Help - Search - Members - Calendar
Full Version: masina de familie ideala
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Pages: 1, 2
20krpm
Ovidiu, cind ai o sansa, incearca un subaru tribeca. stiu ce vorbesc wink.gif din cite stiu au service bun in romania, si sint destul de entuziasti. tot asa, am vazut un hyundai santa fe in romania si m-a impresionat, pe cit de hyundai era. bmw 5xx wagon e tot o optiune, dar mai piperata.
Skywalker
Opel Zafira; Neriva; Antara = asa la bani putini
Dany_s
la 20K cip cred ca ar intra poate si un Golf Plus 4motion, sau Touran 4motion(exista?), sau fara awd ar merge bine Zafira, Scenic, Picasso. Parca si Honda si Toyota aveau niste mici monovolume din astea, Kia Carens ar mai fi (si asta are probabil un pret bun), altfel sincer nu vad sa ai nevoie de SUV si problema e ca la 20K CIp nu prea iei ceva calumea(tucson sau sportage 4 cil nu merita parerea mea).
Dany_s
QUOTE(anton87190)
@tudor Poate că erau cam mulți dar au avut loc (păcat că nu am făcut o poză)...


cred ca aici e vorba si de definitia fiecaruia la "a avea loc". EU am stat la Colt in spate, singur (la salon auto in Buc), si langa mine mai avea loc un adult ca sa stea cat de cat confortabil (sau cel putin confortabil in viziunea mea despre ce inseamna confortabil intr-o masina de clasa mica) iar o a treia persoana, la mijloc ar fi fost foarte inghesuita. Unde ati pus bagaje pt mare pt 7 oameni iara nu prea imi imaginez avand in vedere ca portbagajul e micutz la Colt si inaintru daca deja erau copii aia unii peste altii in spate nu vad unde mai puneau pe sub sau peste ei alte genti de voiaj. Acu depinde si ce ati luat la voi. Eu cand am fost in vacanta acu o luna am fost 2 persoane si masina a fost plina la dus si plina ochi la intors(am cumparat multe de pe acolo), si vorba aia ca e berlina din clasa medie-mare.
anton87190
QUOTE(Dany_s)
QUOTE(anton87190)

@tudor Poate că erau cam mulți dar au avut loc (păcat că nu am făcut o poză)...


cred ca aici e vorba si de definitia fiecaruia la "a avea loc". EU am stat la Colt in spate, singur (la salon auto in Buc), si langa mine mai avea loc un adult ca sa stea cat de cat confortabil (sau cel putin confortabil in viziunea mea despre ce inseamna confortabil intr-o masina de clasa mica) iar o a treia persoana, la mijloc ar fi fost foarte inghesuita. Unde ati pus bagaje pt mare pt 7 oameni iara nu prea imi imaginez avand in vedere ca portbagajul e micutz la Colt si inaintru daca deja erau copii aia unii peste altii in spate nu vad unde mai puneau pe sub sau peste ei alte genti de voiaj. Acu depinde si ce ati luat la voi. Eu cand am fost in vacanta acu o luna am fost 2 persoane si masina a fost plina la dus si plina ochi la intors(am cumparat multe de pe acolo), si vorba aia ca e berlina din clasa medie-mare.

Bagaje am luat: o geantă mare și o ladă frigorifică+ două genți mai mici, care au încăput toate în portbagaj cu scaunele date în spate la maximum...
Mihai37944
QUOTE(GhitaTM)
Octavia Scout, ce mai wink.gif
- garda la sol mare, fara a fi SUV
- spatiu (si interior si portbagaj)
- 4x4
- exista si diesel si benzina
- pret accesibil (pentru ce ofera)
- service raspindit. In TM e OK

Doamne ce de avantaje, uite-acuma ma minunez si eu biggrin.gif !

Care-ar fi dezavantajele? Lipsa imaginii de marca, altu' nu vaz.


Unde pot gasi informatii despre octavia Scout? preturi, dotari...
Pe site-ul Skoda nu scrie nimic.
AlexTM
Poate ca inca nu s-a lansat in Romania.
Pune intrebarea pe aria Skoda de-aici de pe forum, DORU stie in mod sigur.
_Daniel_
Opel Antara este foarte bine lucrata insa sa aibe grije de serviceu-ul in care va intra masina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.