Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Madaras 31.01-01.02.2009
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Intalniri Subaru
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mircea104901
Postez cateva poze de pe Mt.Cozia(jud.Valcea). Am prins o zi superba in minivacanta de Craciun smile.gif
Sper sa prindem la fel si pe Madaras.
Marius30562
Mircea, mi-ai facut o poftaaaa !
In principiu am sa vin si eu. Pesiunuea si preturile sunt excelente.
Felicitari Pista !
Daca vin, o sa fim fie doua persoane (eu si sotia) fie 4 (daca vin si copii) - de sambata pana duminica.
Am sa stiu cert si o sa confirm saptamana viitoare.

Un week-end placut tuturor !
V_I_C_T_O_R
@pista: Pe Impreza am avut Fulda Carat Exelero, niste cauciucuri ff bune dupa propria experienta. Am mers 40.000 de km si mi le-au luat cei de unde mi le-am luat pe cele noi sa le vanda ca second-hand - deci mai mergeau in jur de 10.000. Cred ca pe langa faptul ca a fost bun materialul din care au fost fabricate a contribuit si tractiunea 4x4 la uzura uniforma a cauciucurilor.

@Mircea

super peisaje...sper si eu sa fie la fel cand mergem la Madaras. Cu ce ti-ai incaltat de iarna Foresterul?
Mircea104901
Am BF Goodrich Winter Slalom, ceva mai mari 215/65R16. Am castigat 1 cm la garda la sol si nu ating. Sunt exceptionale, cel putin pana acum nu am avut probleme de aderenta pe zapada/gheata. Singura lor problema e ca talonul e destul de moale si am pierdut un pic la stabilitatea laterala, dar, sa fim seriosi, nu le-am luat pentru raliu smile.gif. Si indicele de viteza e 190km/h, asa ca nu fortez mai mult de 160km/h.
Mircea104901
Sa facem lista cu cei care si-au dat acordul pentru Madaras 31.01-01.02:

Victor - 2 camere
Pista - 1 camera
Eporteka - 1 camera
Vlademir - 1 camera
Marius30562 - 1 camera
Mircea - 1 camera
Hdi - 1 camera
Subiedriver - 1 camera

Deci pana acum 9 camere duble. Daca am omis pe cineva/sau am gresit numarul de camere, rog sa faceti modificarile de rigoare.
hdi
QUOTE (Mircea104901 @ Jan 10 2009, 03:52 PM) *
Sa facem lista cu cei care si-au dat acordul pentru Madaras 31.01-01.02:

Victor - 2 camere
Pista - 1 camera
Eporteka - 1 camera
Vlademir - 1 camera
Marius30562 - 1 camera
Mircea - 1 camera
Hdi - 1 camera
Subiedriver - 1 camera

Deci pana acum 9 camere duble. Daca am omis pe cineva/sau am gresit numarul de camere, rog sa faceti modificarile de rigoare.


Eu nu confirm prezenta. Fiind we din vacanta copiilor probabil ca vom pleca pentru o saptamana undeva (Austria, Vatra Dornei, Maramures...sa vedem). Daca ma razgandesc, vin cu cortul.... whistling.gif
V_I_C_T_O_R
Noi am ramas pana la urma doar 2 persoane, deci o camera dbl. Ma gandesc ca cel mai bine e sa vedem clar cine confirma si cine nu si dupa aceea sa vb cu D-l Petho.

Mai este cineva care vine de Vineri?
subidriver
Am facut azi o tura pana pe Madaras, pentru ca anticipam o zi senina superba - in oras ceata si -22 grade, iar sus ... senin perfect si -2 grade.
Nu sunt expert, dar Pista a avut dreptate cu alegerea rutelor de urcare si coborare (ca sa nu folosim acelasi traseu si la urcat si la coborat).
- urcare - Vlahita-Vf.Madaras - drum modernizat, nu prea circulat, deci cu zapada batatorita si fara absolut nici o problema la urcare, dar destul de ingust daca se intalnesc doua masini (noroc ca nu e circulat). Chiar daca padurea e taiata masiv, peisajul este totusi panoramic, se preteaza pe lumina.
- coborare - Vf.Madaras-Izvoarele-Zetea-Odorheiu Secuisc - cred ca toti turistii din statiune pe acolo urca, majoritatea cu lanturi (mai putin cele cu 4x4, AWD, 4WD), astfel ca drumul este cu sleauri, cu zapada framantata si cam arunca masina daca este viteza (nu am reusit mai mult de 30km/h), multe "gauri" facute de cei care nu aveau lanturi si au patinat mult pe loc. Deci, cu mare atentie se coboara, dar cred ca se urca mai greu ca pe ruta Vlahita. Natura-padurea inconjoara permanent, super frumos, dar nu prea ai vedere panoramica.

