Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Politia Romana....yeah right
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2
Lexy
Asta seara pe la 9..aproximativ pe la Pta Muncii..Eu cu geamul deschis, fumam linistita ,centura pusa,viteza regulamentara..cand vad din spate ca se apropie un politist pe motocicleta...Merge in paralel cu mine...
-Vedetzi ca avetzi scrumiera in masina
Eu ii fac cu mana schitez un multumesc(what for?!?!?)..se pune rosu...Opreste langa mine...Vedeti ca avetzi scrumiera in masina...da, am inteles va multumesc ceva de genu' sau scuza..nu are importanta ..la care el: Pai mi-ati dat scrum in ochi....la faza asta ..am ramas masca am vrut sa-i zic ca de ce nu avetzi geamul ala de la casca tras dar am zis ca deh sa nu intru in altceva cu el..si uite asa politia romana isi face datoria tot timpul pe drumurile noaste..asa ca mergeti in siguranta deoarece politia vegheaza...smile.gif
Daniel28344
loooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllllll
poate i-a intrat un tintar
sau a vrut sa se dea la tine, mai stii?
Andrei Suzuki
Lool.Pai si de ce nu i-ai zis " Stati sa ma uit la ochii dumneavoastra,sa nu mai aveti scrum.Nu de alta,da nu face bine.Sa va spalati cu apa si sapun cand ajungeti acasa".Lool biggrin.gif
Lexy
I-as fi zis eu mai multe dar avea o moaca de taran din ala asa dintr-o bucata..oricum dupa ce m-a depasit..eu ii uram cateva si opreste un taximetris langa mine..Ce ii era foame?..Cred ca da...e asta e dra probabil v-a vazut tinerica si simpatica si...trebuia sa-i suflatzi fumul in fatza...off offf prostia doare oare?smile.gif
Daniel28344
s-ar putea sa doara.
ca pe mine m-a durut azi. dar nu stiu daca prostia e de vina sau mi s-a asezat scara aia fix in fata...
mama ma-sii ca m-am julit... laugh.gif laugh.gif laugh.gif :cheers:
Andrei Suzuki
Lol.Lasa,mai bine ca nu i-ai zis ceva ca cine stie...te trezeai si cu o amenda ca....aveai stopurile pline de praf.Cu astia e bine sa nu te pui ca...nu au prea multa minte. smile.gif
Daniel28344
cica astia motociclisti sunt "jmecheri". sunt selectionati sau asa ceva!!!!
dar vad ca tot prosti sunt.
auzi, tu! sa se agate de fata noastra!!!!!!
nu mai au nici un fel de respect, dom'le
Andrei Suzuki
Lasa mah ca nici aia dupa Passaturi nu sunt mai destepti.Cand ii vezi ce fetze au si cum se uita la tine..de parca ar zice "bha tarane nu te pune cu mine ca io am Passat".Si aia dupa Transporter la fel.De cand le-au dat masini/motociclete sunt plini de muschi.Unii ca mai sunt si exceptii
Daniel28344
crezi tu?
io cred ca i-au selectionat dintre cei mai prosti
ca aia destepti stau pa circa la eir candishioning beeeeeeeeeeeeeiiiii sitizen beeeeeeeeeeeeeeeiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Andrei Suzuki
Eu zic ca totusi mai sunt si exceptii.Rare,da sunt.Parerea mea.Cel mai bine e sa nu ai nevoie sa ai de-aface cu ei.
Daniel28344
te-a invatat taica-tau sau te-a platit bine ca sa zici asa ceva??????
HalbaSus
Pe mine m-a intrebat unul (la momentul respectiv conduceam Dacia SuperNova lu' tata) daca nu cumva am furat masina... M-am abtinut cu greu sa nu-i zic "cum sa nu dom'le caporal... acum am furat-o de la colt.. cum de v-ati prins ?"

pe ala cu motocicleta il mai inteleg... cred ca e cel mai tare "pick-up line" din sectie smile.gif...
f1anatic
Vai copii, voi va plingetzi de militzia voastra ? Pai copilasii mosului...nu stitzi ce avem noi aici !

