Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bucurestenii au interzis cu bicicleta in parcuri
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
Pages: 1, 2
guerilla
QUOTE (FAR EASTERN @ May 13 2009, 08:01 AM) *
Voi despre ce vorbiti ? Ca nu ma prind...

despre asa ceva:
http://www.marosbike.ro/preturi_/Coarne_BB...traight-83.html
FAR EASTERN
N-am acces acuma la link, dar am inteles depre ce e vorba... alea-s bune intradevar doar pentru mers intins, pentru ca pozitia necesara unui coeficient aerodinamic mai bun sa fie mai confortabila. wink.gif
FAR EASTERN


"In data de 9 mai, la ora 11, un grup de 70 de biciclisti au protestat spontan impotriva interzicerii bicicletelor in parcul IOR. S-au dat doua ture de parc pe pista de biciclete, apoi s-a intrat de ghidon cu bicicletele si s-a dat un tur de lac, pe jos. " copyright
mike.omega
QUOTE
Primarul Sorin Oprescu a declarat că bucureștenii vor avea acces cu bicicletele și rolele în parcuri, marcarea pistelor urmând să înceapă în Parcul Tineretului, și vor putea călca pe iarbă, adăugând că cei care distrug spațiile amenajate vor plăti amenzi de 30 de ori mai mari decât în prezent.


Sursa

Watcher
"In prezent se organizeaza licitatia de marcare" = peste vreo 2-3 luni se pot incepe lucarile!
StefanVVTi
Ar fi fost cea mai idioata masura...cum sa nu ai voie cu bicicleta/rolele in parc?!
Aseara am iesit sa alerg in parcul Izvor si era foarte multa lume, atat pe biciclete, role, cat si alergand! Ma bate gandul sa-mi aduc bicicleta de acasa...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.