Urcarea:pozele 1,2,3,4,5
Intrarea in statiune: 6,7,8 - am incercat sa ajung la cabana de-a dreptul (prin dreapta sunt urme de atv, snowmobil), nu pe drum, ca omul normal, dar pe la jumatate nu a mai urcat. Nu am fortat sa nu ma dau in spectacol, asa ca am coborat la drum si am ocolit pana la cabana.
Poza 9 - Panorama de pe terasa cabanei, in departare sa zaresc Bucegii, Piatra Craiului, creasta Fagarasului.

subidriver
Fantastic! Nu am putut sa salvez postul anterior cu ce am scris, asa ca postez din nou. Sus s-au dus cred ca doar pozele si jumatet din ce am scris.

Am facut azi o tura pana pe Madaras, pentru ca anticipam o zi senina superba - in oras ceata si -22 grade, iar sus ... senin perfect si -2 grade.
Nu sunt expert, dar Pista a avut dreptate cu alegerea rutelor de urcare si coborare (ca sa nu folosim acelasi traseu si la urcat si la coborat).
- urcare - Vlahita-Vf.Madaras - drum modernizat, nu prea circulat, deci cu zapada batatorita si fara absolut nici o problema la urcare, dar destul de ingust daca se intalnesc doua masini (noroc ca nu e circulat). Chiar daca padurea e taiata masiv, peisajul este totusi panoramic, se preteaza pe lumina.
- coborare - Vf.Madaras-Izvoarele-Zetea-Odorheiu Secuisc - cred ca toti turistii din statiune pe acolo urca, majoritatea cu lanturi (mai putin cele cu 4x4, AWD, 4WD), astfel ca drumul este cu sleauri, cu zapada framantata si cam arunca masina daca este viteza (nu am reusit mai mult de 30km/h), multe "gauri" facute de cei care nu aveau lanturi si au patinat mult pe loc. Deci, cu mare atentie se coboara, dar cred ca se urca mai greu ca pe ruta Vlahita. Natura-padurea inconjoara permanent, super frumos, dar nu prea ai vedere panoramica.

Urcarea:pozele 1,2,3,4,5
Intrarea in statiune: 6,7,8 - am incercat sa ajung la cabana de-a dreptul (prin dreapta sunt urme de atv, snowmobil), nu pe drum, ca omul normal, dar pe la jumatate nu a mai urcat. Nu am fortat sa nu ma dau in spectacol, asa ca am coborat la drum si am ocolit pana la cabana.
Poza 9 - Panorama de pe terasa cabanei, in departare sa zaresc Bucegii, Piatra Craiului, creasta Fagarasului.
Poza 10 - drumul care pleaca chiar din spatele cabanei pana pe VF. Madaras.
Poza 11 - pe VF.
De sus se vad toti muntii din tara. Cei de la sud au fost mai inainte, urmeaza p.12-cred eu Pietrosul din MM, p.13-Pietrosul si Negoiul(granita SV cu HR), p.14-Hasmasul Mare, p.15-Ceahlaul
Bine ca in statiune exista tractoare echipate cu lanturi care mai trag masini impotmolite, sanii cu copii etc. whistling.gif Am facut prostia sa ma abat pe un drum lateral umbrit catre o cabana ce mi se parea cam izolata. Cred ca stratul de zapada avea peste 40,50 cm si o pojghita deasupra inghetata, care...a cedat si m-a lasta cu masina pe burta - se invarteau rotile in gol. Am chemat 4,5 baieti sa ma ajute la impins, dar nu au reusit, a venit un domn cu un Samurai, dar ca nu poate sa faca nimic care sa ma ajute si m-a pus in legatura cu un baiat ce avea tractor. M-a scos cel cu tractorul de acolo (avea lanturi la roti), dupa ce era sa ramana si el impotmolit (Dupa ce s-a spart stratul de zapada inghetat de la suprafata, dedesubt zapada era fainoasa, ca nisipul si i se invarteau rotile in gol. Dar ... e totusi tractor thumbsup.gif ) Avea cablu otelit pe kabestan si m-a tras afara. Nu prea am avut chef de poze, ca nu ma incanta situatia in care ma aflam. Pozele sunt din prima faza, ulterior ajutorului dat de cei 5 baieti situatia s-a agravat si mai tare-toate 4 rotile erau ingropate. p.16,17,18,19
Coborarea - se observa santurile facute de cei care au urcat sau au incercat sa urce: p.20,21,22

