Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SIAB 2007
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2
Seri
Am auzit astazi la radio ce pagube s-au inregistrat la SIAB pana acum: au fost furate brichete si manete de schimbator de viteze, au fost taiate si rupte scaune, guma de mestecat lipita pe bord.
vio
asa putine ?!?!?! astea parca sunt la fiecare siab ... ceva mai spectaculos ?... o sa auzim ca sa furat si o mashina biggrin.gif
Hoinar
QUOTE(Seri @ Oct 9 2007, 11:33 AM) *
Am auzit astazi la radio ce pagube s-au inregistrat la SIAB pana acum: au fost furate brichete si manete de schimbator de viteze, au fost taiate si rupte scaune, guma de mestecat lipita pe bord.


Asta-i mai mare rusinea. Sper sa aiba camere video si sa-i prinda pe netoti.

ps: iese asa usor mestecatorul ohmy.gif ?
_Constantin_
E si normal in cazul in care traim in mediul rural masinile sa fie inchise si puse undeva departe de noi. In loc sa se bucure de ocazia de a urca in niste masini deosebite ... TARANII fac rau. Asa se manifesta frustrarea la nivel national, nu numai la SIAB.

PS1: schimbatorul iese extrem de usor, se desurbeaza doar.
guerilla
furatu de brichete e un sport national in fiecare showroom. nu numai la siab se intampla asta. la fel cu alea de la schimbator, frana de mana (daca iese) truse, becuride rezerva, butoane, etc. ideea e ca orice se poate smulge usor, va dispare mai devreme sau mai tarziu, daca masina e in showroom.
Legionaru'
La Craiova la BMW in seria 3 pe bancheta spate era multa pasta de pix ,cursa si intinsa! Pe tapiterie din piele bineinteles!
vio
QUOTE(Legionaru' @ Oct 9 2007, 01:18 PM) *
La Craiova la BMW in seria 3 pe bancheta spate era multa pasta de pix ,cursa si intinsa! Pe tapiterie din piele bineinteles!

de care pix??
Legionaru'
Albastru! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
A K U
Mda, in afara de adi.mitrea, vad ca toti care au pus poze de la SIAB s-au axat pe boobs'n'legs. Eu inteleg ca marketingul e foarte important, da' puneti si voi niste poze de masini totusi? Daca vreau sa ma holbez la damese, intru pe site-urile specializate sau imi pun un film pe DVD, nu? Cei care va duceti pe-acolo, pozati va rog si masinile laugh.gif
AZAZEL
QUOTE(Dies Irae @ Oct 10 2007, 04:36 PM) *
Mda, in afara de adi.mitrea, vad ca toti care au pus poze de la SIAB s-au axat pe boobs'n'legs. Eu Cei care va duceti pe-acolo, pozati va rog si masinile laugh.gif


trebuie sa recunosti ca tipa pozata de mine este fantastica(vezi poza de mai sus).

promit ca voi pune pe site si ceva masini pozate.
ValiR
QUOTE(Dies Irae @ Oct 10 2007, 04:36 PM) *
Mda, in afara de adi.mitrea, vad ca toti care au pus poze de la SIAB s-au axat pe boobs'n'legs. Eu inteleg ca marketingul e foarte important, da' puneti si voi niste poze de masini totusi? Daca vreau sa ma holbez la damese, intru pe site-urile specializate sau imi pun un film pe DVD, nu? Cei care va duceti pe-acolo, pozati va rog si masinile laugh.gif


Pai si pentru masini sunt site-uri specializate unde poti intra smile.gif

Si eu as fi vrut sa vad ceva poze cu noutatile prezente la Siab.
mike.omega
Ford IosisX

Audi A4 model 2007

Fiat 500
A K U
QUOTE(ValiR @ Oct 10 2007, 02:32 PM) *
Pai si pentru masini sunt site-uri specializate unde poti intra smile.gif


Da, da' topicul asta se cheama SIAB 2007, nu Fete Care Beau Apa Plata cu Lamaie si Sunt Angajate la Salonul Auto pentru Figuratie ca sa Saliveze Barbatii pe Ele. Deci, ma astept sa vad, dupa cum am spus, si masini de la SIAB pe topicul asta, nu numai tzatze si craci.
G e o r g e
QUOTE(Dies Irae @ Oct 11 2007, 09:54 AM) *
Da, da' topicul asta se cheama SIAB 2007, nu Fete Care Beau Apa Plata cu Lamaie si Sunt Angajate la Salonul Auto pentru Figuratie ca sa Saliveze Barbatii pe Ele. Deci, ma astept sa vad, dupa cum am spus, si masini de la SIAB pe topicul asta, nu numai tzatze si craci.



absolut de acord ...
Mariustom
Idem

Dovada:
G e o r g e
asa mai da >:D<
A K U
That's what I'm talking about! Multzam frumos, Mariustom thanks.gif Da' de la standul Mazda nimic? down.gif
guerilla
pentru cine e atras de moto galbena din poza de mai sus, tre sa stie ca bijuteria aia costa peste 70k eur.
Luka
Fost si eu astazi, de la 11 la 1.
Cat de cat relaxat, intrarea un picut mai grea, imi pot imagina ce a fost sambata si duminica.
Din pacate, nu prea multe noutati, 95% dintre masini se pot vedea pe strazile din Bucuresti.

