Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Politica de moderare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2
laurentiu
Eu nu inteleg ceva: cum se face ca pana acum nu a zis nimeni nimic despre subiectul asta? Inclusiv Rebel care, asa cum sustine, este o victima. DAR din cate am observat a fost singurul care masinilor japoneze a spus NU si a spus si de ce. Si aici s-a produs o ruptura. Mai mult de jumatate din cei care intra pe forum au masini japoneze si nu o data s-a intamplat ca la modul subtil sa-ti spuna ce prost esti ca ti-ai cumparat/ ai masina frantuzeasca, nemteasca etc. ca puteai sa-ti iei o masina japoneza.
Asta ca sa nu mai zic de modul cum a plecat Daewoo Espero Diesel de pe forum. Am avut ocazia sa vorbesc cu el pe mess si credeti-ma ca nu e un copil sau un dobitoc cum credeau unii de pe-aici.
Din cauza asta, am spus si o mai spun o data, ca mi se pare total aiurea ca pe un site general auto sa se discute cel mai mult despre masini japoneze, iar userii cu masini japoneze si-au facut un topic... gen off topic in sectiunea Toyota si NIMENI nu a zis nimic. Cand am intrebat de ce si daca li se pare normal, cineva... nu mai stiu cine dar se poate afla, mi-a zis ca ei sunt ca o casta (sunteti asa pe forumul Toyota, sorry), iar Constantin mi-a zis "care e problema mea?" Totul s-a intamplat in deja celebrul subiect Topic de dat cu bata, lantul... pietre si bulgari de zapada.
Si am o intrebare pentru cei din capul forumului: v-ati intrebat vreodata de ce de cativa ani userii noi si care raman pe forum sunt foarte putini? gen 5,6,7/an?
Legionaru'
Sa nu-mi spui ca-i gonesc cu pietre astia cu Toyota?
pmhoria
QUOTE (laurentiu @ Apr 14 2011, 10:40 PM) *
Si am o intrebare pentru cei din capul forumului: v-ati intrebat vreodata de ce de cativa ani userii noi si care raman pe forum sunt foarte putini? gen 5,6,7/an?

Adevarul e ca sunt f putini oameni noi care vin si raman in comunitate. De ce? Pt ca forumul asta, din pacate o zic, se stinge incet incet. Spun asta pt ca in general discutiile incep sa para a softpedia. Sunt in ult vreme f putine discutii generate de masini smile.gif Asta este. E un forum generalist, iar marea majoritate cauta informatiile tehnice specifice unei marci anume, pe forumurile dedicate.
Un alt dezavantaj major zic eu .. e ca in ultima perioada nu prea se mai fac intalniri de genul iesire undeva un we. Au fost intalniri f faine anii trecuti dar in ult perioada .. nimeni nu vrea/poate sa se mai inscrie la o intalnire generalista. E pacat dar oamenii nu pot fi fortati sa faca ceva ce nu le mai place.
Ar mai fi multe de scris/spus dar lasam pe alta data. smile.gif
AlexTM
Mie nu mi s-a parut ca Toyotistii astia ar fi asa agresivi. Daca te iei in gura cu ei, poate (pe aria Toyota nu m-am uitat ca nu m-o interesat).
Sunt intr-adevar obsedati sa demonstreze ca Toyota e cea mai buna masina in lume, dar de ce sa te obosesti sa-i contrazici?

QUOTE (laurentiu @ Apr 15 2011, 01:40 AM) *
Eu nu inteleg ceva: cum se face ca pana acum nu a zis nimeni nimic despre subiectul asta?

Nici eu nu inteleg. Ce subiect, topicul asta? Care "nimeni", si unde trebuia sa zica?
laurentiu
Ma refeream la "subiectul" Rebel. Care s-ar putea modifica eventual in Rebel vs Restul Lumii whistling.gif
laurentiu
Horia, singura data cand m-am intalnit cu cineva de pe forum face to face a fost acum 2 ani in Timisoara. M-am vazut o data cu toyotistii care initial mi s-a parut a fi gasca forumistilor din Timisoara. Apoi cand am intrat la topicul Timisoreni West Coast am vazut ca defapt mai e un grup... al "nejaponezelor", adica a celor care nu au fost la Danes, ca cei care au fost (toti cu masini japoneze) si-au creat propria "casta". confused.gif
admin
QUOTE (NGZ @ Apr 14 2011, 09:07 PM) *
Vreu sa-i spun lui cristasig ca singurul moderator care mi-a creat probleme a fost Rebel.



Poti sa imi dai niste detalii?
pmhoria
QUOTE (laurentiu @ Apr 15 2011, 09:40 AM) *
Horia, singura data cand m-am intalnit cu cineva de pe forum face to face a fost acum 2 ani in Timisoara. M-am vazut o data cu toyotistii care initial mi s-a parut a fi gasca forumistilor din Timisoara. Apoi cand am intrat la topicul Timisoreni West Coast am vazut ca defapt mai e un grup... al "nejaponezelor", adica a celor care nu au fost la Danes, ca cei care au fost (toti cu masini japoneze) si-au creat propria "casta". confused.gif

Pai na, eu am fost la Danes cu trupa japoneza in 2009 si aveam VW. Si nici vorba de "casta". A fost si Halba cu tractorul lui. Pista cu Seria 1. A mai fost si un Audi TT whistling.gif ninja.gif Deci nu e chiar club exclusivist smile.gif Cred ca termenul mai corect pt trupa japoneza este acela de veterani. Se stiu de multa vreme si cred ca s-au legat multe prietenii .. departe de domeniul automobilistic japonez thumbsup.gif
getodac
QUOTE (admin @ Apr 15 2011, 09:29 AM) *
Poti sa imi dai niste detalii?
no.gif

Ca simplu user Rebel este o mare pierdere pentru forum, ca moderator nu stiu ce sa zic, cu siguranta sunt moderatori pe forum cel putin la fel de competitivi ca el (ex. Diesel, JK), dar desi sunt multe persoane carismatice pe forum (ex. Halba, Solmar) Rebel este cumva sarea si piperul, alcoolul din bere pe acest forum si ma tem ca atunci cand apele vor deveni linistite si plictisitoare pe aici nimeni nu va mai fi instare sa resusciteze forumul la acelasi nivel la care reuseau replicile taioase si directe a lui Rebel.
Sper sa va rezolvati problemele cu el rapid si barbateste, fara alte copilarii de genul "ala a spus ca celalalt a zis"
laurentiu
Horia, inseamna ca cel cu care m-am vazut si mi-a zis cum a fost, a mintit. Mi-a zis ca au fost vreo 10-15 masini japoneze si o Skoda Octavia care nici nu prea a stat cu voi. Culmea e ca pozele (cateva sute) ii dadeau dreptate. Inseamna ca era un toyotist infocat de a pozat numai Toyote. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.