Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Top Gear
Masini.ro Forum > Discutii generale > Mass Media
Pages: 1, 2
Rebel
Din pacate Halba, filmul pus de tine este grozav numai ca lipseste ceea ce este mai important: cursa finala si concluzia de pe Transfagarasan.
Le-am mai gasit undeva desi se descarca ca porcu' :

Partea 1

Partea a 2-a

Partea a 3-a


f1anatic
Ozzz, nu cred ca imi primesti mesajele.

Rebel, vrei versiunea mea ?
paul-cristian
Dupa filmarea de la baraj totul a fost un mare trucaj, sa va explic de ce: din cauza sticlei cu palinca cei trei amici ai mei s-au imbatat asa de tare ca restul filmului a fost realizat undeva intr-un cartier de lux din Londra, asa de mult le-a placut palinca ca inca mai au cateva sticle cu ei si emisiunea trebuia sa se numeasca tara cu palinca. asta o stiu chiar de la ei ca m-au sunat ieri pe la 12 dar nu am putut vorbi cu ei ca eram in metrou si nu aveam semnal, asa ca am vorbit seara cu ei si plangeau, cica s-a terminat palinca din rezervoarele celor trei Dacii cu care au realizat emisiunea, erau Dacii, au recunoscut ei dar trucajele pe computer le-au transformat in niste epave demodate.............Bravo lor, 100 de udrite nu reusesc sa promoveze tarisoara asta cum au facuto ei, nu cred ca au refuza o sticla de palinca de la noi...romanii thanks.gif
Rebel
I do. smile.gif

Multumesc.
ozz86651
Am primit, multumesc.
mike.omega
http://www.telegrafonline.ro/1258927200/ar...p_gear8221.html

Eu ma crucesc, voi?!
Diesel
Ambasadorul ala ar trebui sa imprumute si el o decapotabila si sa se plimbe cu ea printr-un sat de tigani.

Luarea asta de atitudine pare sa indice faptul ca nu a fost reclama platita, sau nu s-au pus de acord ministerele.

PS: astia care e dezamagiti de emisiune n-au vazut aceeasi incheiere ca restul? oare au vazut Vietnam special sau Botswana special?

Facem o intalnire pe Transfagarasan inainte sa fie deschis in mod oficial? cei de la nord vin dinspre Sibiu si cei de la sud vin dinspre Curtea de Arges smile.gif
FAR EASTERN
QUOTE (Diesel @ Nov 23 2009, 07:07 PM) *
Facem o intalnire pe Transfagarasan inainte sa fie deschis in mod oficial? cei de la nord vin dinspre Sibiu si cei de la sud vin dinspre Curtea de Arges smile.gif

Da, si sa fie si cineva cu filmarea pe ambele parti si la Balea lac.... unsure.gif
Diesel
In urmatorul episod, cei trei traverseaza America de Sud, din Bolivia pana in Chile cu masini cumparate local. http://www.tvrage.com/Top_Gear/episodes/1064880672
Stay tuned for more 3rd world bashing.

Asa vom avea o comparatie proaspata despre cat de Borat-country este Romania.
drabisan
Oooo, asta chiar va fi un episod de vazut in HD!
f1anatic
Episodul in America de Sud este CEL mai bun din toata gama Top Gear. Mai bun decit Polar Expedition, decit Africa Expedition, mai bun decit cele 2 excursii in USA, muntii din Elvetia/Italia/Romania/sudul Frantei si decit intrecerile lor gen Veyron vs. Airplane; Nissan GTR vs Bullet Train etc.
drabisan
Am vazut o mica bucatica si am decis: joi, ca tot e munca multa la birou, facem proiectie de Top Gear pe un tv full hd mare cit China!
drabisan
Excelent episodul! Diesel nu a exagerat deloc: este cel mai bun facut vreodata! Se vede ca si ei l-au apreciat: practic inregistrarea din studio dureaza putin peste 30 de secunde. In rest 1 ora si 16 minute de deliciu!

Ei sint ei (extrem de tare remarca despre James cum ca e indeminatic cu vaselina si prezervativele). Masinile aparent niste geoarse. Dar care isi fac treaba, pina la urma, pe un traseu aproape fantastic de frumos! Finalul este apoteotic! Pacificul vazut de la citeva mii de metrii, avind o panta de nisip rosu in fata! Cit se poate de tare!

Personal recomand cit se poate de calduros sa fie vazut pe un tv full hd! Circula un mkv de 2.21G tras absolut perfect! Daca nu as stringe bani pentru obiective, sigur m-as duce sa-mi iau un LED 1080p!
Diesel
Nu eu, f1anatic biggrin.gif

Mi s-a parut foarte amuzant cum au interactionat cu natura, de data asta fara asa multe interferente. Iar JC ba lauda, ba facea misto de Range Rover.
T u d o r
L-am vazut si eu cand am citit aici ca a aparut, uitasem sa-l "caut" la timp. biggrin.gif

Superb. (punct)
TYGER1985
QUOTE (Diesel @ Dec 24 2009, 10:08 AM) *
In urmatorul episod, cei trei traverseaza America de Sud, din Bolivia pana in Chile cu masini cumparate local. http://www.tvrage.com/Top_Gear/episodes/1064880672
Stay tuned for more 3rd world bashing.

