Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TOYOTA CLUB
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
R_A_D_U
O locatie si mai faina daca tot veni vorba de zapada..... care dintre voi schiaza? ,,, placa? ,,,whateva...
Februarie in Austria la Ischgl, St. Anton sau Kaprun?... sau alta locatie la schi? O saptamana? Ce ziceti? De aici din Cluj suntem vreo 10, (chiar daca nu toti cu Toyota)... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
OCTAN_95
Cam greu cu locatiile propuse de tine.
Avem destule locuri pe la noi unde ne putem intalni
R_A_D_U
Ziceam si eu... oricum e pe cale de planificare si acolo... why not?
Legionaru'
La multi ani Hoinare!
S O R I N
La multi ani ,si de la mine,Hoinarele thumbsup.gif ...

Noroc cu noua imagine a forumului.... ninja.gif
guerilla
LMA thumbsup.gif
sa te bucuri de tot ce iti doresti.
DAN
QUOTE(guerilla @ Oct 25 2007, 08:26 AM) *
LMA thumbsup.gif
sa te bucuri de tot ce iti doresti.


Lasati-l ca e in luna de miere...tongue.gif...e proaspat insuratel
guerilla
atunci si casa de piatra!
si hoinarei cat mai multi. ca gama toyota e mare biggrin.gif
vio
aha deci asa ... de aia nu in vad pe la Ieshi , LA MULTI ANI si beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif
R_A_D_U
La multi ani domnu Auris!
lucian14
Lamuriti-ma si pe mine... unsure.gif cine-s aia din Dark Side?!
DAN
QUOTE(lucian14 @ Nov 1 2007, 04:49 PM) *
Lamuriti-ma si pe mine... unsure.gif cine-s aia din Dark Side?!


Niste oameni rai si ofticosi...probabil putin frustrati..tongue.gif
Hoinaritza
QUOTE(DAN @ Oct 25 2007, 02:16 AM) *
QUOTE(guerilla @ Oct 25 2007, 08:26 AM) *
LMA thumbsup.gif
sa te bucuri de tot ce iti doresti.


Lasati-l ca e in luna de miere...tongue.gif...e proaspat insuratel


Am sa multumesc eu in numele Hoinarului pentru urari smile.gif
Hoinar
Haoleu...rusine mie, eu abia acum am vazut mesajele! blush.gif
thanks.gif drunk.gif Multumesc frumos!

Gata, am revenit din saptamana de miere, de-acuma suntem prezenti amandoi pe forum; si am impresia ca n-am mai trecut de mult pe la Dan biggrin.gif. Ce daca ne-am luat masina? Tre' sa mai vedem ce fac baietii de la Toyo wink.gif.
Legionaru'
Vand in draci baietii de la Toyo!
lucian14
Hai sa nu ne mai laudam atat ...ca GM a trecut iar pe locul 1...nu e nicio rusine!
Legionaru'
Nu e rusine.
Insa eu vorbeam de Romania.Vanzarile au crescut enorm.
DAN
QUOTE(lucian14 @ Nov 4 2007, 09:27 AM) *
Hai sa nu ne mai laudam atat ...ca GM a trecut iar pe locul 1...nu e nicio rusine!


GM a trecut pe locul I deaorece la vanzari si-a trecut si o frima de prin Asia unde nu au decat 20% actiuni, ori in mod normal se trec acele firme unde au min 50 % din actiuni..asa ca informatia aia este eronata..wink.gif
lucian14
Atunci m-am linistit... thumbsup.gif Ce ar fi sa cumpere si Toyota niste actiuni la Mioveni? rolleyes.gif teehee.gif teehee.gif
guerilla
pai sa-si puna si toyota vanzarile de la subaru atunci biggrin.gif
P A U L
QUOTE(guerilla @ Nov 5 2007, 11:37 AM) *
pai sa-si puna si toyota vanzarile de la subaru atunci biggrin.gif


Ce legatura exista aici? Imi scapa mie ceva? Luminati-ma si pe mine blink.gif
drabisan
QUOTE(P A U L @ Nov 5 2007, 04:29 PM) *
QUOTE(guerilla @ Nov 5 2007, 11:37 AM) *
pai sa-si puna si toyota vanzarile de la subaru atunci biggrin.gif


Ce legatura exista aici? Imi scapa mie ceva? Luminati-ma si pe mine blink.gif


Toyota are un procent bunicel la Fuji Industries - asta-i legatura...
Hoinar
QUOTE(drabisan @ Nov 5 2007, 03:31 PM) *
Toyota are un procent bunicel la Fuji Industries - asta-i legatura...


