Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Animalutze de companie
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
Pages: 1, 2, 3, 4
Alex-F1
Dintr-un anumit punct de vedere, e misto, dar niste poze cu copilul tau, la joaca in parc, iarna pe zapada, cand vom vedea, a? Sper ca nu abia dupa ce-o sa dea coltu animalu, nu? unsure.gif
ozz86651
Da ce ma, crezi ca pentru toata lumea copilul e suprema implinire a vietii? A crede ca toti oamenii isi dorecs copii e la fel de stupid ca si a crede ca toti oamenii isi doresc ciini, pisici sau hamsteri.

Asta ca sa nu mai spun ca lumea face copii in mod normal dupa 30 de ani in ziua de azi (si in ziua de ieri de multe ori).
Alex-F1
Mah tu tii cu ursu'? ninja.gif
Oana
ursul fiind eu? unsure.gif
Baby Blues
Parca am prezentat-o pe "Sara" , cateaua mea de rasa necunoscuta (cean neagra), motanul "Hitler"- cel gri, care a fost "rapit" din curte intrucat semana cu un albastru de Prusia si actualul pisic- "Bobo", cel cu alb si negru.
In poze cateaua era la varsta mica. Acum are deja 2 ani si a fata saptamana trecuta , cinci pui, din care unul a murit.
Shitzu din imagine cred ca a fost si el "rapit" de persoane bine voitoare care treceau pe langa curtea mea. biggrin.gif
_Constantin_
Sa va traiasca la toti puiutii si sa fie sanatosi.

Cateii din familia mea au mai crescut, le-am mai facut poze si uite asa arata acum:
Baby Blues
Pai astia nu mai sunt "puiuti" si nici catei. Sunt deja ... animalute in toata regula. Sa-ti traiasca , sa infloreasca !
Baby Blues
Hai sa mai adaug niste poze moi. Azi i-am bagat in casa si am incercat sa ne jucam cu ei. Nu prea am reusit. Sunt destul de irascibili. biggrin.gif Totusi iti vine sa-i mananci pe paine. thumbsup.gif
Oana
normal ca sunt irascibili la cat de mici sunt. tre sa mai creasca putin. pe vremea asta unde-i tii?
si maya mea a mai crescut. a facut doi ani...
Click to view attachmentClick to view attachmentClick to view attachmentClick to view attachment
Click to view attachmentClick to view attachment
Baby Blues
Ii simpatica Maya cu caciulita aia pe cap. thumbsup.gif Catelusii stau cu mamica lor la cusca plina de paie calduroase. Din discutiile cu cei care se pricep, am inteles ca nu-i problema daca -i frig si le-am pus paie iar cateaua are mancare si lichide la discretie. Nu pot sa iau cateaua cu tot cu pui in casa biggrin.gif Un catelus a murit a doua zi dar ... sper ca nu-i vina mea deoarece am facut tot ce-am putut pentru ei. confused.gif deocamdata toti sunt dolofani si-o secatuiesc pe catelusa de energie. biggrin.gif
solmar
O sedinta foto cu motanii! Karpov (gri) si Nelson (negru) ...
T u d o r
Super dihaniile. smile.gif Dar pentru numele lui Dumnezeu, ia-ti si tu un aparat foto. laugh.gif
Diesel
Exact d-asta negru am avut si noi, mascul, blana scurta, talie mica, foarte destept.
solmar
QUOTE ( T u d o r @ Mar 11 2010, 06:02 PM) *
Super dihaniile. smile.gif Dar pentru numele lui Dumnezeu, ia-ti si tu un aparat foto. laugh.gif


Le transmit complimentele tale cand ajunga acasa!
Facute cu tilifonu in mare graba, pana ma duceam sa iau aparatu' plecau banditii de pe scaun de 101 ori. Poate cand adorm sa la fac niste poze... dar se pierde farmecul.

