Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Politica de moderare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2
James Kilowatt
As vrea sa readuc la lumina un subiect abordat tangential aici
http://masini.ro/forum/index.php?s=&sh...st&p=159977
si sa-l transform intr-un topic separat si sondaj.
Care ar fi politica de moderare cea mai potrivita?

Pe de alta parte, mi se pare interesanta si perceptia actuala a forumistilor asupra politicii actuale. Cum vi se pare atmosfera acum?

Manifestati-va sincer si opinia despre ce ar trebui sa fie, si cea despre ce este acum. Toate sunt relative.

Polemica este acceptata, chiar incurajata, este interesanta perceptia fiecaruia. Insa fara sa devina combat smile.gif
James Kilowatt
Eu am votat cu stadionul - aici am senzatia ca exista putine derapaje chiar si daca moderatorii sunt discreti, chiar si discutiile mai incinse raman in general in limitele tolerabile. Cu unele mici exceptii.

Si cu atmosfera echilibrata actuala - e doar o perceptie subiectiva.

PS
Puteti da in exemplu si atmosfera de pe alte forumuri.... cu bune si rele.
James Kilowatt
Disclaimer
Topicul asta nu participa la concursul pentru sapca si tricou, asa ca nu va jenati teehee.gif

GPS am, iar daca ma prind astia aici cu detector de radar o fur cu 4000€ amenda, asa ca topicul asta e complet dezinteresat biggrin.gif
22nst
Am ales varianta de mijloc in ambele cazuri
T u d o r
Eu stadion si echilibrat. smile.gif Am vazut ca sunt in asentimentul majoritatii votantilor.
James Kilowatt
Sunt prea putine voturi ca sa putem vorbi de o majoritate. smile.gif In plus, pana acum au votat "vechii" care poate nu sunt esantionul reprezentativ. Ar fi interesant sa voteze si sa isi spuna parerea si membrii mai noi, fara sa se lase influentati de majoritate smile.gif
FAR EASTERN
Eu sunt mai nou... dar am votat ca Tudor. Poate-mi face rost de niste baterii pentru iepurash. 36182451.gif
hdi
Eu sunt mai nou si nu votez pt. ca orice sablon as alege, acesta ar fi nepotrivit in confruntarea cu un anumit tip de user. Explic: daca politica ar fi prea relaxata s-ar gasi cu siguranta vreo 2-3 care sa te faca sa regreti asta iar daca politica ar fi prea stricta nu ar fi fair-play vis-a-vis de majoritatea celor de aici care sunt persoane cu o educatie buna.
Politica actuala de moderare e f. pestrita; moderatorii au fiecare dintre ei propriul mod de a modera. Unii sunt prea invazivi, altii prea implicati iar altii sunt echilibrati.
Cei echilibrati sunt in majoritate si, daca imi permiteti, ar trebui sa fie primii care sa sanctioneze si sa corecteze excesele acelor cativa colegi care nu se aliniaza.
James Kilowatt
@Hdi
Deocamdata nu cautam solutii, ci doar definim "idealul". Indiferent de tipul de user, preferi sa fie permis doar exprimare academica, sau balacareala? Evident, cu nuantele intermediare. Ideea e sa aflam cum ti-ar placea tie sa fie, nu care ar fi solutia sa devina asa.
Pe mine unul de exemplu nu ma deranjeaza un misto amical si nevinovat. De asta am votat cu stadionul. Cum am putea acum obtine asta, si impune, si care e linia de demarcatie intre o insulta grosolana sau un misto amical, e alta discutie.
hdi
QUOTE (James Kilowatt @ May 23 2009, 10:48 PM) *
@Hdi
Deocamdata nu cautam solutii, ci doar definim "idealul". Indiferent de tipul de user, preferi sa fie permis doar exprimare academica, sau balacareala? Evident, cu nuantele intermediare. Ideea e sa aflam cum ti-ar placea tie sa fie, nu care ar fi solutia sa devina asa.
Pe mine unul de exemplu nu ma deranjeaza un misto amical si nevinovat. De asta am votat cu stadionul. Cum am putea acum obtine asta, si impune, si care e linia de demarcatie intre o insulta grosolana sau un misto amical, e alta discutie.