De femei nu zic nimic, vorba cuiva de mai sus, daca vreau femei, exista locuri specializate.

Mi-au placut Fordul Iosis, Fiatul 500 - dintre cele mai noi
Dintre cele cunoscute, Alfa GT de mare exceptie. Vorbeam cu cineva cu care am fost dupa ce ne-am urcat amandoi, masina parca e ''custom made''. E una din putinele masini in care pozitia la volan e impecabila pentru mine. Masina toata parca e facuta in jurul meu, ca si sofer. Cand citeam chestii de genul asta in reviste nu intelegeam exact la ce se refera, dar acum m-am urcat prima oara in aceasta masina. Ce sa zic, stiu ce merit cadou biggrin.gif Daca cineva are niste bani si nu stie exact pe ce sa-i dea, astept whistling.gif

De asemenea, un alt remarcat al meu a fost Citroenul C6, de mare exceptie aceasta masina, extrem de eleganta. Daca as vrea vreodata si as avea bani de o limuzina, asta as alege cu ochii inchisi.

Un punct negativ ca de obicei celor care si-au considerat masinile prea importante ca sa permita accesul macar in preajma lor, daca nu in ele (Honda in jur si in masini, Audi in masini etc)

Oricum, a meritat ca si vizita, dar puteam sa traiesc linistit fara.
guerilla
QUOTE(Luka @ Oct 11 2007, 02:32 PM) *
Un punct negativ ca de obicei celor care si-au considerat masinile prea importante ca sa permita accesul macar in preajma lor, daca nu in ele (Honda in jur si in masini, Audi in masini etc)

sambata, la honda se putea urca in toate masinile (mai putin in legend).
Luka
Am inteles, o fi o zi da, o zi nu....o zi fara sot, una cu..amant biggrin.gif

La naiba, oameni seriosi, nu gluma.
guerilla
impresia mea a fost una de desalare. din partea tuturor dealerilor. au o suficienta in ei de te sperii.
Luka
Motivarea intervine cand te lupti pentru ceva. Daca noi cumparam masini ca nemancatii, de ce s-ar mai agita?
E o simpla chestie de cerere si oferta.
Plus ca stiu de la cunostinte din domeniu ca SIAB-ul nu e locul de unde le vin banii. Era ceva de genul ''eu nu merg la SIAB, sa mearga incepatorii'' smile.gif
guerilla
fenomenul "targ" a cazut dramatic in orice industrie (cred ca mai putin turismul dar si acolo sint probleme). banii investiti in afisarea la targ de cele mai multe ori nu se reintorc din vanzare imediata. cei mai multi producatori merg la targuri ca sa fie si ei acolo, ca e toata lumea.
eu unul as face un targ virtual biggrin.gif ca oricum daca isi tin masinile incuiate nu mai vad nici avantaj pentru care mi-as misca fundu pana la otopeni.
Luka
He he, parca totusi e mai bine sa le vezi adunate pe toate, chiar daca unele sunt inaccesibile.

Si oare cum am uitat sa mentionez la noutati tocmai Laguna III? Asta ca sa arat cat de ''mult'' m-a impresionat. Cat de mult imi place Laguna pe care o am eu, II.1, asta e absolut plictisitoare. Nici macar interiorul cu care tot se laudau nu m-a dat pe spate. In fine, macar de-ar fi mai fiabila.
Mariustom
QUOTE(Dies Irae @ Oct 11 2007, 01:26 PM) *
Da' de la standul Mazda nimic? down.gif


Tu crezi că am pus tot ce am ??? whistling.gif

Poftim, conform cererii:
G e o r g e
ia sa te testez cat de constiincios ai fost ... interiorul de la WRX smile.gif te rog
mike.omega
Sunt destul de constiincios?! whistling.gif
guerilla
wrx-ul era inchis. asta e impreza normal.
A K U
Imi place rau de tot Mazda 6, si aia veche si mai ales asta noua...wub.gif
mike.omega
QUOTE(guerilla @ Oct 11 2007, 03:10 PM) *
wrx-ul era inchis. asta e impreza normal.


