Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 4x4 nou
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Off road zone
Pages: 1, 2, 3
pretorian
apropo stie cineva daca se cumpara masina noua de afara din Germania de ex. aici nu se beneficiaza de garantie ?
air_wolf
in mod normal ar trebui sa fie garantie internationala, dar trebuie specificat asta pe certificatul de garantie. de asta urasc eu sony: am luat din asia un discman, s-a stricat in garantie, am fost cu el in RO si au zis ca ei nu recunosc garantia internationala. sa nu patesti la fel.
mike.omega
Odata cu certificatul de garantie trebuie sa ti se dea si o lista cu centrele autorizate la momentul respectiv de service smile.gif
Daca nu e nici unu de la noi, trageti voi singuri concluziile biggrin.gif
Bogdan104277
Daca este vorba de Mitsubishi, chiar daca o cumperi din Germania, beneficiezi de aceleasi conditii de garantie ca si cand ai fi cumparat-o din romania. Cu conditia sa ai carnetul de service, care contine si "abonamentul" la programul de asistenta mitsubishi. Garantia este 2 ani fara limita de km sau 3 ani/100000 km care conditie intervine prima.
Bogdan104277
Mike,

Ar trebui sa invatam un lucru - stiu sigur din experienta proprie ca de multe ori chiar suntem mai buni ca altii, cu o exceptie - nu stim sa ne vindem la pretul corect valoarea; de obicei ne subevaluam si ne turnam cenusa in cap degeaba.
Ar trebui sa invatam sa scapam de acest obicei nociv si sa fim constienti de ceea ce stim si puitem sa facem.

Si sigur in toate listele cu deleri autorizati, indiferent de marca, vei gasi pe acele liste si unii din romania.
mike.omega
Si concluzia e ca Mitsu are garantie recunoscuta si in europa sau invers smile.gif

Cat despre patriotism... am mai zis-o, eu emigrez cu prima ocazie biggrin.gif

PS: merge bine netu pe care il au cei de la Tiriac Auto?! Ca tot zicea-i ca nu esti dealer Mitsubishi :coffee:
pretorian
QUOTE(mike.omega)
PS: merge bine netu pe care il au cei de la Tiriac Auto?! Ca tot zicea-i ca nu esti dealer Mitsubishi :coffee:

ops''

deci esti sau nu dealer mitsu?
air_wolf
daca e, vreau si eu un test drive biggrin.gif
pretorian
cred ca s-a suparat blush.gif
air_wolf
nu cred biggrin.gif
pretorian
QUOTE(air_wolf)
nu cred biggrin.gif


pai nu ne mai rapunde
pretorian
Ce chitrosi sunt dealerii astia din romania :bash: nu prea vor sa vanda, azi am fost la toyota, nu fac reduceri nu au promotii etc...bleah :puke: , am trecut si pe la nissan, nici aia nu fac decat daca esti v.i.p. :ban: de la intrare m-au luat ca reducerea din reclama tv cu 3500 E este greseala a grupului renault care este partener bla bla si ca discountul este de fapt de 2800 E numai ca nu la navara :puke: , sa vad daca reusesc ceva la mitsu...
air_wolf
reclama e contractuala si pot fi dati in judecata.
Bogdan104277
Salut la toata lumea.

Am fost un pic ocupat si n-am putut raspunde. Si nu m-am suparat :bash: beer.gif Prefer sa bem o bere, ca e mai sanatos asa. Si sa discutam evident.

Air wolf de ce nu mergi sa soliciti acest lucru la un dealer mitsubishi?
Andrei Suzuki
Pai tocmai am auzit la radio azi o reclama cum ca in week-end-ul 23-24 ar fi porti deschise la Mitsu,acolo pe Grivitei.
pretorian
dupa o runda de negocieri cu cei de la nissan nu am reusit sa obtin decat 800€ din pretul cip :minigun: , adica fix nimic, nu spun ca la navara nu au nici un fel de discount, incep sa ma gandesc la renuntarea achizitionarii de la ei, sa vad ce pot sa scot de la toyota(cu toate ca hilux e sub navara si sub L200 ca dotari si performate, au ramas in urma rau, pacat) si de la mitsu....
Bogdan104277
Pretorian,

N-ai primit raspunsul la mesaj?
pretorian
QUOTE(Bogdan104277)
Pretorian,

N-ai primit raspunsul la mesaj?

sorry
acum am vazut ca mi-ai raspuns
ai pm
TLS-09
QUOTE(air_wolf)
reclama e contractuala si pot fi dati in judecata.