Asa vom avea o comparatie proaspata despre cat de Borat-country este Romania.



de-abia astept
Hoinar
QUOTE (TYGER1985 @ Jan 7 2010, 08:53 AM) *
...
de-abia astept

Pai a aparut de o perioada...lumea tocmai scria ca l-a vazut smile.gif.
E intr-adevar super fain, dar preferatul meu ramane Polar Special, apoi ala din Ro, apoi vine cel din America de Sud. Le-am revazut recent si asta ramane ordinea in care imi plac.
Diesel
Au difuzat primul episod din sezonul 15.

La sectiunea "Star in a Reasonably Priced Car" au schimbat masina. Acum este o Kia Cee'D 1.6, 124cp , versiunea cu face-lift. Peter Jones a fost cu o secunda mai rapid decat in Lacetti si nici nu au avut nici o defectiune. (Lacetti a avut probleme cu ambreiajul dupa 26mile) Dintre cei 8 invitati, 4 au mers pe ploaie si a fost destul de spectaculos.

Inca nu stiu daca trebuie sa fiu mandru sau sa ma fac mic-mic.

In rest un episod interesant, Hilux la marginea vulcanului, Bentley de-a latul si Robin Reliant.
oanadraga
mi se pare ca a injosit romania..dar in fine...si mie imi place episodul din america de sud :X
Diesel
Oana draga, uita-te la episodul in care au mers din Miami in New Orleans cu masini de $1000 si apoi discutam cat de mult au injosit Romania.

QUOTE
Just want to say: Romania, thank you for having us. And can we stay? forever!
Titi1988
Vizioneaza toate episoadele incepand cu sezonul 5 si o sa-ti dai seama ca nu injosesc nicio tara sau patrie. Pur si sinplu asa fac ei emisiunile, cu o doza de aciditate si ironie foarte subtila. Cea mai tare emisiune din lume de departe.
omul vesel
A aparut o noua revista auto pe nume " AUTO PRO " - 12 RON. Am luat-o de curiozitate, cams scumpa mi se pare. Calitatea hartiei este buna, articolele cat de cat ok. Vom vedea cum se va prezenta in viitor, daca va fi obiesctiva sau subiectiva.
Mariustom
Și la alții erau, cel puțin, târguri de vechituri thumbsup.gif

T u d o r
Dar seria 18 cand incepe?
Diesel
http://www.finalgear.com/

QUOTE
27 days, 1 hour, 23 minutes, and 08 seconds until the next special of Top Gear starts on December 28th.
1 day, 0 hours, 53 minutes, and 08 seconds until the next episode of Fifth Gear starts on December 2nd.
Top Gear America is currently on break and will be back in February.
The airdate of the next Top Gear Australia episode is unknown.
f1anatic
QUOTE (Diesel @ Dec 1 2011, 12:36 PM) *
http://www.finalgear.com/

QUOTE
27 days, 1 hour, 23 minutes, and 08 seconds until the next special of Top Gear starts on December 28th.
1 day, 0 hours, 53 minutes, and 08 seconds until the next episode of Fifth Gear starts on December 2nd.
Top Gear America is currently on break and will be back in February.
The airdate of the next Top Gear Australia episode is unknown.




Prea mult timp intre "sezoane" dar cred ca se datoreaza atit situatiei financiare la BBC (au renuntat ei la exclusivitatea transmisiei curselor F1 impartind placinta cu SKY dupa ce s-au luptat acerb sa le ia ontractul celor de la ITV) cit si problemelor personale ale lui Clarkson. Din cite am inteles va debuta cu un Christmas special in India ?
Seri
Dupa o pauza de un an, Top Gear au revenit cu sezonul 19.
Titi1988
am vazut deja episodul!!! foarte tare. am ras cu lacrimi!!!! BEST SHOW IN THE WORLD!!! My idea of heaven is a top gear episode every day!!! teehee.gif teehee.gif teehee.gif
Diesel
chiar am ras cu voce tare

intr-un fel n-au decat sa faca un episod pe an, dar sa fie de proportii epice
marcel12
Sunt geniali baietii! Favoritul meu este episodul din America de Sud.
AlexTM
Ca tot dezgropa cineva topicul. Voua nu vi se par penibili cei din versiunea americana?
RD-Woo
QUOTE (AlexTM @ Sep 9 2013, 01:23 PM) *
nu vi se par penibili cei din versiunea americana?


Intr-o oarecare masura da. am urmarit cateva episoade si sunt prea mult copy/paste din versiunea engleza.
pe de alta parte banuiesc ca nu se pot abate foarte mult de la formatul original, in consecinta cam aceleasi tipuri
de subiecte, comportamente, etc... puteau totusi sa introduca cateva chesti originale.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.