Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme cu DPF la grand vitara 1,9 ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Grand Vitara
gtache
Salut !

am cumparat de curand un GV 1,9 DDIS. Am mari probleme cu filtrul de particule DPF - se aprinde becul foarte des in ultima perioada. Am mers in afara cum recomanda ei si dupa 200 km se aprinde iar ? a mai avut cineva problema asta ? daca da, cum ati rezolvat ?
Choixalacreme
Salut, ce ai facut pana la urma ?
Ce spune B&S ?
gtache
QUOTE(Choixalacreme @ Oct 19 2007, 08:16 PM) *
Salut, ce ai facut pana la urma ?
Ce spune B&S ?


pai am mai dus-o la ei de vreo 2 ori de atunci ... Prima oara am lasta-o mai mult de o saptamana ca sa faca ei teste .. sa vada ce are... si cand am luat-o inapoi a mers 19 km si dupa aia s-a aprins becul. A 2-a zi a luat-o din nou si iar i-a facut ceva ( nustiu exact ce) si am luat-o inapoi. Apoi am mers in tara 1 sapt fara probleme. Sapt asta am mers din nou in Buc si dupa 3 zile de mers in oras ( 175km) s-a aprins din nou becul. Imi pierd speranta , mai ales ca nu inteleg cu de nu au cei de la service o solutie clara. ...

O sa vorbim si la telefon ...
GST
QUOTE(gtache @ Nov 21 2007, 11:43 PM) *
QUOTE(Choixalacreme @ Oct 19 2007, 08:16 PM) *
Salut, ce ai facut pana la urma ?
Ce spune B&S ?


pai am mai dus-o la ei de vreo 2 ori de atunci ... Prima oara am lasta-o mai mult de o saptamana ca sa faca ei teste .. sa vada ce are... si cand am luat-o inapoi a mers 19 km si dupa aia s-a aprins becul. A 2-a zi a luat-o din nou si iar i-a facut ceva ( nustiu exact ce) si am luat-o inapoi. Apoi am mers in tara 1 sapt fara probleme. Sapt asta am mers din nou in Buc si dupa 3 zile de mers in oras ( 175km) s-a aprins din nou becul. Imi pierd speranta , mai ales ca nu inteleg cu de nu au cei de la service o solutie clara. ...

O sa vorbim si la telefon ...

si eu pot sa spun ca am avut ceva probleme cu filtrul de particule...
Nu s-a aprins deloc in 1500 km si a mers prin bucuresti cel mai mult, a iesit afara in weekend si vacantele de rigoare... acum o luna si ceva a intrat ignisul in service si mama avand nevoie de masina in fiecare zi a tregut pe GV.... la 3-4 zile de mers se aprinde filtru....o plimb, se stinge, peste 2 zile iar.... si a tot facut asa pana a iesit ignisu din service si acum merg iar eu cu ea..... de aici trag concluzia ca stilul de mers conteaza foarte mult....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.