IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

AVENSIS 1.8 LUNA A/T

This topic is about AVENSIS 1.8 LUNA A/T, the author, alex113130, wrote about: Salut. Am vrut si inca vreau sa comand o Corolla 2007 1.4 D cu cutie Multi Mode dar timpul de livrare..... in fine, m-am gandit la un Avensis 1.8 Luna ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> AVENSIS 1.8 LUNA A/T
alex113130
post Sep 1 2007, 08:26 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 31-August 07
From: Brasov (Brasov)
Member No.: 113.123



Salut. Am vrut si inca vreau sa comand o Corolla 2007 1.4 D cu cutie Multi Mode dar timpul de livrare..... in fine, m-am gandit la un Avensis 1.8 Luna A/T. Ce ziceti, sa astept Corolla sau sa merg pe Avensis? Si daca este vreun posesor de Avensis 1.8 Luna A/T, as vrea sa ii 'aud 'parerea despre masina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandru
post Sep 3 2007, 08:16 AM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 176
Joined: 30-November 99
From: Bucuresti
Member No.: 3.620



Eu as astepta Corolla, in special pentru motorul 1.4D, deosebit de performant si economic. Sau, de ce nu, Auris, cu acelas motor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebelacus
post Sep 3 2007, 08:44 AM
Post #3


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 384
Joined: 20-November 06
From: pe drum
Member No.: 92.818



alegere excelenta. urmatoarea masina va fi una cu cutie automata. de data asta am vrut diesel si toyota nu ofera a/t pe diesel, doar pe 1.8 la avensis. am un cunoscut care si-a luat acum citeva luni si e foarte multumit. a fost in grecia in primavara si zicea ca s-a comportat excelent dpv consum, reprize etc. iar confortul oferit de a/t nu poate fi batut de nimic altceva. mai ales daca ai ajuns sa cauti confortul. oricum, cutia manuala de pe avensis nu e un monument de precizie. are cursa lunga, placeri de genul ca impingi levierul si auzi un click sau ai un feeling mishto, iti sint interzise. levierul se misca de parca ar trece prin cauciuc, destul de greu, cind bagi in orice treapta,chiar si dupa 13,000km. pe deasupra mai ai o senzatie ca parca ar agata un pic indiferent de treapta dar poate trebuie sa se mai lase un pic.
acum, o fi putin diferit pe variantele benzina dar ma indoiesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th May 2024 - 10:24 AM