Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lada Club Romania
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2
Mariustom
Da, Popescu, sunt de acord și promovez toleranța.
Dar, pe forumul Lada unitatea de măsură a toleranței este alta, iar atitudinea fățișă a unora nu a fost combătută de ceilalți, cu excepția adminului=K și a lui Stasu'=Sula.

Noroc că orgoliile ce au răbufnit la începutul forumului s-au stins treptat de la sine, cred blush.gif
Doar că, sunt sigur, ea mocnește încă în sufletele unora blink.gif

Poate nu mă cred toți, dar mă bucur și salut înființarea forumului ( arigato.gif pt K) și vă citesc mesajele biggrin.gif
Cu sufletul sunt alături de voi, dar atitudinea unora e discutabilă. Și nu vreau s-o comentez.

Bucurați-vă de mașini, de multe ori sunt parte a sufletului nostru. Eu, cel puțin așa simt :heart: wub.gif

Sănătate și mulți km fără probleme vă doresc :pray:
arigato.gif :wave:
tzo99516
Noroc că sunteți bine-primiți aici, unde spuneți că ați fost prost tratați
Au fost niște cazuri izolate mai demult care le-au rămas în suflet unora
Dar, pentru marea majoritate a ladiștilor, tot aici e mai bine de a pune pe tapet problemele fiecăruia.
Dar, fiecare face cum crede de cuviință (citat mariustom)
vreti parerea mea?!chiar daca nu o vreti o zic!
mariuse te-ai plictisti?nu mai i ce face?lasa tu intaratatu si daca vrei sa ramana in tercut incidentele,lasa-le in trecut!vezici de treaba ta de moderator,nopi iti multumim pt indulgenta ta,dar nu ne scoata ochii tata ca nu e bine!si mai mult de atat nu mai face exces de zel!
din punctul meu de vedere replica ta de mai sus a fost facuta expre!si tot din punctul meu de vedere e nesimtire!
deci sa-ti fie o leaca de rusine!
si vorbeai de lucruri marunte!hmmm sunt curios pe asta unde in incadrezi!
Mariustom
Mi-a fost puțin cam greu să înțeleg scrisul tău, dar cred că am reușit blush.gif

Da, să-mi fie rușine că am zis ce am zis. E nesimțire că v-am atras atenția.
Da, așa e, am făcut și fac exces de zel.
Și vorbesc de lucruri mărunte.

Se vede treaba că dacă cineva spune altfel decât vă convine, e dușman de clasă. Unii dintre voi vor să fie doar lăudați. Treaba lor.
Fiecare să fie fericit așa cum îi dorește dușmanului.
Oricum, eu vă doresc ce-mi doresc și mie !
madalin46093
Sincer eu nu inteleg de ce sariti la gatul lui Marius Garfield ?
Omul a fost ales moderator si respecta niste obligatii si reguli pt acest forum.Nu stiu daca este platit pt treaba asta ,dar asta este "meseria" lui.
Hai ca nu este asa rau pe acest forum,iar daca nu era acesta poate nu ne intalneam si nu ne cunosteam.
Am avut destula libertatea mai putin partea cu preturile m-au deranjat ca nu ne lasa ,in rest scrii ce vrei.
Iar dobitocii de bani gata care s-au bagat in seama aruncand mizerii asupra "dinozaurilor" nostrii nu au facut decat sa ne uneasca pentru a le da cateva replici. :argue:
Hai mai frati ladisti ca viata este prea scurta sa ne mai si injuram. :boxing:
(replica din filme) biggrin.gif
Va Salut si SPER SA VIN SI EU LA URMATOAREA INTALNIRE!
Mariustom
Îți mulțumesc Mădălin pentru sprijinul moral arigato.gif (chiar aveam nevoie), dar sunt câteva inadvertențe în mesajul tău, care doresc să le îndrept:
- sigur nu sunt plătit pentru ceea ce fac aici, pe forum. Și nici ceilalți colegi wink.gif ;
- nu știu la ce te-ai referit când spui "partea cu preturile m-au deranjat ca nu ne lasa", dar poate nu știi de topicul ăsta: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=14144 ;
- nu sunt de acord cu expresia "dobitocii de bani gata care s-au bagat in seama" :bash: . Precum știi, nu se tolerează atacurile la persoană, doar la idei.

