IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

injectoare

This topic is about injectoare, the author, pista111695, wrote about: ce sintome apar cand ai injectoarele mai bolnave /blush.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":blush:" border="0" alt="blush.gif" /> si daca se re ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> injectoare
pista111695
post Aug 17 2007, 08:01 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 7-August 07
From: Petrosani (Hunedoara)
Member No.: 111.688



ce sintome apar cand ai injectoarele mai bolnave blush.gif si daca se recomanda sa folosesc ceva solutie de curatat injectoare la un tdci 2002 :glare:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vladms
post Feb 11 2012, 08:22 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 11-February 12
Member No.: 137.208



eu nu recomand folosirea acestor solutii de curatare
am incercat la Alfa Romeo al meu si mai rau mi-a facut

din cate am inteles, daca injectoarele diesel nu mai merg inseamna ca s-a defectat ceva fizic in ele, s-a uzat ceva metalic si chestia asta nu se poate repara printr-o solutie de curatare
multi spun ca aceste solutii le curata de calamina, complet gresit pentru ca la injectoarele diesel nu exista asa ceva avand in vedere faptul ca lucreaza cu presiuni intre 1.000 - 2.000 bari lucru care nu permite depunerea calaminei

se face o confuzie cu injectoarele de benzina unde lucrul acesta se intampla si se pot baga la ultrasunete

este adevarat ca exista calamina si in sistemele de injectie diesel, dar nu in injectoare
calamina provine de la o ardere incomplete, determinata tot de injectoarele stricate, si astfel poti sa iti strici EGR-ul si multe altele

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 9th May 2024 - 03:07 AM