Ma pacalisei cu primul post:

QUOTE (James Kilowatt @ May 23 2009, 08:30 PM) *
Care ar fi politica de moderare cea mai potrivita?

Pe de alta parte, mi se pare interesanta si perceptia actuala a forumistilor asupra politicii actuale. Cum vi se pare atmosfera acum?


Dar daca zici ca se cauta un ideal atunci el nu poate fi altul decat cel in care nu exista moderatori altminteri ar fi ca si cum as recunoaste ca sunt atat de labil incat am nevoie ca cineva sa ma traga de maneca pt. a ma pune la loc pe fagasul cel bun.
Daca insa idealul este de natura ceva mai putin utopica (e de discutat despre posibilitatea existentei idealismului si realismului simultan) si trebuie sa tin cont ca nu sunt singur pe forumul asta si trebuie ca in idealul meu sa-mi iau masuri de precautie, atunci imi mentin afirmatia din primul meu post.
James Kilowatt
M-ai pierdut, sunt prea obosit si nu reusesc sa iti urmaresc rationamentul. Tocmai ca nu esti singur pe forum am facut poll-ul, ca sa pricep ce anume asteapta fiecare de la ceilalti. Aavand in vedere natura umana pestrita, idealul nu prea poate fi realizat spontan, uneori e nevoie de interventia moderatorilor.

Hai s-o dam pe exemple concrete:
Daca vine unu' si-ti zice public una urata de mama, care-i reactia pe care o astepti din partea moderatorilor?
Da' daca doar face o gluma nevinovata la adresa ta?
Sau poate, daca este foarte serios, insa isi permite sa te tutuiasca desi nu te cunoaste personal? (asa, ca mine acuma? biggrin.gif)

T u d o r
Ce inteleg eu din postul lui hdi e ca-i place anarhia. biggrin.gif
James Kilowatt
asa, si mie imi place biggrin.gif
hdi
QUOTE (James Kilowatt @ May 23 2009, 10:28 PM) *
M-ai pierdut, sunt prea obosit si nu reusesc sa iti urmaresc rationamentul. Tocmai ca nu esti singur pe forum am facut poll-ul, ca sa pricep ce anume asteapta fiecare de la ceilalti. Aavand in vedere natura umana pestrita, idealul nu prea poate fi realizat spontan, uneori e nevoie de interventia moderatorilor.

Hai s-o dam pe exemple concrete:
Daca vine unu' si-ti zice public una urata de mama, care-i reactia pe care o astepti din partea moderatorilor?
Da' daca doar face o gluma nevinovata la adresa ta?
Sau poate, daca este foarte serios, insa isi permite sa te tutuiasca desi nu te cunoaste personal? (asa, ca mine acuma? biggrin.gif )


@JK,
Am votat Stadion. Imi inchipui ca nu vrei sa mai auzi alte argumente de la mine laugh.gif

@Tudor,
Recunosc ca nu ma deranjeaza smile.gif
laurentiu
Am votat si eu calea de mijloc sa zic asa.
O singura obiectie as vea la adresa moderatorilor: sa incerce sa faca ceva astfel incat sa nu se scrie "la greu" numai la topicuri despre masinile japoneze si Off topic. Eu unul am inceput sa ma satur ca atunci cand verific ultimele postari sa-mi apar numai Subaru, Toyota, Honda si Topic de dat cu lantu', bata... Cred ca asta e si motivul pentru care putini scriu constant pe acest site (din cate am observat am fi undeva in jur de 20) si aceia numai la cateva categorii.
hdi
QUOTE (laurentiu @ May 23 2009, 11:50 PM) *
sa incerce sa faca ceva astfel incat sa nu se scrie "la greu" numai la topicuri despre masinile japoneze si Off topic. Eu unul am inceput sa ma satur ca atunci cand verific ultimele postari sa-mi apar numai Subaru, Toyota, Honda si Topic de dat cu lantu', bata... Cred ca asta e si motivul pentru care putini scriu constant pe acest site (din cate am observat am fi undeva in jur de 20) si aceia numai la cateva categorii.


