Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Paintball
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Sport & Hobby
Pages: 1, 2
admin
de la bile smile.gif..ma mira ce bafta a avut lexy cand am prins-o cu mihai in foc incrucisat..eu am tras cel putin 8 bile..si a nimerit-o numai una smile.gif
Christina26262
QUOTE(TheCube)
Spuneti-mi si mie: vanataile sunt de la bile sau v-a dat voie cu baionete de lemn? :blackeye:
Sau v-au dat putin bile si ati dat cu patul armei?


Sunt de la bile, am fost si eu acum vreun an la paint ball cu firma si ne-am impuscat si am ramas cu urme vreo saptamana - regulamentul jocului zice sa nu impusti pe cineva de la mai putin de 20m, dar chiar si asa raman urme ... mi-a trecut si mie prin cap varianta cu patul armei cand ma aflam fata in fata cu seful, numai ca parea mai solid decat mine asa ca am renuntat :colors:
admin
ai auzit George..20 metri...tu ai tras de la 3 metri smile.gif
V l a d
nu e 20 de metri caci la distanta aia deja nu prea mai nimeresti bine. Marja de siguranta e cam 4 -5m. Asa ca tot doare si tot ramane vanataie, da merita si asta e tot fun-ul sa simti ca ai murit laugh.gif laugh.gif laugh.gif :blackeye:
G e o r g e
pai la mai mult de 4 m nu mai vedeam nimic , asa ca ai fost in marja de eroare de +-1 m laugh.gif
M i h a i
QUOTE(Christina26262)
- regulamentul jocului zice sa nu impusti pe cineva de la mai putin de 20m, .....


Pai data viitoare sa mergi cu noi sa vezi ce respectam cu sfintzenie regula asta laugh.gif ....Eu cu george ne-am impuscat ca chiorii de la 3-4 metrii laugh.gif
M i h a i
Va rog sa va uitati pe link-urile acestea si sa va dati cu parerea privind care dintre masti ar fi mai buna. Eventual faceti un mic clasament ca sa fie doar o singura optiune.

http://www.sportmart.com/family/index.jsp?...rentPage=family

http://www.megasportinggoods.com/paintball...asks/index.html
G e o r g e
pai eu zic ca aia mai scumpa e mai buna :roll:
JT USA Proteus II Thermal Mask
V-Force Morph Mask System
M i h a i
mie parca imi place mai mult JT USA Axiom FX-10 Thermal Mask
V l a d
pe mine ma roade rau asta
raza eficienta de actiune 150m
luneta
capacitate de incarcare 200 de bile
butelie cu capacitate de 500 de focuri
mod de tragere semiautomat (un foc la fiecare tragere)
mod de tragere automat (3 bile la fiecare tragere sau foc continuu)
si acum partea cea mai frumoasa
pret 685 $
G e o r g e
:shock:
dumnezeule cum poate sa arate
:shock:

:cry: :cry: :cry: vreau si eu.

pune si tu niste date tehnice / pret
V l a d
date pe pagina anterioara.
www.tippmann.com
cei mai tari producatori de arme si echipamente de paintball.
nu intrati pe link ca va imbolnaviti! laugh.gif
V l a d
sau poate va place asta. Caracteristici identice cu cea de pe pagina anterioara, fara foc fullautomat.
f1anatic
Well...have fun !

Eu am fost de 2 ori cu amici mei. Odata am fost cam 25 si odata cu prietenii mai buni...Ca sa fiu modest...am invins de fiecare data din cel putin 3 motive

1) ne cunoastem de mult si ne intelegem bine
2) impreuna jucam si alte sporturi de echipa (basket) si deci stim cum sa ne coordonam
3) in echipa avem 2 militzieni si un vinator (eu) - deci experientza cu arme, tras, etc este deja cimentata

Este superfun - aici am dat 45 dolari pt tot echipamentul, si 1000 de bile. mportant este sa avetzi totzi acelasi echipament pt ca atunci cind am fot 25 au fost si meseriasi cu arme profesioniste...cu bataie lunga etc. Personal am avut pe mine echipamentul de vinatoare plus o vesta de carton croita special de mine (adica taiata). Doare, ustura, lasa urme...merita razboiul. Dupa cum atzi remarcat...trebuie jucat afara...si cind este vremea racoroasa pt ca te incingi in haine.




Prima data cind am tras cu pusca eram clasa intii...prin 1985-1986. Tot atunci m-a luat tata la vinatoare prima data. Pusca de mai sus este aproximativ ca a mea...de fapt la fel...numai ca a mea este neagra si din material synthetic..dar aceleasi caracteristici (si aceeasi firma of course). Si teava de 30 inch lungime (76 cm). Daca n-atzi fost vreodata la vinatoare...sugerez sa incercatzi macar o data in viatza. Trage atit alice cit si "slugs" adica...un glontz baban. Nu este arma cu glontz prin excelentza...ramine "shotgun" oricit de precisa ar fi (o tinta de marimea unei galetzi - la 100 de metri o lovesc 8 ori din 10 - cu sau fara luneta. Da...a mea are inaltzator reglabil montat). Ce sa mai...sa vedetzi cum se vine de la o vinatoare de caprioare - George ce ai tu pe mina nu e nimic - un singur foc daca tragi cu un "Brenneke" si itzi faci vinataie la umar din cauza reculului...(daca nu o proptesti bine in umar ti-l disloca). Nu mai vorbesc de picioare rupte, julituri, vinatai, ratacit (acum am GPS), incalzit, insetat, si nervos ca ai tras si a fugit...de lovit ai lovit-o ca e dira de singe...dar ai pierdut-o... Iar ca veni vorba de impuscat...tata a primit odata niste alice in fund si haine...l-au sters...gaurindu-i un pic rucsacul din spate...la o vinatoare de iepuri prin 1992).
admin
Facem un paintball in uichend?


..sambata seara de ex..daca e frumos afara?
V l a d
sambata sunt plecat la timisoara :cry: hai sa o lasam in timpul saptamanii viitoare :albino: :blackeye: plizzzzzzzzzzzz
admin
ok..sa posteze si restul celor care mai vor sa vina, sa vedem cati ne strangem.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.