Pensiunea e de departe cea mai aratoasa din zona si probabil asta se vede si in pret.
Cred ca am cam abuzat de timpul vostru, asa ca va las sa descoperiti voi insiva cum va fi la intalnire!
Sa ne auzim cu bine!
Dan52141
banuiam eu ca nu poti sa faci chiar orice cu un subaru, indiferent cat de tare este tehnologia 4x4 de la ei smile.gif

Super frumoase pozele si peisajul !
V_I_C_T_O_R
QUOTE (Dan52141 @ Jan 11 2009, 07:40 PM) *
banuiam eu ca nu poti sa faci chiar orice cu un subaru, indiferent cat de tare este tehnologia 4x4 de la ei smile.gif

Super frumoase pozele si peisajul !


Cand masina sta pe burta nu cred ca depinde de loc de sistemul de tractiune pe care il are. Poti sa ai 10 roti, daca nu ai aderenta pe nici una rezultatul este acelasi. Subaru e unul dintre cei mai tari la capitolul tractiune datorita faptului ca ii ajunge tractiune pe doar 1 roata din cele 4 pentru a se pune in miscare.

Daca stii tu o marca de masina care isi sapa singura drum de iesire in situatii ca cea in care a fost subidriver, atunci aceea va fi intradevar ceva deosebit.
pista
@subidriver
Nu ai fost singurul care a incercat sa urce pe urmele ATV-urilor cool.gif.
Eu am incercat direct spre pensiune din partea stanga. Dar am renuntat si eu, dupa care pe drumul normal a fost mult mai usor teehee.gif .
Descriere buna, poze frumoase. Felicitari thumbsup.gif !
V_I_C_T_O_R
Am vazut la stiri de cateva minute un reportaj cu nebunia de la Zetea pe ceva baraj inghetat. Eu unu nu m-as fi bagat pe lac. A incercat cineva?
M A R I A N
Superbe locuri!
Imi pare asa de rau ca nu pot veni si eu insa deocamdata sunt legat de un copil de 3 ani si de un catel de 1 luna. Mai astept 1 an...
Oricum, cand toti membrii familiei vor fi apti pentru asemenea excursii, impreuna cu mine va veni si un prieten cu o Toyota Hilux. Ar fi foarte interesant... whistling.gif

@Dan52141, nu stiu de ce dar postul tau ma duce putin cu gandul la vorba aceea romaneasca cu vulpea care nu ajunge la struguri...(desigur, pot sa ma insel, nu mi-o lua in nume de rau arigato.gif )
subidriver
Am vazut si eu stirea, ma manca pielea, dar cand am aflat ca gheta are doar 25 cm, am renuntat. Platesc atatea ani o masina ca sa o pierd in 5 minute pe fundul unui lac? blink.gif Eu nu as risca decat daca ar fi afara sub -15,20 de grade si poate intr-o margine.
pista
Numai azi am descarcat din telefonul mobil pozele cu vizita pe Madaras.