Va-ntzeleg. Eu traiesc in orasul celor 5000 de masini de politzie si a celor 15,000 de mii de politzisti din care jumatate sint tot timpul la job. Orasul unde sint peste 70 de categorii pentru amenzi rutiere DIFERITE ! (ex. amenda pt stopul spart este la fel ca cea pt. far spart, deci aceeasi categorie). Orasul unde daca nu te-ai oprit IMEDIAT, esti acuzat ca ai incercat sa fugi si in doua minute esti inconjurat de masini de politzie. (De fapt asta este si timpul de raspuns pentru masinile de urgentza...DOUA MINUTE) Orasul unde politzia daca nu opresti are dreptul sa te loveasca cu masina lor (ca-n filme fratzilor...) nu mai zic ca au dreptul sa traga in self-defense. Si daca ii superi itzi trag bataie cu lanterna sau bastonul de te juri ca nu mai faci. Seara pe la 8-9 ii vezi audnatzi pe la un restaurant, sau vreun fast food...parcate cite 5-6 masini. Te intrebi pentru ce dam bani noi ? Ca sa ii tinemi pe ei la covrigi si cafea ? Asta la prima vedere. In realitate le respect munca iar militzienii adevaratzi nu se tin de prostii de-astea. Nu te opresc daca ai 5-10 mph mai mult, nu te opresc pentru infractiuni minore. Rolul lor este de nepretzuit in comunitatzile sarace cu droguri si violentza. Au autoritate si nu accepta ifose - si e foarte bine. Ah si a-pro-pos...cite feluri de militzieni sint aici: Chicago Police Department, Cook County Sherriff's Department, Illinois state Police, Sherriff's Police, US Marshalls, FBI, NSA, US Secret Service, National Transportation Safety Board Police etc. Si fiindca este Chicago - avem birourile regionale (Midwest) la toate politziile natzionale.

Aluia i-o fi placut de tine...Lexy.
Andrei Suzuki
Daniel28344 ce ar fi sa termini tu cu presupunerile astea.Nu ma supara ca iti dau avertisment. tongue.gif
G e o r g e
in mod normal puteai sa-ti iei amenda pt aruncat gunoi pe stada , si vb serios acum
Alecs
QUOTE(Halba-2)
pe ala cu motocicleta il mai inteleg... cred ca e cel mai tare "pick-up line" din sectie smile.gif...


Good one :hello1:
HalbaSus
Pe mine personal nu m-ar deranja (foarte tare) sa vad mai multi politisti pe strada... care sa se ocupe de lucrurile mai grave (droguri, furturi, etc).
Problema mea e cu politia rutiera... poate odata ar trebui sa se explice acestor specimene ca rolul principal al politiei rutiere este de a PREVENI ACCIDENTELE... rolul lor nu este de a da cat mai multe amenzi asa cum reiese din activitatea lor...
Exemplu: radarele. Rolul radarelor este de a supraveghea traficul in zonele unde viteza excesiva ar putea fi periculoasa. In mod normal radarele ar trebui sa fie pozitionate in localitati, pe marginea drumului (LA VEDERE) pentru a avertiza soferii sa incetineasca... (acesta este motivul pt care exista si tablitele "atentie radar" sau pt care se comunica la radio locurile unde functioneaza radare).... asa ar fi normal... dar politia noastra se gandeste in felul urmator: "cum dom'le sa ma pun eu cu masina pe marginea drumului ca ma vad totzi si nu mai dau nici o amenda, ma bag acolo in tufisuri si vezi ce-i amendez"... Chiar am impresia ca politia lucreaza pe baza de "norme de amenzi"... daca te vei ascunde cu radarul in tufis NU VEI PREVENI ACCIDENTELE (pt ca daca nu te vede nimeni toata lumea va merge cu viteza) dar vei da mai multe amenzi... ori se pare ca la noi asta e scopul...