Perfect adevarat, sint tinuti de oferta facuta publica.
Atata doar ca teoria e una si practica e alta. Adica omul merge sa-si ia o masina nu sa-si angajeze un avocat.
Pana nu se va gasi unul cu timp, nervi, baini si rabdare sa-i arda lucrurile nu se vor schimba.
Bogdan104277
Pretorian,

Ti-am raspuns. Din pacate nu pot momentan decat in modul acesta.

Mai vorbim.
Bogdan104277
Stimati domni,

pentru a mai inviora siteul, cateva poze din colectia personala:



Sper sa va placa! beer.gif
Bogdan104277
E masina unei colege, dar eu eram la volan
Bogdan104277
si inca doua:





Mitsu rules. Inca doua beri, fratilor.. beer.gif beer.gif
pretorian
fratilor azi incerc o negociere cu toyo motor, la badsi nu am rezolvat nimic :bash: asa ca urati-mi succes
Bogdan104277
Tot la mitsu o sa ajungi, ai sa vezi.

Da' MULTA BAFTA!
pretorian
off, trebuie sa mai astept pana luni raspuns de la ei blush.gif
mike.omega
Ahaaa, Mitsu rulles, si asta nu-i reclama nu?! smile.gif
Bogdan104277
Mike,

N-am vrut sa sune ca o reclama, era pur si simplu o continuare a unei discutii cu Pretorian..

No ofence.. beer.gif
pretorian
vreau sa zic ca nu am reusit sa scot aproape nimic de la toyota chetrosi rau nu am vazut, de nissan si mitsubisi am obtinut mai mult dar pacat ca pretul mai mare segmentiul care il vreau eu blush.gif
Watcher
Alarma sau covorase este ce poti sa primesti de la Toyota ca persoana fizica la achizitia primei Toyote. Nu te simti prost din cauza asta. Trebuie sa ai argumente foarte tari ca sa negociezi ceva cu ei wink.gif
pretorian
spre surprinderea mea am reusit sa obtin un dicount de la un dealer privat, ma surprinde pentru ca nu este dealer oficial si totusi am obtinut mai mult decat de la cei oficiali si mai mult o aduce si mai devreme decat oficialii cu aproape o luna blink.gif cum se poate asta ?.........cred ca sunt mai seriosi BRAVO LOR, mai ramane sa semnam un contract si sa astept sa vina jucaria pe care am si rezervat-o beer.gif
Bogdan104277
Si ce este?
Vezi sa nu ai surprize...gen garantie redusa sau partiala, etc, stii cum se zice la pomu' laudat nu te duce cu sacul.
Si ar fi pacat, la cat de tare iti doresti o masina de offroad.
air_wolf
bun venit in club biggrin.gif
pretorian
QUOTE(Bogdan104277)
Si ce este?
Vezi sa nu ai surprize...gen garantie redusa sau partiala, etc, stii cum se zice la pomu' laudat nu te duce cu sacul.
Si ar fi pacat, la cat de tare iti doresti o masina de offroad.

dealerul respectiv spune ca imi garanteaza scris ca daca se intampla ceva si nu primesc garantie la oficiali suporta el, daca va scrie asta in contract eu zic ca nu trebuie sa-mi fac probleme. beer.gif
pretorian
QUOTE(air_wolf)
bun venit in club biggrin.gif