Pozele 1 si 2 : urcare dinspre Vlahita
Click to view attachment
Click to view attachment

Pozele 3, 4 si 5: vedere, panorama din fata Pensiunii Petho
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment

Pozele 6, 7 si 8: coborare spre Izvoare
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment


Mircea104901
Frumoase locurile smile.gif De-abia astept. Sper sa fie la fel vremea.
Subaru nu se descurca cu aderenta doar pe o roata. Pentru asta trebuie 3 diferentiale blocabile manual. Subaru distribuie puterea la roti inainte de aparitia patinarii (LSD-urile si torsen induc acest comportament), spre deosebire de concurenta unde distributia puterii se face dupa ce electronica sesizeaza derapaj (ati vazut reclama la BMW- cel mai rapid sistem 4x4 - Subaru o face inainte de t0 smile.gif) ) Momentan Subaru e singurul constructor cu asemenea sistem 4x4: LSD central - torsen spate. Nimeni nu-l face pt ca e complicat de sincronizat cu sistemul de franare ABS. Ganditi-va: la franare de urgenta, fara sa apasam ambreiajul. Daca una din roti are aderenta mai putina, se va frana mai repede, dar sistemul de tractiune va incerca sa roteasca mai tare roata....etc.. un intreg lant care afecteaza performantele de franare. La cele cu ambreiaj uscat (4motion, 4wd-urile SUV cu ABS) cand se calca frana, sistemul dezactiveaza automat 4x4, pentru a lasa rotile sa se miste liber. teehee.gif
Dar tot sistemul asta are un impediment: cand aderenta e 0 pe una din roti, puterea distribuita celelilalte roti = 0 pentru ca este direct proportionala cu forta aplicata celeilalte roti (caracteristica LSD-ului si a torsen-ului). Pentru asta trebuie aplicata franare manual smile.gif
Deci, modelul anterior de Forester(pana in 2007) are sanse mari sa ramana impotmolit la incrucisare de punti (suspendare pe diagonala). Cu putine cunostinte, nu ramane smile.gif

Cand e suspendat pe burta... orice vehicul ramane ninja.gif
pista
CITAT(M A R I A N @ Jan 11 2009, 08:34 PM) *
Superbe locuri!
Imi pare asa de rau ca nu pot veni si eu insa deocamdata sunt legat de un copil de 3 ani si de un catel de 1 luna. Mai astept 1 an...
Oricum, cand toti membrii familiei vor fi apti pentru asemenea excursii, impreuna cu mine va veni si un prieten cu o Toyota Hilux. Ar fi foarte interesant... whistling.gif


Un catel de 1 luna in timpul iernii ? Cum s-a intamplat ? Ce rasa e ?
Noi avem doi copii, un baiat de 7 ani si o fetita de 2,5 ani. Nici eu nu sunt sigur daca venim toti 4 sau numai 2 persoane.
Mircea104901
Si inca ceva: nu m-as duce cu masina pe lac pt nimic in lume. Exista suficiente "riscuri" pe sosea, dar pe un lac in Romania?? Nu avem temperaturile din Kamceatka sau Alaska sa cred ca e suficient de groasa gheata sa poti merge cu masina smile.gif
No way thanx!
Sunt curios daca s-au dus cu chiusaptele sa faca teste pe mijlocul lacului smile.gif)
V_I_C_T_O_R
QUOTE (Mircea104901 @ Jan 11 2009, 09:56 PM) *
Frumoase locurile smile.gif De-abia astept. Sper sa fie la fel vremea.
Subaru nu se descurca cu aderenta doar pe o roata. Pentru asta trebuie 3 diferentiale blocabile manual. ..........


Ma refeream la filmuletul acesta http://www.youtube.com/watch?v=2OzK-oRPCbs

Oricum explicatia ta e mult prea complicata la ora asta biggrin.gif

Deci nu mai vine nimeni de vineri??? Dupa explicatiile voastre sigur voi urca pe la Vlahita mai ales ca nu sunt familiarizat cu locurile...
pista
CITAT(V_I_C_T_O_R @ Jan 11 2009, 08:29 PM) *
Am vazut la stiri de cateva minute un reportaj cu nebunia de la Zetea pe ceva baraj inghetat. Eu unu nu m-as fi bagat pe lac. A incercat cineva?

Lacul e aproape de noi, cu o adancime maxima de 38m. Voi intreba maine detalii de la cineva care a incercat.
Cred ca riscul e prea mare pentru distractia oferita. Eu prefer piruete pe zapada si gheata cu pamantul dedesubt.
Valentin35722
Pozele si locurile absolut SUPERBE... Va invidiez... Din pacate de pe 30 sunt cu familia si prietenii la sad.gif Predeal sad.gif
Ultimii 3 ani am fist la Vatra Dornei (ma rog, intr-un sat la cativa km de VD) si a fost superb. Acum... sad.gif Predeal

Astea sunt de la VD





Si daca n-ati vazut Marea Neagra inghetata...