Mi s-a intamplat odata o faza nasoala cand mergeam in spatele unei masini de politie, si se opresc ei la intersectie (era o intersectie unde era bine cunoscut faptul ca e loc de "parcare" pt domnisoare indecente smile.gif) - blocheaza intersectia si se apuca sa negocieze cu domnisoarele si cu pestele lor... Eu dau in spate si ii ocolesc pe contrasens... yeah right
M i h a i
Exact la acelasi lucru ca si George m-am gandit dupa ce am citit postul tau Lexy. Asa ca dupa cum se vede treaba, politita ori cum ar da=o tot proasta ramane in ochii participantilor la trafic. Cred ca ne-am obisnuit noi sa ne enervam numai cand ne apar in fata ochilor. Subscriu si la parerea lui andrei suzuki cum ca mai sunt si politisti adevarati smile.gif
Sebastian27003
Nu sunt unul care as lua apararea politailor, mai ales ca am avut o gramada de clinciuri cu ei. dar de data asta, din cite-mi dau seama omul a vorbit frumos si se poate sa fi avut dreptate. Si nu vreau sa cred ca te numeri printre cei care scutura tigara pe geam si nu in scrumiera. :cry:. Detest asta.
stefan_ieu
Si care arunca hartii pe geam.....etc. Politia ar trebui sa fie chiar mai atenta la chestiile astea si sa avertizeze pe cei care fac mizerie. Nu era cazul politistului respectiv (pe el nu curatenia il interesa), dar dupa aia ne plangem ce oras murdar avem.
Andrei Suzuki
Ai mah Sebastian27003,ce are daca cineva arunca scrumu pe geam?Nici nu se vede...se duce...cu vantu..daca mai si ploua.Daca aruncai hartii..sau pachete de tigari..mai ziceam.Si poate sunt unii printre noi carora nu le place sa scrumeze in masina din mai multe motive.Multi fumeaza cu mana stanga si e cam incomod sa treci tigarea dintr-o mana in alta,mai sunt si masini care au scrumierele total aiurea amplasate (vezi suzuki ignis) asa ca...intelege-i si tu. smile.gif
HalbaSus
Si eu scrumez pe geam... Mi se pare aproape imposibil sa folosesc scrumiera masinii (cred ca pana acum la mercedes am intalnit singurele scrumiere pozitionate ergonomic (de un fumator smile.gif) restul scrumierelor (majoritatea sunt montate prea jos si te incomodeaza atat pozitia cat si schimbatorul de viteze) sunt aproape imposibil de folosit...
Lexy
Da domnilor recunosc la volan fumez cu stanga si stau cu mana pe geam si scrumez inevitabil afara..pedepsiti-ma...Inteleg ca nu trebuie sa arunci hartii/ambalaje/pungi/pachete/scutece si etc..dar 2-3 firicele de scrum n-a inundat capitala in mizerie..si hai sa fim seriosi sa ne uitam la adevaratele probleme..nu la 1micron de praf pe jos de la o tigare...Parerea mea...Abia cand ai o societate foarte bine pusa la punct poti sa te ocupi si de astfel de "maruntisuri"..iar cand benzina a ajuns 27500 si este si proasta si eu imi rup masina in gropi, gropi care nu ar trebui sa existe ptr c toata lumea plateste taxe si para taxe va rog frumos...

Nu neg ca nu exista si politisti de treaba..ex nenea cu mustatza de la Unirii care-i tare simpatic:) dar cand ii vezi cum stau la spaga, sau te contrazic verde in fata ca tu ai trecut pe rosu cenad era galben(faza verificata de un prieten)...fiecare padure cu uscaturile ei..si ca de obicei cele rele ies la iveala...
R
Tare interesanta situatie!
As intreba-o eu pe dra "fumatoare":
1. daca politistul era un motociclist simplu sau
2. daca scrumul s-a dus nu numai in ochii lui dar si pe haine sau
3. daca era o masina decapotabila
tot la fel se pune problema? (adica ce urat din partea politistului ca se ia de tipe fumatoare si "nevinovate" la volan....)
Apoi:
4. daca scrumezi pe geam (altii spun ca e mai "ergonomic" asa decat in scrumiera masinii... ma rog le-as recomanda sa nu fumeze daca nu sunt in stare sa tina si volanul ... si a propos, iarna ce fac acei soferi --- tot cu geamul deschis merg sau brusc devin ergonomice scrumierele????) UNDE arunci tigara? cumva tot pe geam?
Si ca sa continui in tonul acesta: de ce nu ai voie sa vorbesti la mobil si ai voie sa fumezi (in ambele cazuri ai o mana ocupata, e adevarat mobilul te distrage mai mult dar si o tigara care ai scapat-o in masina devine DEOSEBIT de importanta in dauna condusului)?
Eu sa fi fost in locul politistului iti dedeam amenda... si nu neaparat ca scrumai pe ochii lui (deh nu avea viziera coborāta...) ci ca mai faci si pe suparata ca ti-a facut observatie. Si daca nu exista amenda pentru mizerie cine stie poate nu aveai masina in regula sau actele, se gasea ceva... asta ca sa vezi ca se poate si altfel.
Drum bun fumatorilor si motociclistilor...
Lexy
Dle R, crumul nu numai ca i-a intrat in ochi dlui potitist ci i-a ars si camasa din dotare si i-a ramas o cicatrice imensa.....

