Help - Search - Members - Calendar
Full Version: injectoare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
pista111695
ce sintome apar cand ai injectoarele mai bolnave blush.gif si daca se recomanda sa folosesc ceva solutie de curatat injectoare la un tdci 2002 :glare:
vladms
eu nu recomand folosirea acestor solutii de curatare
am incercat la Alfa Romeo al meu si mai rau mi-a facut

din cate am inteles, daca injectoarele diesel nu mai merg inseamna ca s-a defectat ceva fizic in ele, s-a uzat ceva metalic si chestia asta nu se poate repara printr-o solutie de curatare
multi spun ca aceste solutii le curata de calamina, complet gresit pentru ca la injectoarele diesel nu exista asa ceva avand in vedere faptul ca lucreaza cu presiuni intre 1.000 - 2.000 bari lucru care nu permite depunerea calaminei

se face o confuzie cu injectoarele de benzina unde lucrul acesta se intampla si se pot baga la ultrasunete

este adevarat ca exista calamina si in sistemele de injectie diesel, dar nu in injectoare
calamina provine de la o ardere incomplete, determinata tot de injectoarele stricate, si astfel poti sa iti strici EGR-ul si multe altele

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.