Excelenta observatie.
Va propun urmatoarele scheme la alegere:
-sa se poata scrie un post la japoneze numai dupa ce s-au scris 3 la germane + 2 la frantuzesti
sau
-ariile marcilor japoneze sa fie "deschise" pt postare doar intre orele 04.00 AM si 04.15 AM CET

si aditional

-primilor 10 useri in functie de nr. de posturi dintr-o zi sa li se interzica accesul timp de 1 saptamana
si
-cine vrea sa posteze pe Off Topic timp de o zi sa prezinte un tabel cu 100 de angajamente din partea altor useri care promit sa scrie constant minim 10 posturi/zi pe orice arie cu exceptia celor japoneze.

Cand incepem? banana.gif


Asta e un topic dedicat unei singure idei, postarile pe langa subiect vor fi sterse.
DORU
Am votat "Stadion", fara nici o ezitare !

Am votat "Echilibrata", cu toate ca m-am gandit putin si la varianta "Relaxata" thumbsup.gif

Buna initiativa, JK, dar abia cand vor fi macar 100 voturi vom putea extrage niste concluzii preliminare !
laurentiu
CITAT(hdi @ May 23 2009, 05:05 PM) *
CITAT(laurentiu @ May 23 2009, 11:50 PM) *
sa incerce sa faca ceva astfel incat sa nu se scrie "la greu" numai la topicuri despre masinile japoneze si Off topic. Eu unul am inceput sa ma satur ca atunci cand verific ultimele postari sa-mi apar numai Subaru, Toyota, Honda si Topic de dat cu lantu', bata... Cred ca asta e si motivul pentru care putini scriu constant pe acest site (din cate am observat am fi undeva in jur de 20) si aceia numai la cateva categorii.


Excelenta observatie.
Va propun urmatoarele scheme la alegere:
-sa se poata scrie un post la japoneze numai dupa ce s-au scris 3 la germane + 2 la frantuzesti
sau
-ariile marcilor japoneze sa fie "deschise" pt postare doar intre orele 04.00 AM si 04.15 AM CET

si aditional

-primilor 10 useri in functie de nr. de posturi dintr-o zi sa li se interzica accesul timp de 1 saptamana
si
-cine vrea sa posteze pe Off Topic timp de o zi sa prezinte un tabel cu 100 de angajamente din partea altor useri care promit sa scrie constant minim 10 posturi/zi pe orice arie cu exceptia celor japoneze.

Cand incepem? banana.gif


Asta e un topic dedicat unei singure idei, postarile pe langa subiect vor fi sterse.



cred ca am votat gresit
Alex-F1
Mi-a placut faza cu "parinte ingaduitor" vs. "baiat de gasca"......desi la ora asta nu prea reusesc sa-mi dau seama de diferentele dintre cele doua tipuri de moderatori..... whistling.gif Pt. mine intotdeauna un parinte ingaduitor era acela care era un baiat de gasca....... biggrin.gif
pmhoria
Votat Stadion&Echilibrat. thumbsup.gif
StefanVVTi
Stadion & Echilibrata(60%...40% relaxata! thumbsup.gif
Rebel
QUOTE (laurentiu @ May 23 2009, 06:50 PM) *
Am votat si eu calea de mijloc sa zic asa.
O singura obiectie as vea la adresa moderatorilor: sa incerce sa faca ceva astfel incat sa nu se scrie "la greu" numai la topicuri despre masinile japoneze si Off topic. Eu unul am inceput sa ma satur ca atunci cand verific ultimele postari sa-mi apar numai Subaru, Toyota, Honda si Topic de dat cu lantu', bata... Cred ca asta e si motivul pentru care putini scriu constant pe acest site (din cate am observat am fi undeva in jur de 20) si aceia numai la cateva categorii.


Cred ca Laurentiu a exprimat aici si parerea mea.