Tot ceea ce m-a deranjat a fost scuza sa PENIBILA cu care m-a atentionat fata de faptul ca scrumam pe geam...Putea f frumos sa-mi zica ca bla bla, ar putea sa-mi dea amenda ptr mizerie sau mai nu stiu ce sau vorba ta"
QUOTE
cine stie poate nu aveai masina in regula sau actele, se gasea ceva...
..ca doar ei sunt cinstitzi...
Daca erai cu mine in amsina la faza asta si vedeai ce fatza avea cand mi-a zis ca i-a intrat scrum in ochi crede-ma ca ti se punea pata si tie...
Oricum parerea ta este a ta ca si a mea care este diferita de ata...
Si sa nu comparam vorbitul de vorbitul la mobil care iti solicita 5 degete si mana cu o distanta rezonabila de volan cu o tigare la care ai nevoie sa o tii doar de 2 degete...Si eram cu mana pe geam ptr ca se pusese rosu la semafor si ma relaxam..
Si hais a fim seriosi acum daca era uns mecher cu burta si cu tupeu untr-un bmw crezi ca-i atragea atentia??!?!?!
Nu am deranjeaza sa mi se zica ca gresesc si nici nu ma deranjeaza sa recunosc ca am gresit..dar conteaza si cum faci chesti asta..ptr ca totul tine de ATITUDINE....
R
Da, poate atitudinea lui nu a fost cea mai potrivita dar insasi faptul ca ti-a vorbit pur si simplu si nu te-a tras pe dreapta sa te frece ca pe vremuri (acte, asigurare, verificare masina, etc) e o evolutie. Eu am vazut relativ putini politisti (si am mers ceva drum!) care pur si simplu fac si ceva educatie rutiera (si civica eventual) pe langa dat amenzi (la norma, daca asa i se cere).
Cum s-a mai spus exista si uscaturi exista si politisti OK si e normal ca si ei sa fie la fel ca si societatea romaneasca...cu (+) si (-).
Referitor la mobil/fumat: ce folos e ca ai doar 2 degete ocupate cand fumezi? ce faci cu celelalte? cel mult tii volanul cu o oarecare utilitate.
Hai sa facem o paralela:
Mobil: folosesti toate degetele unei maini + atentia (privire, etc) ca sa iei aparatul, apoi formezi un numar apoi il duci la ureche si vorbesti (ai o mana ocupata - eventual il poti tine cu umarul caz in care ai mana libera dar stai destul de contorsionat...), apoi il iei de la ureche si inchizi convorbirea (1 buton apasat, eventual inchide celalalt);
Fumat: folosesti 1 mana ca sa iei pachetul si bricheta, folosesti ambele maini ca sa scoti o tigara din pachet, apoi folosesti 1 mana + atentia ca sa aprinzi tigara (si aici precizez: majoritatea se si uita la tigara cand o aprind deci EVIDENT nu se uita la drum), apoi folosesti o mana (ma rog cele 2 degete) ca sa tii tigara cele cateva minute, eventual cum am mai spus poti tine volanul daca ai nevoie in mod deosebit (schimbat viteza, viraj pronuntat, etc) caz in care risti sa-ti cada scrum pe tine, caz in care te uiti sa vezi unde a cazut (ca nu cumva sa-ti murdareasca sau sa-ti arda "uniforma din dotare") situatie in care EVIDENT nu te mai uiti la drum, dupa care daca nu s-a intamplat nimic grav si ai terminat tigara linistit(a) o arunci pe gram, sau o stingi in scrumiera masinii (aia putin sau deloc ergonomica) caz in care IAR nu te uiti la drum.
Evident poti aprinde tigara sau forma numarul de telefon la un semafor caz in care e mai putin grav pt trafic.
Cum stam? mai fumam sau nu mai vorbim la mobil la volan??!!!

Salutari
Lexy
Ce sa zic:1.Imi aprind tigarea numai la semafor sau cand stau pe loc.
2.La mamevre mai "dificile" pun tigarea in scrumiera.
3.In masina noua n-o sa fumez:)
4.Personal consider ca este mai periculos vb la mobil decat fumatul dar poate asta e decat parerea mea si la urma urmei ce m-a deranjat da-mi voie sa ma repet a fost ATITUDINEA.