Si totusi, cum ajung de la Predeal acolo unde mergeti voi? Cati km? Ca cine stie... whistling.gif
M A R I A N
QUOTE (pista @ Jan 11 2009, 05:58 PM) *
Un catel de 1 luna in timpul iernii ? Cum s-a intamplat ? Ce rasa e ?


Labrador-Golden Retreiwer
pista
@Valentin35722
Brasov - M.Ciuc - Vlahita - Harghita Madaras cca.140 km.
GLC120
QUOTE (Mircea104901 @ Jan 11 2009, 10:56 PM) *
Subaru distribuie puterea la roti inainte de aparitia patinarii (LSD-urile si torsen induc acest comportament), spre deosebire de concurenta unde distributia puterii se face dupa ce electronica sesizeaza derapaj (....Subaru o face inainte de t0 smile.gif) ) Momentan Subaru e singurul constructor cu asemenea sistem 4x4: LSD central - torsen spate.....
Dar tot sistemul asta are un impediment: cand aderenta e 0 pe una din roti, puterea distribuita celelilalte roti = 0 pentru ca este direct proportionala cu forta aplicata celeilalte roti (caracteristica LSD-ului si a torsen-ului). Pentru asta trebuie aplicata franare manual smile.gif


Salutari tuturor. Sunt fan Subaru, nu am inca vreunul, nu garantez ca voi avea pana la intalnire dar nu ar fi exclus rolleyes.gif .

Interesanta discutia tehnica cu atat mai mult cu cat sistemul AWD ca si suspensia spate autoreglabila de la Subaru nu sunt tocmai common knowledge. Putem discuta aici, sau poate ar fi interesant un topic AWD Subaru ca sa ne lamurim de ce se invarte roata ridicata si de ce masina pleaca pana la urma?

Jos palaria pentru seriozitatea si pasiunea voastra. Urmaresc topicurile Subaru de aici de mai mult timp.
V_I_C_T_O_R
QUOTE (M A R I A N @ Jan 11 2009, 10:11 PM) *
QUOTE (pista @ Jan 11 2009, 05:58 PM) *
Un catel de 1 luna in timpul iernii ? Cum s-a intamplat ? Ce rasa e ?


Labrador-Golden Retreiwer


Iti dai seama ca daca veneai cu cainele ala era 100% in centrul atentiei. Cel putin pentru mine caine mai frumos si mai placut nu este. Sa aveti grija de el!

@GLC - Hehe, inceputul e putin mai greu pana achizitionezi unul, ca dupa aceea e vorba aia...Once Subaru always Subaru!
GLC120
Inceputul a fost acum 4-5 ani..... pentru mine 4x4 si Diesel sunt cam legate. De aici vine intarzierea. nu mai e mult. cand e intalnirea?

Facem un alt topic sau pot sa poluez "intalnirea" cu diferentialele... ?
V_I_C_T_O_R
Ce conduci 4x4 si diesel?

Pentru treaba cu difenrentialele cred ca la topicu "subaru outback diesel" gasesti deja discutii si informatii detaliate cu privire la diferentiale si alte chestii interesante specifice marcii.

Vezi ca trebuie sa cumperi repede un Subaru ca intalnirea e acuma la sfarsit de ianuarie si cu criza care se anunta nu se stie daca vom mai avea bani de combustibil pentru o alta intalnire. teehee.gif
GLC120
Diesel-ul e foarte economic, si s-au vandut destule. Dupa cat entuziasm vad aici intalnirile vor fi periodice rolleyes.gif . Am un 4x4 Diesel de la Toyota, se pare ca e o marca tolerata... pe aici unsure.gif

Mircea are dreptate dar nu sunt de acord unele detalii, Subaru are LSD central (cele mai multe cu vascocuplaj). Pe spate nu e Torsen. Din cate stiu, Torsen este cel scump dar si cel mai performant LSD, in pofida dezavantajului real ca daca o roata e ridicata cealalta nu primeste cuplu.
Dar pentru vascocuplaj ca si alte tipuri de LSD, daca aderenta e zero pe roata - de ex. ridicata - se transmite cuplu la celelalte, respectiv pe fata in filmul cu Outback.


eporteka
@ pisti

Sal!

