Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ford Focus C-Max versus Golf 4
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
raduraduradu
Am in prezent un Golf 4 Variant din 2004 care merge foarte bine, dar ma cam nemultumeste spatiul interior. In ultimul timp, mi s-a pus pata pe Focus C-Max (2005-2006 ar fi OK). Am citit multe aprecieri pozitive despre C-max, in plus are si mai multe dotari decat VW Golf (al meu), dar stau totusi si ma intreb: merita sa schimb un VW pe un Ford? Ce parere aveti?
DanielArdelian
QUOTE (raduraduradu @ May 7 2008, 11:10 AM) *
Am in prezent un Golf 4 Variant din 2004 care merge foarte bine, dar ma cam nemultumeste spatiul interior. In ultimul timp, mi s-a pus pata pe Focus C-Max (2005-2006 ar fi OK). Am citit multe aprecieri pozitive despre C-max, in plus are si mai multe dotari decat VW Golf (al meu), dar stau totusi si ma intreb: merita sa schimb un VW pe un Ford? Ce parere aveti?


Depinde, depinde, depinde.
De motorizari, de preferintele tale, de modul in care folosesti masina, samd.

Nu cred ca in C-Max vei avea mai mult spatiu in portbagaj decat in Variant, poate din contra, si in plus nu va fi asa usor accesibil, deci nu stiu daca la spatiu interior ar fi un castig grozav.

Eu, din principiu, daca as avea o masina care merge, pe care o cunosc si de care sunt cat de cat multumit n-as schimba-o.
As trece de la Fiesta la C-Max anytime, dar aia e o alta poveste, un upgrade semnificativ de spatiu si de clasa.
De la Golf Variant la C-Max, nu prea cred sa fie un salt asa spectaculos.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.