IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Asigurare

This topic is about Asigurare, the author, vlad2802, wrote about: Buna... Nu stiam unde sa scriu acest subiect si m-am gandit sa-l scriu aici,sper sa nu deranjeze pe nimeni. Urmeaza sa-mi achizitionez un golf5 diesel ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Asigurare
vlad2802
post Oct 9 2008, 09:08 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 9-October 08
Member No.: 118.189



Buna... Nu stiam unde sa scriu acest subiect si m-am gandit sa-l scriu aici,sper sa nu deranjeze pe nimeni.
Urmeaza sa-mi achizitionez un golf5 diesel,ce ma sfatuiti?sa-i platesc taxa sau sa aman asta 3 luni(e posibil sa se scoata?) circuland cu numere rosii.. Daca masina e cu numere rosii pot sa-i fac asigurare casco?
Care e ceva mai buna firma de asigurari?raport calitate / pret.
Va multumesc anticipat

This post has been edited by vlad2802: Oct 9 2008, 09:09 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FAR EASTERN
post Oct 10 2008, 07:13 AM
Post #2


Tree Hugger
******

Group: Membri
Posts: 3.097
Joined: 30-January 08
From: Botosani, RO
Member No.: 116.228



Salut si bun venit, Vlad.

Cu taxa poti face cum vrei, oricum se calculeaza cu cursul ron/eur de la 1 octombrie si platesti tot atat. Cat despre eliminarea taxei ..... nu cred. A fost cred o incercare timida inainte de alegeri...Oricum, e alegerea ta.

Odata ce ai numere rosii, se poate face casco fara probleme. Parca auzisem de o firma care face casco si la masini inmatriculate in SEE dar nu stiu in ce conditii. Cat despre o recomandare, eu chiar nu pot face, dar intra pe 1asig.ro si cauta pe acolo. Vezi de niste statistici in primul rand si situarea prin topuri. Totusi e bine sa vezi si cum stau sucursalele/agentiile lor de la tine din... localitate. smile.gif E foarte important si factorul uman. Crede-ma! wink.gif

This post has been edited by FAR EASTERN: Oct 10 2008, 07:14 AM


--------------------
prius - adv. mai intai, de mai inainte
GREEN ENGINE OF THE YEAR 2008
QUOTE (f1anatic @ Oct 16 2006, 10:16 PM) *
Daca chiar vrei sa salvezi planeta...cumpara un Prius sau Civic ...

<< Drive safely! Girls preffer you in one piece!>>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:28 AM