Unde gasesc o harta cu traseul pana la pensiune?

Am cautata aprope peste tot pe net si n-am gasit nimic.

Multumesc,
Eusebiu
pista
Harta cu traseul pana la pensiune le gasesti in pagina precedenta la postul lui subidriver.
V_I_C_T_O_R
Haideti sa definitivam lista aia sa putem face rezervarile finale la pensiune ca ma tem ca daca o tot taraganam ajungem sa nu mai avem nici aici loc. Incep o lista rog pe cei care stiu ca vin sigur sa se adauge la lista. O sa ma pun cap de lista ca magaru biggrin.gif

1. Victor + 1 - de vineri pana duminica
eporteka
EPorteka, 1+1 = 3, (o dubla cu pat baby)
Am facut rezervarea pe net pentru sambata, cu confirmarea noptii de vineri in saptamana in curs. Inca nu mi-au raspuns!.
V_I_C_T_O_R
Cred ca e mai sigur prin telefon. Au formular de rezervare pe pagina lor?
eporteka
DA!

Scrie undeva,REZERVARE ON LINE!
Mircea104901
Sa inteleg ca ne facem rezervarile singuri?
V_I_C_T_O_R
Eu zic ca e mai buna ideea de a face rezervarea pe grup, dar daca vrea fiecare sa-si faca rez singur e ok, numai sa stim cum procedam.
pista
Am asteptat pana azi sa vad cine vrea sa vina si cine vrea rezervarea individual ca de ex. Victor.
Pot sa fac si eu rezervarile daca doriti, dar nu stiu cum sa procedez cu avansul.Mai departe poate sunt unii care vor factura pe firma.
Spuneti ce sa fac. Rezervarea pe grup poate fi mai eficient. Pensiunea e noua, de aceea e mai bine rezervarea prin telefon.
Cunosc patronul, e din Odorhei. Rezervarile sunt facute mai mult prin telefon de fiul lui.

Ar fi bine sa definitivam lista cum spune Victor, ca sa nu ramanem fara locuri in pensiune. Cu cortul e cam devreme biggrin.gif.
1. Victor + 1 - de vineri pana duminica (o dubla)
2. EPorteka, 1+1 = 3, sambata (o dubla cu pat baby)
3. Pista +1, sambata (o dubla)

Rog cei care vin sa completeze mai departe lista.
Poate ar ajuta daca am schimba numere de telefon rolleyes.gif ?
V_I_C_T_O_R
Pista, daca zici ca il cunosti pe D-l Petho cu pensiunea, vorbeste cu el despre intreaga situatie, pentru ca vad ca nimeni nu se inghesuie sa confirme sau sa infirme participarea. Eventual in cazul in care primeste cereri de rezervare pentru aceeasi perioada sa te sune sa-ti zica, sa nu cumva sa ramanem fara camere, dar nici sa-l incurcam cu rezervarile.

Asteptam vesti de la:
Vlademir
Mircea
Marius
HDI
Subidriver
Marian
GLC
Zetics
Valentin

sau de la oricine are chef sa vina.
pista
@Victor
Am vorbit cu Petho Attila, fiul patronului si a confirmat rezervarea ta.
M-a rugat sa confirm prin e-mail pana duminica lista definitiva.
@EPorteka
O sa ai la dispozitie si un pat baby. Ce varsta are baby ?

ASTEPT RASPUNS DE LA CEI CARE DORESC SA VINA !



Zetics
Deci, deoarece am cautat oleaca pana am gasit, vorbim despre weekendul 31.01-1.02, la Madaras in judetul Harghita.

In acea saptamana fii-mea urmeaza sa ia vacanta, in concluzie incerc si eu sa iau concediu. Inca astept raspuns de la serviciu daca pot lua atunci concediul. Daca raspunsul e pozitiv, sunt mari sanse sa ajung, deoarece oricum intentionam sa ajung in acea perioada in nordul Moldovei.