Is curios ce va iesi din colaborarea asta smile.gif. Poate un Auris cu 4x4 biggrin.gif si motor boxer. tongue.gif
P A U L
[quote name='drabisan'
Toyota are un procent bunicel la Fuji Industries - asta-i legatura...
[/quote]

Merci Dragos, nu stiam ca exista asa ceva. In final la mama lor ar putea fi dusmani, cel putin asa credeam?
P A U L
QUOTE(P A U L @ Nov 5 2007, 07:33 PM) *
[quote name='drabisan'
Toyota are un procent bunicel la Fuji Industries - asta-i legatura...


Merci Dragos, nu stiam ca exista asa ceva. In final la mama lor ar putea fi dusmani, cel putin asa credeam?
Concurenta nu?
drabisan
QUOTE(Hoinar @ Nov 5 2007, 06:21 PM) *
QUOTE(drabisan @ Nov 5 2007, 03:31 PM) *
Toyota are un procent bunicel la Fuji Industries - asta-i legatura...


Is curios ce va iesi din colaborarea asta smile.gif. Poate un Auris cu 4x4 biggrin.gif si motor boxer. tongue.gif


A rasuflat acum citeva luni cum ca au un agreement, in-the-house, cum ca Toyota sa foloseasca transmia de la Subaru.
Acuma depinde de cit de larg vrea sa foloseasca Toyota tehnologia aia, care e de-a dreptul spectaculoasa.

Lumea oamenilor cu bani e mica...Nu m-ar mira ca Bill Gates sa aiba vreo felie din Google si invers...
Legionaru'
Ca un amanunt ambele marci au ca slogan pe masine de drive-test "test the best" !
P A U L
QUOTE(Legionaru' @ Nov 6 2007, 01:42 AM) *
Ca un amanunt ambele marci au ca slogan pe masine de drive-test "test the best" !


"test the best" sau "test the beast"? In ceea ce te priveste vreau sa zic. thumbsup.gif whistling.gif
guerilla
iar subaru va veni pe piata din europa cu modele toyota din clasa mica, sub sigla lor biggrin.gif
misto nu?
din cate spuneau zvonerii, va fi si o versiune hot hatch toyota facuta in colaborare cu cei de la subaru.
vio
Aurisu V6 ala wink.gif
DAN
acu 2 saptamani a fost etapa la concursul national de off-road...printre organizatori bineinteles ca am fost si noi..daca vreti poze...just say it..tongue.gif..pozele pe care le am sunt prea mari si nu le pot atasa....
mike.omega
Pozele de care vorbea Dan smile.gif
DAN
mersi de ajutor mike..biggrin.gif..Dau o bere cand treci prin Iasi..
Hoinar
La concurs a participat vreunul din instructorii de asta vara? (Edi si ceilalti de la Toyo)
DAN
QUOTE(Hoinar @ Nov 6 2007, 10:40 AM) *
La concurs a participat vreunul din instructorii de asta vara? (Edi si ceilalti de la Toyo)


Noi fiind printre organizatori nu am avut voie sa participam..ci doar am avut masinile de deschidere ale traseelor si Safety Car....
Hoinar
QUOTE(DAN @ Nov 6 2007, 10:44 AM) *
Noi fiind printre organizatori nu am avut voie sa participam..ci doar am avut masinile de deschidere ale traseelor si Safety Car....


