.mentionez ca au trecut 2 luni de la audieraea martorilor iara io ma gandeam ca poate posta Romana a gresit cu ceva rolleyes.gif adica nu a ajuns cu citatia de la tribunal.poate la anul....
Voua,cei care cititi si ati mai trecut prin asa ceva,fie ca ati vrut sau nu,vi se pare normal?
Mariustom
CITAT(ibi2000 @ Sep 25 2010, 12:59 AM) *
...
Voua,cei care cititi si ati mai trecut prin asa ceva,fie ca ati vrut sau nu,vi se pare normal?

Într-o țară normală NU, dar aici, DA !
sick.gif sick.gif sick.gif wallbash.gif wallbash.gif wallbash.gif pirate.gif
ibi2000
Salutare!
am promis ca o sa va anunt cand se va termina siasta am sa fac!S-A TERMINAT!!!Dupa 2 ani de asteptari,3 infatisari la tribunal si 2 la parchet,s-a terminat!
Sentinta a fost urmatoarea:6 luni inchisoare cu suspendare si 2,6 ani reabilitare.Va multumesc tuturor celor care ati citit,raspuns si ajutat.Consider ca este o pedeapsa prea aspra ptr o asa fapta deci ii avertizez pe cei cu precedent sa stea linistiti daca au baut un pahar.NU MERITA!In 2 ani de zile am vazut cum toata agoniseala mea mi-a scapat printre degete si ptr ce?sa nu ma cert cu un vecin?Mai binee il bateam si dadaem o amenda de 200 lei si gata(glumesc)Nu se merita!
A,ptr cine este mai in tema am si eu o intrebare:cam dupa cat timp pot sa dau iarasi de permis si in ce conditii?dupa un an sau dupa ce expira suspendarea cu o cerere la comandantul rutierei,o cerere de reevaluare a permisului auto?
Va multumesc!!!
solmar
Bravo! Bine ca ai scapat. Gata, nu te mai uita inapoi! Cel mai simplu: fa cererea si asteapta raspunsul. Sunt obligati sa ti-l dea in termen de 30 de zile.
HalbaSus
E definitiva sentinta ? Daca nu parerea mea e ca ar trebui sa faci recurs... E adevarat ca e cea mai mica pedeapsa posibila pentru infractiunea asta, dar date fiind circumstantele producerii accidentului ai putea cere inlocuirea pedepsei cu amenda penala. Ai cerut martori de caracter ? Eventual chiar vecinul la care i-ai lovit masina ? Cineva care sa spuna ca tu nu esti genul care in fiecare zi face drifting beat in cartier ci ca a fost o intamplare nefericita...
ibi2000
Salutare!Da,este definitiva sentinta,ea fiind data dupa ce am facut recursul(se respinge recursul ca fiind nefondat).La judecatorie am cerut sa vina vecinul dar nu s-a acceptat pe motiv ca este suficienta declaratia lui.O anume persoana cu o functie destul de impunatoare imi spune ca nu mai are rost sa fac recurs ptr ca sunt deja toate probele la dosar,probe incriminatorii ce nu pot fii ocolite,deci cu alte cuvinte:nu mai face recurs ca pierzi timpul!Cu toate astea,avocatii mei(doi)au tinut mortis sa facem recurs ca se va rezolva,eu fiind un pic sceptic le-am zis sa o lasam asa."NU!NU SE POATE!tRE SA JUCAM SI ULTIMA CARTE!"Asta m-a costat inca 5 luni de asteptari si rezultatul fiind acelasi ca la judecatorie.
Cat despre cererea catre comandantul rutierei,nu trebuie mai intai sa se termine perioada de arest cu suspendare?Se poate face si acum????Daca este asa maine sunt la el,poate el o fii mai ingaduitor confused.gif
P.S Imi pare nespus de bine ca s-a terminat si in sfarsit pot dormii mai linistit.....
HalbaSus
Si eu daca eram avocatul tau iti recomandam acelasi lucru... sincer imi pare rau ca a iesit asa, din pacate nu pot sa spun ca ma surprinde prea tare. Oricum, avocatii tai aveau dreptate, trebuia jucata si ultima carte.

Referitor la intrebarea ta, sincer nu stiu (si mi-e lene sa caut) daca poti cere eliberarea permisului... eu as cere-o... adica, ce se poate intampla in cel mai rau caz ? iti spune ca nu ti-o da decat peste x timp. Oricum, nu ai ce pierde.
ibi2000
Salutare tuturor celor care mi-ati sarit in ajutor!Dupa cum v-am obisnuit,merg pana la capat!Mi-am spus"oful",m-ati ajutat,va raspund!S-a terminat nebunia!
Am reintrat in posesia permisului de conducere.
Va explic ce inseamna sa bei cateva beri si sa fii "tare in calcaie" :
Cand ai impresia asta de fapt este invers,esti cel mai slab!3 ani de zile ptr cateva beri.Mentionez ca am luat sala din prima si politaiul la oras,prima intrebare cand analiza dosarul:accident sau sprit?Raspund:Sprit!Un zambet in coltul gurii dupa care imi zice:pregatim masina!Mai imi spune inainte de"decolare"tu,ptr ca ai mai condus trebuie sa dai exemplu acestei fete(martora)deci,nu vreau soferisme.......
Acel om,examinator,m-a frecat ca pe albusul oului:laterale in rampa,incercari multiple de a ma opri in locuri unde oprirea este interzisa etc...
Dupa 25 min,era poate putin vesel,nu gresisem nimic si-mi zice:n-am ce sa-ti fac,esti admis!Credeti-ma,imi tremura mana ptr semnatura si ma intreaba ca de ce imi tremura?!Raspund,de 3 ani astept clipa asta asa ca.....
Inca o data va multumesc ptr tot si sper ca toti cititorii acestui post sa nu cumva sa greseasca precum am facut-o eu.
Sa stiti ca beau o bere ptr voi toti si va arat si marea mea pasiune:
http://www.pescardejiu.blogspot.ro/
HalbaSus
Mă bucur că s-a terminat cu bine ! Și eu voi bea o bere în cinstea ta (evident fără să mai conduc ulterior smile.gif ) beer.gif
solmar
Halba, la ce parcare ai tu in spatele blocului, poti sa rontai si o naveta de bere si sa parchezi, cu conditia sa nu parasesti incinta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.