Eu personal la capitolul "Politica de moderare dorita" inca nu pot alege intre "club de intelectuali" si "stadion", mi-ar place ceva mai multa informatie culturala si de aceea inclin catre clubul intelectualilor insa imi plac si replicile fine, cu substrat hilar dar bazate pe bun simt.
Prin urmare am votat cu intelectualii.

La capitolul care e atmosefara actuala, consider ca atmosfera este in anumite zone cam relaxata - regulament in vigoare insa aplicat cam rar.

pista
Nu am votat deocamdata, dar ar fi interesant/util actualizarea numelor moderatorilor din topicul mai vechi "Moderatorii isi fac treaba ?" http://masini.ro/forum/content/Combat-zone...isi-fac-treaba/
In 2006 a castigat detasat DORU.
Propun un nou Poll 2009 referitor la activitatea moderatorilor. Analizand rezultatele celor doua poll-uri cred ca vom vedea mai clar ce doresc/cu ce se identifica membrii/userii.
James Kilowatt
Eu nu prea sunt partizanul "concursurilor de popularitate" printre moderatori. Unii sunt cool (ca subsemnatul teehee.gif ) altii sunt nu foarte populari sau apreciati insa muncesc ca niste eroi pe la restructurarea ariilor sau alte alea. Daca vrea careva sa refaca poll-ul ala n-am cum sa-l opresc, insa nici nu-l sprijin arigato.gif
Prefer ca dezbaterea sa ramana la principii, nu la persoane.
pista
Am inteles intentia ta incepand cu prima pagina. arigato.gif
Nu doresc disensiuni intre moderatori, chiar daca unii doresc acest lucru intre membrii forumului.
Sunt de acord ca dezbaterea sa ramana la principii, nu la persoane, dar daca exista suficienta inteligenta si din poll-ul respectiv am putea trage concluzii utile referitoare la politica de moderare. yup.gif
As dori sa spun mai multe dar cred ca este prematur... confused.gif
DORU
Cred ca-ti inteleg punctul de vedere, pista. Si ti-l sprijin...un topic identic dar actualizat ar completa imaginea din cel de fata.
Iti propun deci sa-l deschizi chiar tu...si cand voturile vor fi atins macar cifra din 2006, vom putea contura mai bine anumite lucruri. thumbsup.gif
pista
Iti multumesc pentru sprijin DORU.
Eu nu consider un vot la persoana, mai degreaba la stilul de moderare reprezentat de persoana respectiva.
Sunt destul de nou pe forum, cred ca altii cu o vechime mai mare ar fi mai potriviti/indreptatiti sa deschida acest Poll 2009.
DRAGOS
Eu am votat stadion si echilibrata. Mi se pare ca totul merge ok in materie de moderare.

Am urmarit din umbra celebrul topic de pe combat si parerea mea este ca derapaje au fost de ambele parti. In sensul asta atitudinea moderatorilor mi s-a parut cat se poate de ok avand in vedere regulamentul si specificul ariei smile.gif
James Kilowatt
Avand in vedere ca unul din topicurile care aduce trafic nu e despre masini si nici macar despre liniute, zic eu ca ar fi bine sa-l redeschidem si pe asta, in completarea celui de la combat biggrin.gif

Toata lumea e libera sa isi posteze parerea sau chiar experientele placute sau neplacute cu echipa de moderare.
Lucian107416
am votat Stadion/echilibrata doar pentru ca nu am putut vedea rezultatul poll-ului(bug la site). In nici un caz nu sunt acoperite toate posibilitatile la situatia actuala de aceea nici nu am dorit sa votez. Mai exista multe posibilitati in cazul in consideri atitudinea diferita a moderatorilor, in functie de trasaturile intelectuale/umane ale fiecaruia. Asta la nivel teoretic. La nivel practic am fost "banned", dupa litera regulamentului, de catre cineva care nu stie sa aplaneze un conflict(parere subiectiva) si care imi amintesc ca la vremea respectiva mai mult m-a intaratat prin repetatele avertismente desprinse parca din manualul de educare a lui Grivei.
James Kilowatt
Care-i situatia neacoperita?
Lucian107416
Pai de ex, situatia in care diferiti moderatori se incadreaza la categorii diferite : unul nu intervine, altul taie si spanzura. nu exista o politica unitara si perceptia se rezuma la moderatorii cu care ai avut de-a face.
AlexTM
Am votat club/relaxata in acest poll pe care nu l-am observat pana acum. N-am nimic cu moderatorii, destul de rar le observi prezenta insa destul de rar situatia o cere..