Ahh...era logic...me smart. rolleyes.gif
Watcher
Fiti si voi draguti si anuntati-ne si pe noi mai din vreme - as vrea si eu sa vin sa ma uit macar odata dar pana acum la cele anuntate de airwolf nu am fost in tara...
DAN
QUOTE(Watcher @ Nov 6 2007, 01:20 PM) *
Fiti si voi draguti si anuntati-ne si pe noi mai din vreme - as vrea si eu sa vin sa ma uit macar odata dar pana acum la cele anuntate de airwolf nu am fost in tara...


PROMIT..sincer si eu ma gandisem la asta....dar din pacate prea tarziu....
lucian14
QUOTE(DAN @ Nov 6 2007, 10:44 AM) *
QUOTE(Hoinar @ Nov 6 2007, 10:40 AM) *
La concurs a participat vreunul din instructorii de asta vara? (Edi si ceilalti de la Toyo)


Noi fiind printre organizatori nu am avut voie sa participam..ci doar am avut masinile de deschidere ale traseelor si Safety Car....

V-ati gandit sa organizati o etapa si in Bucuresti? Avem niste trasee superbe!! drive.gif
cata078
Noi fiind printre organizatori nu am avut voie sa participam..ci doar am avut masinile de deschidere ale traseelor si Safety Car....
[/quote]

Super faine pozele Dane ! Privind akolo ma duce cu gandul la traseul de off-road pe care l-am "gustat" la Iasi. Desigur ca nu a fost nici 1 % la fel de greu ca acesta de concurs dar .. senzatia dulce ramane rolleyes.gif iar andrenalina creste de fiecare data cand revad pozele de-atunci... Apropos thanks.gif
Super tare acea intalnire as da orice sa mai traiesc inca odata acele senzatii .... Si sincer ar fi super o revenire eventual cu contributia financiara integrala a participantilor iar Toyota sa puna la dispozitie doar masinile cu plinul facut 3 zile in sir pt drive-test oras si off-road drive.gif ... Asta e un vis frumos .. pt mine !
Legionaru'
Nu numai pentru tine!
LC-ul ala benzinar pe mine m-a dat gata!
vio
CITAT(Legionaru' @ Nov 7 2007, 11:19 PM) *
Nu numai pentru tine!
LC-ul ala benzinar pe mine m-a dat gata!

care LC ?? io vad numai Mertz G prin namoalele alea porcovenesti ( ma fac ca nu stiu )
Legionaru'
Ala de la Iesi!
vio
mda .. dragutzica mashina wink.gif) ti ar sta bine intr-un animal dinala smile.gif io zic sa iti iei daca te incanta smile.gif dar adio alergat de TDI si Q
Legionaru'
Imi place masina dar in Craiova nu avem sleauri ca in Bucuresti si nu am ce sa fac cu ea! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
vio
CITAT(Legionaru' @ Nov 8 2007, 12:11 AM) *
Imi place masina dar in Craiova nu avem sleauri ca in Bucuresti si nu am ce sa fac cu ea! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

nici pe aici sa stii ca nu mai este cum era odata ... cine nu recunoaste asta e rau intentionat .
vio
CITAT(Legionaru' @ Nov 8 2007, 12:11 AM) *
Imi place masina dar in Craiova nu avem sleauri ca in Bucuresti si nu am ce sa fac cu ea! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

nici pe aici sa stii ca nu mai este cum era odata ... cine nu recunoaste asta e rau intentionat .
DAN
QUOTE(Che-Guevara @ Nov 7 2007, 11:44 PM) *
mda .. dragutzica mashina wink.gif) ti ar sta bine intr-un animal dinala smile.gif io zic sa iti iei daca te incanta smile.gif dar adio alergat de TDI si Q

pai de ce?ca LC-ul benzinar are o acceleratie de 9 secunde.... ninja.gif o sa aiba mai multe victime decat cu avensisul..tongue.gif
vio
da dar nu prinde mai mult de 195 wink.gif) e cearta mare aici smile.gif) tre sa sara de 200 acu lu Legionaru
DAN
QUOTE(vio @ Nov 8 2007, 09:06 AM) *
da dar nu prinde mai mult de 195 wink.gif) e cearta mare aici smile.gif) tre sa sara de 200 acu lu Legionaru

Ba merge..biggrin.gif..am mers eu cu 195 cu dieselul... ninja.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.