Normal că fiecare scrie unde vrea. Dar, am avut o durere în suflet care văd că a deranjat pe alții.
Nici nu mă așteptam la așa reacții înverșunate.
Vedeți, asta nu se înțelege: oricât m-ați ocărâ unii dintre voi, nu îmi pot șterge/schimba dragostea pentru Lada. Dar, nu e vorba de asta, astea-s chestii mărunte blush.gif biggrin.gif
Sula103604
oooooooo, da eu am ratat mutle smile.gif....pai mai fratilor eu lucrez si voi scrieti aici fara mine, defapt am intrat da nu am vazut sa se posteze atat...in fine, sa fiu si eu mai direct, de la inceput credeam ca Marius e unu cu nasu' pe sus, dupa ce am avut acea convorbire, dupa ce mi-a dat acele sfaturi, dupa ce mi-a dat exemplele cutare si cutare....mi-am schimbat total parerea, esti GG tipule, nu sunt de mult pe forumul asta, dar pot zice ca datorita lui cunosc pe cine cunosc, acest forum a fost o lansare spre ce suntem astazi...bineinteles cu indatorarile D-lui K arigato.gif... asa ca D-le Marius nu te mai stresa, iar un proverb care imi place la nebunie : "Vantul, apa si gura oamenilor nu le vei putea opri niciodata".. asa ca keep walkin'

P.S.
QUOTE(Mariustom)
Dar, pe forumul Lada unitatea de măsură a toleranței este alta, iar atitudinea fățișă a unora nu a fost combătută de ceilalți, cu excepția adminului=K și a lui Stasu'=Sula.



Ce ai vrut sa zici cu asta, ca nu prea am inteles? blush.gif merci
Mariustom
Și mie îmi place proverbul, și-l folosesc în versiunea scurtă blush.gif biggrin.gif
Referitor la acel citat, spuneam că au fost unii care pe forumul Lada au zis de rău acest forum și doar tu și cu K ați luat atitudine (adică să-i liniștiți), înțelegi ? Adică, ai fost mai cumpătat biggrin.gif Adică, am zis de bine, de tine :cheers:
Faptul că ai crezut că sunt cu nasul pe sus poate se datorează că, în general, am vorbit și vorbesc la persoana a 3-a (adică cu d-voastră), și de aici poate impresia asta.
O fac pentru că ofer respect ca să pot cere respect arigato.gif
:wave:
gabriel cretu
va salut tovarasi ladisti.....am citit si eu ca tot omul ce s-a postat aici ca un ladist ramas doar cu sufletul si cu amitirile NUMAI frumoase despre aceasta masina care a starnit multe pasiuni.......ma bucur ca in sfarsit s-a infiintat un forum doar al ladistilor chiar daca e un pic greoaie adresa dar ma rog cinste celui care l-a facut......probabil au fost motive obiective pentru asta......
Despre polemicile de aici......au fost altele si mai "grele"dar ladistii sunt "caliti" fie si numai pt faptul ca au de condus masini fara servo,abs,ebd,computere,pachete electrice,etc.......asadar nu vad chiar un capat de tara daca cineva ne indeamna sa scriem mai mult pe celalalt forum mai ales ca imi aduc aminte de faptul ca un administrator parca ne-a ajutat sa mai facem un forum cu ceva timp in urma......si as vrea sa cred ca nu a facut-o ostentativ....(chiar ce s-o fi intamplat cu celalalt forum?)
In fine daca ar fi sa vorbim despre moderare si moderatori va spun ca nu am citit regulamentul (mea culpa) si nu stiu pe ce criterii se aleg moderatorii unui forum insa parerea mea ar fi ca ar trebui aleasa o persoana care sa fie apropiata noua cu care sa ne cunoastem si care sa fie si interesata de problemele celor pe care ii modereaza.....nu doar strict de ceea ce scriu.......
In opinia mea ,sper sa nu se supere Marius, mult mai potrivit pentru moderare, mi s-ar fi parut a fi Horia pentru faptul ca in primul rand ne cunoaste intr-o proportie cu mult mai mare decat Marius, e mult mai apropiat de problemele noastre,si acum sa fim sinceri intr-un fel se accepta observatiile ,discutiile in contradictoriu,cu cineva pe care-l simti aproape de tine si altfel de la cineva caruia-i vezi doar avatarul......
Inca o data nu e o problema legata de persoana lui Marius nici n-ar putea fi din moment ce nici macar nu ne cunoastem,insa tocmai asta e problema,daca tot esti moderator ,macar sa ai curiozitatea sa vii sa vezi pe cine moderezi......mie unul mi-ar fi placut sa ne cunoastem fie si pentru faptul de a nu mai avea unii dintre noi idei preconcepute despre moderatorul nostru cum ca ar fi arogant.... biggrin.gif
Sper ca gramatica,topica,ortografia sa fi fost in regula sa nu am parte si eu de apostrofari.....(a fost o gluma biggrin.gif )
Mariustom
Gabriel, îți mulțumesc pt răspuns. smile.gif
Acum, pe rând cu răspunsurile:
QUOTE
ar trebui aleasa o persoana care sa fie apropiata noua cu care sa ne cunoastem si care sa fie si interesata de problemele celor pe care ii modereaza.....nu doar strict de ceea ce scriu.......

Adică nu am fost interesat de problemele voastre, a ladiștilor ? :wtf: Înseamnă că nu ai observat tot ce am făcut pe această arie. Păcat :cry:
QUOTE
macar sa ai curiozitatea sa vii sa vezi pe cine moderezi......mie unul mi-ar fi placut sa ne cunoastem fie si pentru faptul de a nu mai avea unii dintre noi idei preconcepute despre moderatorul nostru cum ca ar fi arogant....