LE: mi se pare mie sau nu mai exista topicul celalalt care a generat redeschiderea asta? A disparut in aceasta atmosfera relaxata?
James Kilowatt
Am rugat ceilalti moderatori sa nu intervina pe topicul asta, cu exceptia cazurilor in care se incalca regulamentul. Ideea e sa nu contrazica si sa nu polemizeze cu userii ci doar sa fie "culeasa" perceptia lor, indiferent daca e sau nu obiectiva.
getodac
QUOTE (AlexTM @ Apr 14 2011, 04:32 AM) *
LE: mi se pare mie sau nu mai exista topicul celalalt care a generat redeschiderea asta? A disparut in aceasta atmosfera relaxata?


JK nu ai raspuns la intrebarea de mai sus... inca...
Lucian107416
apropos de politica de moderare: Unde a disparut topicul "Rebel vs moderatori" ?
Era acolo o replica a lui Diesel ca nu e recomandat sa folosesti proxy. Euy zic ca e dreptul fiecaruia de a folosi orice metode pentru a-si ascunde identitatea. Altfel, account-urile ar trebuie create pe baza de buletin. E totusi un forum.
Pe de alta parte, nu-mi place deloc ca dispar post-uri sau chiar topicuri intregi. Ma rog, in cazul asta as intelege doar daca a fost cererea lui Rebel, dar tot nu-mi place.
admin
QUOTE (Lucian107416 @ Apr 14 2011, 10:27 AM) *
apropos de politica de moderare: Unde a disparut topicul "Rebel vs moderatori" ?



Eu l-am sters. Un topic de genul "user" vs moderatori nu are ce cauta pe un forum normal.
Lucian107416
1. De timpul petrecut de mine sa caut in mod repetat o replica "stearsa", dar citita aseara, nu-ti pasa? Mai trebuia sa astept si un minut intre cautari, ca parca face cineva flooding la 59 secunde.
2. Topicul era in "Combat"
3. Voturile exprimate nu erau in favoarea regimurilor militare de moderare. Ar trebui sa tii cont si de asta
admin
1.am miscorat intervalul la 5 secunde. Flood se face la orice interval de catre robotei.
2.Nu conteaza unde era subiectul atata timp cat implica echipa de moderare. Ca moderator iti este interzis sa faci circ cu userii, este unul dintre dezavantajele functiei.
3.nu vad legatura
getodac
Intrebare din poll: Care este atmosfera actuala?

Majoritatea a votat (inclusiv eu):
Echilibrata - regulament in vigoare ok, prezenta moderatorilor la minimul necesar
tinde sa devina:
Prea stricta - prea multe reguli idioate aplicate habotnic
Reveniti-va mai repede thumbsup.gif
James Kilowatt
Se pot reseta poll-urile incat sa toata lumea sa poata vota din nou?
getodac
QUOTE (James Kilowatt @ Apr 14 2011, 06:18 AM) *
Am rugat ceilalti moderatori sa nu intervina pe topicul asta....


Nu mai are farmec fara voi... pt ca eu unul sunt foarte curios cum s-a finalizat "cazul Rebel", pana la urma nu este vina userilor ca in discutia voastra privata cineva (dintre voi)a lasat usa deschisa.

Si daca tot nu interveniti, rugamintea de mai sus ii este adresata si lui Rebel (care nu mai este moderator) sau ne poate impartasii rezolvarea fara teama ca va fi sanctionat?
James Kilowatt
Ideea de a nu interveni imi apartine. Vrem (adica vreau) sa culegem impresii fara sa influente, explicatii, sau contraziceri din partea moderatorilor (care din pacate, sau din fericire, sunt si ei umani, cel putin unii dintre ei biggrin.gif ).

