IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

card intretinere gratuita

This topic is about card intretinere gratuita, the author, George104704, wrote about: Buna ziua la toata lumea. Sint un mai vechi vizitator al forumului de discutii, mai ales de cand mi-am cumparat Toyota Corolla - adica de un an de zil ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> card intretinere gratuita
George104704
post Apr 25 2007, 06:38 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 24-April 07
From: Bucuresti
Member No.: 104.697



Buna ziua la toata lumea. Sint un mai vechi vizitator al forumului de discutii, mai ales de cand mi-am cumparat Toyota Corolla - adica de un an de zile. Pana acum nu am avut nevoie sa subscriu. Motivul subscrierii mele si al deschiderii acestui subiect este cardul de intretinere gratuita.

Am o intrebare pentru colegii de forum Toyota care au primit cardul de intretinere gratuita si care l-au folosit: ce excluderi sint la acest card? Sint placutele de frana excluse de la aceasta intretinere gratuita? Mai ales placute ce au necesitat schimbarea la 20000 km facuti in 2 ani?

Multumesc mult.
GG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post Apr 25 2007, 08:29 PM
Post #2


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



nu, din pacate placutele le vei plati tu.
este exclus tot ce scrie in caietul de revizii ca fiind mandator de schimbat la revizii. restu se schimba pe garantie sau pe cheltuiala ta.
exemplu - vrei sa schimbi filtru de aer la 15.000km, il platesti. dar acelasi filtru de aer e gratis la 30.000.
cu placutele, incearca sa le cumperi de la magazin. gasesti in topicul corolla modelul cerut. sint mult mai ieftine. la fel si orice alt consumabil care nu este acoperit de cardul de gratuite.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th May 2024 - 08:21 PM