Help - Search - Members - Calendar
Full Version: AVENSIS 1.8 LUNA A/T
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
alex113130
Salut. Am vrut si inca vreau sa comand o Corolla 2007 1.4 D cu cutie Multi Mode dar timpul de livrare..... in fine, m-am gandit la un Avensis 1.8 Luna A/T. Ce ziceti, sa astept Corolla sau sa merg pe Avensis? Si daca este vreun posesor de Avensis 1.8 Luna A/T, as vrea sa ii 'aud 'parerea despre masina.
Alexandru
Eu as astepta Corolla, in special pentru motorul 1.4D, deosebit de performant si economic. Sau, de ce nu, Auris, cu acelas motor
bebelacus
alegere excelenta. urmatoarea masina va fi una cu cutie automata. de data asta am vrut diesel si toyota nu ofera a/t pe diesel, doar pe 1.8 la avensis. am un cunoscut care si-a luat acum citeva luni si e foarte multumit. a fost in grecia in primavara si zicea ca s-a comportat excelent dpv consum, reprize etc. iar confortul oferit de a/t nu poate fi batut de nimic altceva. mai ales daca ai ajuns sa cauti confortul. oricum, cutia manuala de pe avensis nu e un monument de precizie. are cursa lunga, placeri de genul ca impingi levierul si auzi un click sau ai un feeling mishto, iti sint interzise. levierul se misca de parca ar trece prin cauciuc, destul de greu, cind bagi in orice treapta,chiar si dupa 13,000km. pe deasupra mai ai o senzatie ca parca ar agata un pic indiferent de treapta dar poate trebuie sa se mai lase un pic.
acum, o fi putin diferit pe variantele benzina dar ma indoiesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.