Perceptia e o chestie eminamente subiectiva si cu toate astea foarte importanta. Idee nu e nici pe departe a unui combat useri-moderatori, ci pur si simplu un feedback si/sau a unui wishlist direct si cat mai autentic. Vreau un "vreau asta, simt astalalta, imi convine asta si nu-mi convine ailalta" fara sa incerce careva sa va schimbe optiunea sau perceptia.

Rebel e liber sa scrie ce vrea unde vrea, atata timp cat nu incalca regulamentul, nu are mai multe restrictii decat restul lumii.
cristasig
Eu unul sunt dezamagit foarte tare de politica voastra de moderare.
Mi-ati sters postul ca sa il afundati si mai mult pe rebel sau ca sa va stergeti mizeriile. Domnule Admin, de ce ai sters domnule postarile noastre? Dupa spusele lui rebel, erai singurul care a facut dreptate, pai aia ai facut-o de ochii lui si dupa aia te-ai coalizat cu nerusinatii sau cum? Ce incredere sa am eu in forumul asta al vostru cand stergeti si masluiti totul dupa cum va place? Sau te-au constrans ceilalti? Ramasesesm cu impresia ca tu esti singurul care face dreptate aici si eram sigur ca macar daca unul linseaza pe altul intervii dumneata si pui toate piesele la loc.

sa le spun si la aia care ziceau de proxy. Eu scriu numai pe proxy, este o fobie de-a mea, iar la serviciu nu merge fara. Nu stiu cati lucrati pe la sucursale nationale de asigurari dar e cam restrictie la acces pe net. Si n-am incalcat nimic, n-am facut nimic care sa strice ceva. Adica pana unde va duceti cu dictatura asta? Puneti restrictie la proxy si spalati-va pe cap cu forumul. Eu unul ti-o trag in fata daca am ceva de spus, nu stau sa ma ascund dupa nu stiu ce. E pe-aici vreunul care joaca travian ca sa stie si de ce se mai foloseste proxy?

da sa ma intorc inapoi la gluma asta a voastra numita moderare.
I-ati dat in cap lui rebel, l-ati spalat cu nesimtire pe toate fetzele, i-ati sters , bulangit totul, iar acum ati sters topicul ca sa nu mai fie vreo urma.
Domnule Admin, eu cred ca faci greseli grave. Kilowat, scria ca rebel poate sa se planga ca l-au pedepsit, dar dupa aia face si el plangere ca l-a jignit. Pe de o parte el nu-i mironosita, pe de alta plange ca o fata mare. las-o dracului! Domnule admin, nu vezi ca kilowat asta scrie cu zeflemea si aere de superioritate? Adica, acuma Rebel `daca respecta regulamentuil`poate sa scrie unde vrea si ce vrea. Dumneata nu vezi ca aici e vorba de fudulie de-aia magareasca si nimic altceva? S-au apucat sa-l linseze si acum "na, ca tot noi suntem pe felie".
Io unul nu am incredere in forumul asta, consider ca rebel doar fraier sa fie sa mai vina sa va aduca beneficii dupa ce ati facut ce i-ati facut. pe mine m-a scarbit toata chestia. Eu consider ca faceti o greseala mare. daca luati si analizati forumul asta, aveti intalniri, o intrebare ici si colo, discutii despre ce trebuie sa bem data viitoare si alte cateva subiecte firbinti ridicate de cativa si tinute la punctul forte de cativa printre care intre cei de frunte e rebel. pe mine m-a impresionat in multe aspecte tipul, daca vezi dincolo de mistoul lui, realizezi ca zace ceva in spatele mintii. da asa-i la noi la Romanika, daca apare vreunul mai cu mot si ne strica noua titlul de paduche de frunte il pleostim. Nu vedeti ca kilowat asta lupta doar ca sa isi tina mandria aia de mare Super-dictator?
Eu cred ca cinstit si curat ar fi sa luati gradele de moderator si lui kilowat si lui ipocritul halba, ca au facut asa o chestie de rahat si s-au infoiat in pene pentru o nimica toata pana la urma. Si poate dumneata n-ai vazut domnule admin, dar eu am vazut Toyota lui rebel la articolul cu recall Toyota, scrie ca-i a lui si Honda a e a lui, nu le ajunge la astia ca a pus masina acolo?
Stii ce am dedus eu? ca astia au avut ceva cu el, nu a gresit omul cu nimc. Da, e un tip acid, dar are un stil extrem de bine pus la punct in a te face sa te simti de rahat, dar eu n-am vazut sa te atace decat daca esti un pompos habarnist.
Eu unul mai scriu cand o scrie si rebel sau cand ii faceti dreptate.