PS:La urma urmei putea sa me frece cat voia ca am toate actele in regula tongue.gif
G e o r g e
iti spun eu ca o tigare nu ti-o aprinzi in mers ci la stop , semafor , trecere de pietoni, samd adica pe loc. pe cand al telefon vb tot timpul

sa inteleg ca esti ANTI FUMAT si vorbesti la telefon fara hands free?
M i h a i
chiar asa lexy ce-ar fi sa te lasi de fumat? laugh.gif
G e o r g e
deci postul meu i se adresa lui R nu lui lexy care a fost prea rapida tongue.gif
Lexy
lol George..
Mihai cred ca o sa ma las cat de curand..masina noua..stil dwe condus mai sportiv,mai sanatos...deci se impune...smile.gif
R
Chestia cu antifumatul e relativa :bounce:
Ref la mobil/fumat cred ca ati inteles asemanarile sau deosebirile (si am vazut destui care isi aprind tigara in mers - evident in oras unde ai un trafic care iti permite/te obliga sa opresti, probabil ca tigarile se aprind sau se sting in acele momente, la drum lung insa...)
Dar noi sa fim sanatosi... laugh.gif
Andrei Suzuki
R,poate ca politistul nu a tras-o pe dreapta pt ca ea era deja oprita.Parerea mea.
Si am si eu o intrebare pt tine.Tu nu ai facut niciodata nimic din ce ai scris mai sus?Faza cu tzigarile...telefonu...nu te supara ca te intreb...da eu nu cred ca e cineva chiar asa de corect si care se gandeste absolut la siguranta in trafic,atat a lui cat si a celorlalti participanti.
R
De fumat nu fumez, si in general de aruncat gunoi pe geamul masinii ma abtin.
De vorbit la mobil - la greu, intratat incat pot afirma ca nu am nici o problema cu condusul.
De aici si asemanarea fumat/mobil: pentru o persoana cu abilitati si aptitudini normale pentru condus probabil ca la inceput o sa aiba o oarecare dificultate in a-si coordona actiunile cu un telefon sau o tigara si evident ca pe masura ce creste experienta riscurile suplimentare scad.
Insa daca "organul legislativ" a considerat necesar sa interzica utilizarea mobilului (fara hand-free) in timpul condusului (probabil pe criteriul ca la majoritatea persoanelor fara aptitudini si experienta deosebite exista un risc suplimentar asupra sigurantei rutiere) de ce nu interzice ORICE activitate care induce un risc suplimentar?
Sa ne intelegem - nu sunt pe principiul "sa moara capra vecinului" dar si mobilul si fumatul (precum si altele laugh.gif ) la volan le putem considera PRIVILEGII si nu drepturi. Si principiul meu este: participantii la trafic pot face ce vor atata timp cat nu deranjeaza un tert (in trafic)
madalina
Potrivit ultimelor date furnizate de politie, in Romania cele mai multe accidente s-au petrecut in timp ce unul dintre soferii implicati vorbea la mobil. Chiar daca conduci bine, vorbitul la volan diminueaza atentia!
HalbaSus
Vorbitul la telefon in timp ce conduci e pe de o parte mai dificil (dar intradevar nu e un pericol mare pt trafic) in schimb problema e CU CINE VORBESTI la telefon... stiu pe cineva care s-a trezit cu o masina in portbagaj pt ca tipul din spate se certa la telefon cu nevasta-sa... Nu telefonul era problema... nevasta smile.gif

La fel de bine te pot enerva si pasagerii din masina (si daca se afla si pe scaunul din dreapta s-ar putea sa te tenteze o frana brusca la 90 la ora smile.gif)

In legatura cu fumatul... si eu fumez pe geam (DA si IARNA... las un pic deschis geamul ) in masinile pe care le-am condus eu scrumiera nu se putea folosi fara sa periclitez traficul... o folosesc numai la stins tzigara.

Pana si cel din dreapta daca fumeaza si scrumeaza in scrumiera e enervant pt ca mana ta care schimba viteze se va intersecta cu tigara lui aprinsa si nu e cel mai placut lucru... de ce dracu producatorii de masini nu roaga un FUMATOR sa pozitioneze scrumiera (intr-un mod mai ergonomic, mai confortabil)... ea ar fi trebuit amplasata ori pe usa soferului ori in zona cotierelor (pe langa frana de mana daca altfel nu se poate)... Am vazut ca la unele mercedesuri e asa...
Echo
Eu am Mercedes... automatic.... cu schimbatorul la volan, dar asta nu ma impiedica sa fumez cu geamul deschis si tigarea pe-afara. Scrumiera e in-tradevar ergonomica spre deosebire de Nubira lui tata care-i pe sub bord, absolut imposibil sa scrumezi sau sa tii tigarea pe-acolo. :cry:
Echo
Iar ce fac la mine in masina e treaba mea atata vreme ce nu lovesc pe cineva. Daca dau peste cineva suport consecintele indiferent daca vorbeam la telefon sau fumam sau eram cu ochii cat cepele la ceva tipa pe strada :shock: laugh.gif sau pur si simplu nu eram atent.
madalina
La fel poate spune si unul care a baut, si unul care are masina intr-o stare tehnica prosta: ce conteaza ce fac cu masina mea, daca gresesc suport consecintele, dar politia si legile ar trebui sa previna astfel de greseli, nu sa astepte sa se produca si apoi sa dea amenzi, condamnari etc