bine v-am gasit beer.gif beer.gif beer.gif
viza110169
domnu meu nu stiu pentru ce ai optat dar intre masinile astea e doar o obtiune ..NISSAN NAVARA.nici una dintre cele trei nu e masina de offroad in onroad iti promit ca navara le combina pe toate viteza consum confort.cu navara poti sa mergi linistit cu 200km/h si nu o sa dapaseti un consum de 10 in schimb cu celelante doua greu de crezut...ptr off road sunt cam acolo toate trei ca banuiesc ca nu vrei sa faci nimic extrem ca si mitsu si unele navare vin cu blokant spate.am auzit mai sus ca l200 e masina de dakar...sunteti comici....poate fii orice 4x4 masina de dakar dar nu standard.cand cumperi o masina noua si incepii sa investesti mute zecii de mii poti sa faci bine mersi si aro de dakar dupa cum bine stiti.cu supunere sper ca nu am deranjat nici un cunoscator de marci
pretorian
multumim pentru informatii, respectam alegerea fiecaruia, poate este adevarat ce spui de navara dar eu am cateva retineri la marca asta de cand o fac francezii, nu repet povestea dar daca vei citi mai in urma o sa vezi si de ce am retineri si pana una alta atat mi-am prmis hilux fiind cel mai ieftin, in conparatie cu celelte.

beer.gif beer.gif
Bogdan104277
Sa-l stapanesti sanatos.
viza110169
gresesti enorm e facuta de spanioli...dar alegerea fiecaruia sa ai bafta de noua achizitie eu am vreo 30000km pe o navara noua no probelm.sper ca ne vomintalni vreodata sa constatam diferentele.bafta inca odata si iti urez multi km fara probleme
pretorian
QUOTE(Bogdan104277)
Sa-l stapanesti sanatos.

multumesc foarte mult
pretorian
QUOTE(viza110169)
gresesti enorm e facuta de spanioli...dar alegerea fiecaruia sa ai bafta de noua achizitie eu am vreo 30000km pe o navara noua no probelm.sper ca ne vomintalni vreodata sa constatam diferentele.bafta inca odata si iti urez multi km fara probleme


e adevarat ca e facuta in spania dar de catre francezi biggrin.gif , aceleasi urari si tie bafta
Bogdan104277
Ca sa mai invioram un pic topicul - cateva poze de pe dealuri:

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=17532

Va doresc si voua pasionatilor de offroad distractie placuta pe dealuri.
beer.gif beer.gif si multa bere. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
pretorian
beer.gif vb lui Bogdan ca sa mai revigoram topicul va anunt oficial ca mi-a venit Hiluxul beer.gif o sa revin cu poze
pretorian
ii rog pe cei mai vechi in bransa sa ma sfatuiasca de unde as putea sa cumpar accesorii gen bara ARB dar nu trebuie neaaparat originala poate face cineva ca asta e 1350 fara tva la carryboy :bash: cui, trepte laterale, protectie pentru bena, hardtop si deflectoare de vant pt. geamuri, cred ca vreau cam multe blush.gif
air_wolf
sigur ca le poti face si in alte locuri. incearca la traco service, viz-a-vis de tuborg in pantelimon. poti pune si accesorii originale ARB, dar nu luate din romania. luate din afara+transport si tot scutesti 300/400eur minim
pretorian
da multumesc, auzisem ceva de unii de la tuborg dar nu mai stiam cum ii chiama, acum mi-am adus aminte il chiama Tudor pe patron o sa iau legatura cu el beer.gif
Bogdan104277
Salut Pretorian,

Daca iesi cu jucaria in off-road, treptele o sa te cam incurce, sau daca nu tii cont de ele, le vei cam indoi. Ma gandeam ca in locul lor puteai sa-ti iei alete accesorii, gen troliu, sau mai stui eu ce.

Restul sunt OK.

Si pozele cand apar?
air_wolf
depinde. daca sint doar trepte ordinare sau rock slidere (care sint si mai ieftine)
primul lucru: gume. al doilea: troliu.
Bogdan104277
Airwolf,

Ti-am vazut si jucaria. Arata bine si in forma pentru dealurile noastre.
Distractie placuta la Baia mare.
beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif

Si multa bere biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
air_wolf
QUOTE(Bogdan104277)
Airwolf,

Ti-am vazut si jucaria. Arata bine si in forma pentru dealurile noastre.
Distractie placuta la Baia mare.
beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif

Si multa bere biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


care dintre ele? toyo e varza la electrica - o sa fie facuta. iar pe freelander sper sa vina in weekend niste mici add-on-uri: protectie VCU, protectie rezervor, diff spate, si toba. urmeaza kitul de inaltare si niste gume de teren.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.