Si trebuia tu sa ma dai de gol?! dry.gif WRX-u era ala de se invartea nu?! biggrin.gif
Mariustom
George, tu crezi că am fost în interes ... de serviciu, sau de plăcere biggrin.gif
Așa că, am pozat ce-mi place whistling.gif

Au fost unele standuri la care nici nu m-am dus, de exemplu Dacia (no comment)
adi.mitrea
QUOTE(Dies Irae @ Oct 10 2007, 04:36 PM) *
Mda, in afara de adi.mitrea, vad ca toti care au pus poze de la SIAB s-au axat pe boobs'n'legs. Eu inteleg ca marketingul e foarte important, da' puneti si voi niste poze de masini totusi? Daca vreau sa ma holbez la damese, intru pe site-urile specializate sau imi pun un film pe DVD, nu? Cei care va duceti pe-acolo, pozati va rog si masinile laugh.gif



Deși răspund cam târziu, trebuie să fac o precizare, IMPORTANTĂ. La orele la care am făcut eu poze nu prea erau fete și nici vizitatori. Multe au fost făcute joi noapte când deja nu mai vedeam bine prin viewfinder. teehee.gif

Una peste alta a ieșit bine SIAB-ul de anul ăsta... Eu am fost și azi și era mai degajată atmosfera, dar mașini încuiate tot erau - la Daihatsu, TOATE.
_Constantin_
QUOTE(Luka @ Oct 11 2007, 02:32 PM) *
De femei nu zic nimic, vorba cuiva de mai sus, daca vreau femei, exista locuri specializate.


Unde ? Ca eu am o curiozitate in mine ...
Mariustom
Unde anume e localizată curiozitatea în tine, nu de alta, dar și tu, ca și mine whistling.gif , ești ... mult. Sau, puțin mai mult thumbsup.gif

No offence rolleyes.gif
Oana










Oana










Oana










Oana










Luka
Constantine, pana ne lamuresti cu privire la ce a intrebat Mariustom, eu voi presupune ca ai intrebat unde sunt locurile specializate cu femei. Avem asa:
- pentru iubitorii de virtual, pe net; o simpla cautare pe google gaseste rezultate uimitoare
- pentru iubitorii de real, in Bucuresti sunt ceva zone cunoscute pt asta, nu dau nume

@Oana: Ai un aparat foto negru si un inel pe mana dreapta. Ca sa nu mai spuna lumea ca barbatii nu au simtul observatiei biggrin.gif
guerilla
QUOTE(Luka @ Oct 12 2007, 01:01 PM) *
@Oana: Ai un aparat foto negru si un inel pe mana dreapta. Ca sa nu mai spuna lumea ca barbatii nu au simtul observatiei biggrin.gif

pe mana stanga vroiai sa zici (ca se reflecta in cromul de la harley)
_Constantin_
QUOTE(Mariustom @ Oct 12 2007, 09:06 AM) *
Unde anume e localizată curiozitatea în tine, nu de alta, dar și tu, ca și mine whistling.gif , ești ... mult. Sau, puțin mai mult thumbsup.gif

No offence rolleyes.gif


Ca sa fiu scurt ... PRETUTINDENI. biggrin.gif
guerilla
ia uite la ei, rade ursu brun (marius) de ursu panda (costache). halal sa va fie laugh.gif
AZAZEL
QUOTE(Dies Irae @ Oct 11 2007, 04:15 PM) *
Imi place rau de tot Mazda 6, si aia veche si mai ales asta noua...wub.gif


nu stiu de ce , dar parca mazda 6 modelul nou are silueta de ford mondeo dintr-asta nou.
cred ca, practic, masinile sunt relativ identice. fordul nu mi-a facut o impresie buna la calitatea fabricatie: pe langa finisaje care mi s-au parut ieftine, masina mi s-a parut disproportionata. sincer sa fiu , nu am analizat cu atentie mazda 6. mi se pare ca nici nu iti dadeau voie sa te urci in ea.
Mariustom
QUOTE(guerilla @ Oct 12 2007, 02:07 PM) *
ia uite la ei, rade ursu brun (marius) de ursu panda (costache). halal sa va fie laugh.gif

Beeeeyy, tu ăla fără umbră, să taci tongue.gif
Dacă vorbea altcineva, dar taman tu, din extrema cealaltă ??? laugh.gif
Luka
Repede, repede, butonul de report, unde e? Un afront adus tuturor persoanelor care se mentin in forma tongue.gif
guerilla
bravo luka !!
ia uite domle, nu mai ai voie sa fii aerodinamic ca se leaga ursii de tine biggrin.gif
mike.omega
Eu propun sa punem aerodinamica langa aerodinamica si sa facem una mai mare dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.