Nu sunt tocmai un fan al Politiei din cauza ca mi se pare o institutie foarte prost organizata si cu personal foarte slab pregatit, dar am vazut si faze in care persoane cu masini foarte scumpe treceau pe rosu sau alte greseli flagrante, ii oprea cate un agent, incercac sa le dea amenda si apoi soferul suna un persnaj sus-pus si tot politistul iesea sifonat.

Intr-o zi am trecut prin intersectia Stefan cel Mare cu Floreasca, in Bucuresti, si nu functiona semaforul, pe Floreasca si pe Polona nu se vedeau capetele coloanelor, reusai sa traversezi intersectia pe Stefan cel Mare cam in 20 de minute.

Am vrut sa sun la politie sa trimita pe cineva sa dirijeze circulatia. Dupa ce am parcat masina in urmatoarea intersectie, am vazut un politist de la circulatie pe trotuar dadea amenda unui pieton ca a traversat pe rosu, desi aveau si masinile rosu si unui sofer pentru ca a oprit in fata unui bloc, desi era semn de oprirea interzisa.

L-am atentionat pe politist ca intersectia aflata la 2-300 de m de el e blocata si ar trebui sa lase amenzile si sa "fluidizeze"-termen foarte des folosit de conducerea politiei romane- traficul, iar raspunsul lui a fost demn de Garcea: "Eu sunt aici sa dau amenzi, nu sa dirijez circulatia"!
Echo
Si politia si legile nu pot interveni decat dupa producerea evenimentului... daca cineva tine mortis sa se urce la volan beat, eu unu nu-l pot opri, iar legea si reprezentantii ei sunt inexistenti intr-o astfel de situatie; munca de "prevenire" a politiei consta in oprirea masinilor "suspecte" si incasarea spagii. Adevarul e ca te vaneaza, iar vanatoarea asta numai munca de prevenire nu este.
madalina
Si acum ar trebui sa scoatem din lege pedepsirea soferilor care conduc fiind beti?!? Sa asteptam sa omoare pe cineva pana sa luam masuri? Eu cunosc persoane care beau si se urcau la volan, au dat spaga o data, de doua ori, apoi li s-a luat permisul, nu au apucat sa omoare pe nimeni!

Si poti preveni, problema nu este de ce exista in lege preverea pedepsirii utilizarii mobilului sau alte asemenea lucruri, problema este de ce nu se aplica indiferent de soferul in cauza!
Alecs
QUOTE(Lexy)
4.Personal consider ca este mai periculos vb la mobil decat fumatul dar poate asta e decat parerea mea...


Toate studiile dovedesc contrariul.. ai vazut pe vreun telefon mobil scris "Vorbitul la telefon dauneaza grav sanatatii?" :violent3:
M i h a i
Alecs!...lexy a zis destul de clar "personal consider...". Faptul ca studiile arata nu stiu ce nu inseamna ca ea nu poate avea alta parere. Si personal consider la fel. La telefon te poti enerva, certa....altfel iti distrage atentia. Depinde cum priveste fiecare lucrurile raportat la propria persona smile.gif
admin
...eu consider ca fumatul la volan este mai periculos decat vorbitul la telefon deoarece imi amintesc o faza cand mi-a cazut jarul de la tigare pe (ma scuzati) oo si in momentul ala numai la drumul din fatza nu ma mai uitam laugh.gif
Alecs
:cheers: era o incercare de gluma...
:banghead: :violent1:
admin
nu..chiar s-a intamplat..cred ca am atins cu varful la tigare volanul..ideea e ca orice chestie care-ti distrage atentia e periculoasa la volan :!:
Alecs
data viitoare sa fumezi cu manusi laugh.gif
admin
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Alecs Rulezzzzzzz!!!!!!!!!!
Alecs
:oops:
guerilla
OFF TOPIC
da stiu ca le aveti cu datul in barci ceva de speriat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.