Asta înseamnă că nu te-ai uitat la locația mea, să vezi unde stau. Sau, crezi că doar Bucureștiul există ??? :scratchchin: :thumbdown: Crezi că dacă locuiam în București nu veneam la întâlniri ? Cu mare drag veneam, chiar dacă unii nu mă vroiau biggrin.gif
QUOTE
In opinia mea ,sper sa nu se supere Marius, mult mai potrivit pentru moderare, mi s-ar fi parut a fi Horia pentru faptul ca in primul rand ne cunoaste intr-o proportie cu mult mai mare decat Marius, e mult mai apropiat de problemele noastre

Oare, de ce nu este Horia moderator în forumul Lada ? Unde alegerea a fost "la liber" ? Și eu cred că este potrivit, mai ales la secțiunea Mecanică. Dar, criteriile sunt altele wink.gif
După ce se va răspunde la întrebare, atunci poți pune întrebarea și aici biggrin.gif

Numai bine :wave:
Popescu91011
Revenirăm! E bine să existe alternative!
biggrin.gif
Ce se întâmplă cu serverul de la celălalt forum, că nici aseară n-am putu intra? Ce facem, strângem suma la viitoarea întâlnire? Evident, e vorba de suma necesară cumpărării unui domeniu, să avem apoi ce trece pe stickere! beer.gif
madalin46093
Pt Marius adminul nostru.
Cum pot sa pun si eu un anunt de vanzare al unei masini la sectiunea second-hand ca nu imi dau seama! blink.gif
Sula103604
Iti mariti Ladita Madaline?.
iulian104479
dk hotarati ceva cu suma pt site,dati de stire.
Mariustom
QUOTE(madalin46093)
Pt Marius adminul nostru.
Cum pot sa pun si eu un anunt de vanzare al unei masini la sectiunea second-hand ca nu imi dau seama! blink.gif

Sunt doar moderatorul vostru tongue.gif biggrin.gif arigato.gif

Dai click pe home, introduci id-ul și parola, și te bagă în contul tău de pe site. Undeva în dreapta, ai așa:

anunțuri de vânzare mașini
nu ai nici un anunt de vinzare postat

postează anunț vânzare

Dai click pe "postează ..." și ... dă-i bătaie blush.gif biggrin.gif :wave:

ninja.gif
BlastWood
Salutare baieti
sunt nou pe aici
am cautat pe google sa vad daca exista un club lada cum au toate masinile dar insa am vazut ca nu
am si eu o lada 1500 din 82 masinutza are 58.000 de km e la vopseaua originala iar interioru e impecabil
daca vreti sa faceti un site va pot ajuta in legatura cu el
Osa incep cu cateva sfaturi

- daca vrea cineva sa cumpere un domeniu (costa foarte purin si se cumpara pe un an de zile)
- va pot ajuta sa realizati site ul in php cu forum integrat si grafica foarte buna

Pentru cateva oferte de pret pentru domeniu acesati : www.edomenii.ro www.internitx.ro www.mxhost.ro

PS : Lucrez la o firma progamator web /web desinger / web open & public
NU vreau nici un ban pe acest lucru findca o fac din placere si pentru ca imi place lada

Daca cineva e dispus si vrea sa faca acest site in maxim 2 saptamani site ul va fi gata

Apropo nu trebuie servar pc uri speciale etc... Se poate cumpara oricedomeniu cu suport PHP pe un an de zile
Sunt firme care se poate face plata si prin cartele vodafonex / cosmote / orange
Mariustom
Bine ai venit beer.gif

Citește pagina a 2-a cu atenție whistling.gif
Samza
Nu stiu ce se intampla dincolo insa si aici aveam probleme de logare verymad.gif Nu ma lasa sa intru cu vechiul meu ID asa ca am fost nevoit sa-mi fac altul.Matei sunt sa vad poate aflu de ce nu mai pot intra pe contul meu vechi.Numai bine
Mariustom
Ceau Matei.

Pentru rezolvarea problemei poți posta aici , sau, cum zice adminul acolo, îi trimiți mesaj privat cu mailul si vechiul nick, se rezolva problema si se sterge contul nou.

Baftă
iulian104479
nu mai merge celalat forum?nu-l pot accesa deloc.
k.79
Defectiune tehnica la server.... revin rapid cu rezolvare.......
iulian104479
mai avem forum sau nu?aici se scrie rar,celalalt forum nu mai exista(mai exista?)...
v-ati vandut toti rusoaicele?
k.79
Se pare ca nu te-am informat (sa-mi trimiti data viitoare pe privat id-ul tau de messenger). Forumul e down pt ca s-a ars sursa de la server, si a luat cu el procu si placa de baza. Momentan am pus un alt server, si acum recuperez baza de date de pe celalalt hard. Sper ca pe azi seara (6 decembrie) sa fie forumul in stare de functionare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.