Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Asigurare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
vlad2802
Buna... Nu stiam unde sa scriu acest subiect si m-am gandit sa-l scriu aici,sper sa nu deranjeze pe nimeni.
Urmeaza sa-mi achizitionez un golf5 diesel,ce ma sfatuiti?sa-i platesc taxa sau sa aman asta 3 luni(e posibil sa se scoata?) circuland cu numere rosii.. Daca masina e cu numere rosii pot sa-i fac asigurare casco?
Care e ceva mai buna firma de asigurari?raport calitate / pret.
Va multumesc anticipat
FAR EASTERN
Salut si bun venit, Vlad.

Cu taxa poti face cum vrei, oricum se calculeaza cu cursul ron/eur de la 1 octombrie si platesti tot atat. Cat despre eliminarea taxei ..... nu cred. A fost cred o incercare timida inainte de alegeri...Oricum, e alegerea ta.

Odata ce ai numere rosii, se poate face casco fara probleme. Parca auzisem de o firma care face casco si la masini inmatriculate in SEE dar nu stiu in ce conditii. Cat despre o recomandare, eu chiar nu pot face, dar intra pe 1asig.ro si cauta pe acolo. Vezi de niste statistici in primul rand si situarea prin topuri. Totusi e bine sa vezi si cum stau sucursalele/agentiile lor de la tine din... localitate. smile.gif E foarte important si factorul uman. Crede-ma! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.