IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

probleme cu DPF la grand vitara 1,9 ?

This topic is about probleme cu DPF la grand vitara 1,9 ?, the author, gtache, wrote about: Salut am cumparat de curand un GV 1,9 DDIS. Am mari probleme cu filtrul de particule DPF - se aprinde becul foarte des in ultima perioada. Am mers in ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> probleme cu DPF la grand vitara 1,9 ?, cine are probleme cu filtrul de particule diesel ?
gtache
post Oct 12 2007, 10:54 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 12-October 07
Member No.: 115.074



Salut !

am cumparat de curand un GV 1,9 DDIS. Am mari probleme cu filtrul de particule DPF - se aprinde becul foarte des in ultima perioada. Am mers in afara cum recomanda ei si dupa 200 km se aprinde iar ? a mai avut cineva problema asta ? daca da, cum ati rezolvat ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Choixalacreme
post Oct 19 2007, 10:16 PM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 183
Joined: 14-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 70.778



Salut, ce ai facut pana la urma ?
Ce spune B&S ?


--------------------
======================
Grand Vitara 1.9 DDIS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gtache
post Nov 21 2007, 11:43 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 12-October 07
Member No.: 115.074



QUOTE(Choixalacreme @ Oct 19 2007, 08:16 PM) *
Salut, ce ai facut pana la urma ?
Ce spune B&S ?


pai am mai dus-o la ei de vreo 2 ori de atunci ... Prima oara am lasta-o mai mult de o saptamana ca sa faca ei teste .. sa vada ce are... si cand am luat-o inapoi a mers 19 km si dupa aia s-a aprins becul. A 2-a zi a luat-o din nou si iar i-a facut ceva ( nustiu exact ce) si am luat-o inapoi. Apoi am mers in tara 1 sapt fara probleme. Sapt asta am mers din nou in Buc si dupa 3 zile de mers in oras ( 175km) s-a aprins din nou becul. Imi pierd speranta , mai ales ca nu inteleg cu de nu au cei de la service o solutie clara. ...

O sa vorbim si la telefon ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GST
post Nov 27 2007, 09:34 AM
Post #4


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 223
Joined: 22-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 95.362



QUOTE(gtache @ Nov 21 2007, 11:43 PM) *
QUOTE(Choixalacreme @ Oct 19 2007, 08:16 PM) *
Salut, ce ai facut pana la urma ?
Ce spune B&S ?


pai am mai dus-o la ei de vreo 2 ori de atunci ... Prima oara am lasta-o mai mult de o saptamana ca sa faca ei teste .. sa vada ce are... si cand am luat-o inapoi a mers 19 km si dupa aia s-a aprins becul. A 2-a zi a luat-o din nou si iar i-a facut ceva ( nustiu exact ce) si am luat-o inapoi. Apoi am mers in tara 1 sapt fara probleme. Sapt asta am mers din nou in Buc si dupa 3 zile de mers in oras ( 175km) s-a aprins din nou becul. Imi pierd speranta , mai ales ca nu inteleg cu de nu au cei de la service o solutie clara. ...

O sa vorbim si la telefon ...

si eu pot sa spun ca am avut ceva probleme cu filtrul de particule...
Nu s-a aprins deloc in 1500 km si a mers prin bucuresti cel mai mult, a iesit afara in weekend si vacantele de rigoare... acum o luna si ceva a intrat ignisul in service si mama avand nevoie de masina in fiecare zi a tregut pe GV.... la 3-4 zile de mers se aprinde filtru....o plimb, se stinge, peste 2 zile iar.... si a tot facut asa pana a iesit ignisu din service si acum merg iar eu cu ea..... de aici trag concluzia ca stilul de mers conteaza foarte mult....


--------------------
1.3 DDIS 1.9 DDIS
si Opel Astra Classic 1.7 DTI alb
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 02:41 PM