Acuma stergeti-mi si mesajul asta ca asa l-ati sters si pe cel de ieri.

ori, poate apuca si admin sa vada ce opinii au altii si ia masuri!

Sper!
T u d o r
Ce nevoie mai e de Rebel cand exista the brand new Cristasig?

Omule vino-ti in fire, esti matur si indeajuns de inteligent sa-ti dai seama ca nu ne poti prosti cu copilarii de-astea. Tu chiar nu recunosti stilul cuiva cu care ai scris/citit cativa ani? Mai ales al unuia ca tine, cu un fel de a argumenta tipic. Revino cu userul vechi si scrie ce-ti place.
cristasig
Nu stiu despre ce vorbesti. N-am nimic cu rebel tovarase. Confunzi canile. Nu vrei numarul de-acasa sa iti spun ca-s io?
Infinal crezi ce vrea muschiu tau ca nu ma intereseaza.
T u d o r
Din partea mea poti scrie sub ce nume vrei ca nu de-aia nu mai ploua pe strada mea. Doar sa nu scrii de pe mai multe ca atunci nu mai e conform cu regulamentul.
NGZ
Aha ! Tudore ai trecut si tu in tabara acolitilor si a dictatorilor si a coruptilor ?!

Hai sa vorbim serios si sa terminam cu copilariile astea. Mi se pare ca iti trebuie muuulta imaginatie sa poti spune despre un moderator de forum ca este dictator. Vreu sa-i spun lui cristasig ca singurul moderator care mi-a creat probleme a fost Rebel.

Nu pot sa nu remarc aparitia spetaculoasa a domnului cristasig. Domne da' ce coincidenta ! Tocmai rasfoia forumul nostru ... a descoperit odioasa conspiratie si .... s-a hotarat sa intervina.
Diesel
cristasig scrie tot de pe kproxy.com ... din pacate n-am decat telefonul la dispozitie si imi e greu sa intru in detalii tehnice

cei care folosesc intentionat anonimizarea identitatii in asemenea cazuri sunt niste lasi si merita ignorati

oricum... tl;dr
hdi
Degradarea lui Rebel este o nedreptate. Pana la urma ce a facut Rebel? Nimic din ceea ce nu facuse pana atunci.

Sau faptul ca a tratat un alt moderator cu aceeasi mitocanie infantila si semidocta cu care se manifesta in mod constant vis-a-vis de userii fara epoleti (vezi ultimele postari de pe Subaru Welcome de ex.) v-a facut brusc sa realizati ca nu-i sta bine ca moderator?

Adica era OK cand se baga in seama la modul marlanesc cu oricine si pe orice tema cu conditia ca interlocutorul sau sa nu fie moderator, nu?

Cand l-ati luat in grupul vostru se comporta fix la fel si faptul ca v-ati facut ca nu vedeti in tot timpul asta nu va permite sa va delimitati de el acum pur si simplu ci, din contra, aveti obligati sa vi-l asumati asa cum este, sa va prezentati scuzele in cazul in care aveti vreo justificare de bun simt pt asocierea cu el sau sa plecati odata cu el.

Rebel, Leber, cristasig etc,

Vezi ca ai inceput sa o iei pe aratura si cu limba romana. Mai multa atentie ca facem dracu de ras diaspora. Daca o scrantim si la matematica, sa vezi atunci rezultate la vot!

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.