IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Ford Focus C-Max versus Golf 4

This topic is about Ford Focus C-Max versus Golf 4, the author, raduraduradu, wrote about: Am in prezent un Golf 4 Variant din 2004 care merge foarte bine, dar ma cam nemultumeste spatiul interior. In ultimul timp, mi s-a pus pata pe Focus C ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Ford Focus C-Max versus Golf 4
raduraduradu
post May 7 2008, 11:10 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 7-May 08
Member No.: 117.043



Am in prezent un Golf 4 Variant din 2004 care merge foarte bine, dar ma cam nemultumeste spatiul interior. In ultimul timp, mi s-a pus pata pe Focus C-Max (2005-2006 ar fi OK). Am citit multe aprecieri pozitive despre C-max, in plus are si mai multe dotari decat VW Golf (al meu), dar stau totusi si ma intreb: merita sa schimb un VW pe un Ford? Ce parere aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DanielArdelian
post May 7 2008, 11:41 AM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 6-May 08
From: Timisoara
Member No.: 117.036



QUOTE (raduraduradu @ May 7 2008, 11:10 AM) *
Am in prezent un Golf 4 Variant din 2004 care merge foarte bine, dar ma cam nemultumeste spatiul interior. In ultimul timp, mi s-a pus pata pe Focus C-Max (2005-2006 ar fi OK). Am citit multe aprecieri pozitive despre C-max, in plus are si mai multe dotari decat VW Golf (al meu), dar stau totusi si ma intreb: merita sa schimb un VW pe un Ford? Ce parere aveti?


Depinde, depinde, depinde.
De motorizari, de preferintele tale, de modul in care folosesti masina, samd.

Nu cred ca in C-Max vei avea mai mult spatiu in portbagaj decat in Variant, poate din contra, si in plus nu va fi asa usor accesibil, deci nu stiu daca la spatiu interior ar fi un castig grozav.

Eu, din principiu, daca as avea o masina care merge, pe care o cunosc si de care sunt cat de cat multumit n-as schimba-o.
As trece de la Fiesta la C-Max anytime, dar aia e o alta poveste, un upgrade semnificativ de spatiu si de clasa.
De la Golf Variant la C-Max, nu prea cred sa fie un salt asa spectaculos.


--------------------
Ford Fiesta 2007, 1.6i 100 CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th May 2024 - 03:41 AM