Help - Search - Members - Calendar
Full Version: card intretinere gratuita
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
George104704
Buna ziua la toata lumea. Sint un mai vechi vizitator al forumului de discutii, mai ales de cand mi-am cumparat Toyota Corolla - adica de un an de zile. Pana acum nu am avut nevoie sa subscriu. Motivul subscrierii mele si al deschiderii acestui subiect este cardul de intretinere gratuita.

Am o intrebare pentru colegii de forum Toyota care au primit cardul de intretinere gratuita si care l-au folosit: ce excluderi sint la acest card? Sint placutele de frana excluse de la aceasta intretinere gratuita? Mai ales placute ce au necesitat schimbarea la 20000 km facuti in 2 ani?

Multumesc mult.
GG
guerilla
nu, din pacate placutele le vei plati tu.
este exclus tot ce scrie in caietul de revizii ca fiind mandator de schimbat la revizii. restu se schimba pe garantie sau pe cheltuiala ta.
exemplu - vrei sa schimbi filtru de aer la 15.000km, il platesti. dar acelasi filtru de aer e gratis la 30.000.
cu placutele, incearca sa le cumperi de la magazin. gasesti in topicul corolla modelul cerut. sint mult mai ieftine. la fel si orice alt consumabil care nu este acoperit de cardul de gratuite.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.