In caz afirmativ, vom fi 1+1=3
V_I_C_T_O_R
Cum adica mi-a confirmat rezervarea? Ca eu nu am facut nici o rezervare. Sa nu fie mail-ul trimis de eporteka...

Eu nu am facut nimic, am asteptat sa se adune toata gashca.
Mircea104901
1. Victor + 1 - de vineri pana duminica (o dubla)
2. EPorteka, 1+1 = 3, sambata (o dubla cu pat baby)
3. Pista +1, sambata (o dubla)
4. Mircea +1, sambata ( o dubla)


Link pt. camera live (coltul dreapta sus) http://www.menedekhaz.ro/
pista
@Victor
Poate nu am inteles eu bine, dar a zis ca stie de intalnirea Subaru, si ca a mai vorbit cu cineva in afara de mine ?!.
O asa avem si spectatori locali, deja stiu de doi pasionati din Odorhei care vor sa cumpere Legacy diesel si asteapta intalnirea noastra.
V_I_C_T_O_R
@pista
Eu nu am vb cu nimeni. Cine stie cine o fi sunat.... Important e sa fie totul rezolvat.
Ti-am trimis pe privat un mesaj cu nr meu de telefon in caz de ceva.

Nu stiu de ce dar presimt ca voi fi cel mai tanar dintre toti participantii la intalnire. whistling.gif
Zetics
Niste poze cu interioare gasim pe undeva?
Pana la urma cat e o camera?
eporteka
QUOTE (Zetics @ Jan 15 2009, 06:19 PM) *
Niste poze cu interioare gasim pe undeva?
Pana la urma cat e o camera?



Cu treipagniinnapoi : PENSIUNEA PETHO
www.turistinfo.ro/harghita_madaras/cazare-harghita_madaras/pensiunea_petho-c25344.html

subidriver
QUOTE (pista @ Jan 15 2009, 02:21 PM) *
Poate nu am inteles eu bine, dar a zis ca stie de intalnirea Subaru, si ca a mai vorbit cu cineva in afara de mine ?!.
O asa avem si spectatori locali, deja stiu de doi pasionati din Odorhei care vor sa cumpere Legacy diesel si asteapta intalnirea noastra.

De la mine cred ca stie, pt ca am vorbit si eu cu baiatul de la pensiune, doar asa, orientativ, saptamana trecuta cand am facut pozele.
Intreba cineva despre cum arata pensiunea in interios. Arata foarte bine, se vede ca e noua si are o priveliste panoramica superba (chiar si daca nu ar fi senin).
Referitor la participare: doresc sa urc sambata cu grosul participantilor, dar nu pot confirma si cazarea peste noapte (aspecte legate de serviciul meu), asa ca situatia asta o voi clarifica la fata locului, in functie de posibilitati.
Am vorbit si cu dealerul din Miercurea Ciuc si a spus ca vrea sa urce si el cu noi - cred ca aduce un Forester diesel, sa vedem si noi ce stie dieselul asta nou.
Incerc weekendul asta sa iau legatura cu el sa vad daca confirma cazarea peste noapte.

QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Jan 15 2009, 02:38 PM) *
Nu stiu de ce dar presimt ca voi fi cel mai tanar dintre toti participantii la intalnire. whistling.gif

Daca ai sub 30 de ani, poate. whistling.gif
V_I_C_T_O_R
Modificare: venim 4 si stam si noi doar de sambata pana duminica deci:

1. Victor + 3 - de sambata pana duminica (2 duble)
2. EPorteka, 1+1 = 3, sambata (o dubla cu pat baby)
3. Pista +1, sambata (o dubla)
4. Mircea +1, sambata ( o dubla)
bobita
QUOTE (pista @ Jan 15 2009, 02:02 PM) *
?

ASTEPT RASPUNS DE LA CEI CARE DORESC SA VINA !


Buna ziua si bine v-am regasit!

Nu am scris nic pina acu, nefiind sigur daca voi veni sau nu.
Abia acum pot zice sigur, vin si eu la intilnire simbata pina duminica, cu sotia si un copil-4ani, deci o camera dubla ne ajunge.Mai vine cineva cu copii de virsta asta?Sa stiu cum ma organizez...

Bob
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.