Inca trag de un Sony DSC V3 luat prin 2005 ... atunci era belea, acum e cam batraior da-si face treaba.
mike.omega
Supeeeeerbi! Masculi amandoi nu?! Si cum se inteleg?! biggrin.gif
Si noi am avut unul negru, tomberonez superior tongue.gif, acum am ramas cu asta alb Persanus Prostus Incuiatus teehee.gif
Diesel
Nu radeti buey. Sunt de rasa.
Ala negru e Bombay iar ala gri e o combinatie intre British Shorthair si Bombay.

Al nostru arata cam asa, doar un pic mai murdar, mai ciufulit, mai zgomotos si cu o privire tampa:


Mike are poze cu originalul smile.gif
solmar

@Mike
Se impaca bine. Stau/se joaca de 5 ani impreuna, e diferenta de vreo 7-8 luni intre ei, cel mai mic, Karpov, are aproape 6 ani. Amandoi sunt castrati sad.gif Daca stateam la casa nu se intampla asta....
Se mai caftesc, dar niciodata serios, pana isi impune unul punctul de vedere.

@Diesel
Ala negru e un motan european (asa le spune la tomberonezi) iar ala gri e o corcitura cu albastru de rusia. Cel negru e de-o puturosenie crasa, doarme non-stop, cam nesimtit, cam razbunator si in mod evident cam grasut. Cel gri e destept pe masura numelui, face aport, e curios, prietenos si daca ar putea s-ar urca si pe lustra - rasa e de asa natura. Si incapatanat cateodata. Sunt doi companioni teribil de simpatici cu personalitati total diferite.

Sotia a salvat anul trecut/acum doi ani un mat de o saptamana, urla intre garaje... l-am hranit cu pipeta, lapte special fara lactoza, l-am tinut la caldura.... o intreaga epopee, am ajuns inclusiv la urgenta (veterinara) cu el, unde nu i s-au dat sanse... In cele din urma a supravietuit si a ajuns un motan tigrat superb, cam rautacios... dar destept foc, stie sa deschida usa - sare pe clanta pana se deschide. A ajuns la socri.
Baby Blues
Super cei doi motani. daca te uiti mai sus o sa observi c-am avut si eu unul gri dar din pacate creed ca l-au luat oameenii rai.
Cam asa au aratat catelusii cand i-am dat. Au supravietuit toti la frigurile alea groaznice de -20 grade.
solmar
QUOTE (Baby Blues @ Mar 11 2010, 08:40 PM) *
Super cei doi motani. daca te uiti mai sus o sa observi c-am avut si eu unul gri dar din pacate creed ca l-au luat oameenii rai.
Cam asa au aratat catelusii cand i-am dat. Au supravietuit toti la frigurile alea groaznice de -20 grade.


Sigur ca l-am vazut. Mi-aduce aminte de-al meu cand era mic. Dormea la gatul meu ca un colac... Sincer imi pare rau ca ti l-au furat.
Baby Blues
QUOTE (solmar @ Mar 11 2010, 09:33 PM) *
QUOTE (Baby Blues @ Mar 11 2010, 08:40 PM) *
Super cei doi motani. daca te uiti mai sus o sa observi c-am avut si eu unul gri dar din pacate creed ca l-au luat oameenii rai.
Cam asa au aratat catelusii cand i-am dat. Au supravietuit toti la frigurile alea groaznice de -20 grade.


Sigur ca l-am vazut. Mi-aduce aminte de-al meu cand era mic. Dormea la gatul meu ca un colac... Sincer imi pare rau ca ti l-au furat.

Si mie. Sa te bucuri de animalute. biggrin.gif
CAm asa se inteleg animalele la mine in casa si in a doua poza asa dormea incolacit :
Oana
ce minunatii blanoase. vreau si eu o pisica pentru maya... le adora

si cateva poze, daca tot suntem inca in sezon
Click to view attachmentClick to view attachmentClick to view attachment
Baby Blues
QUOTE (Oana @ Mar 11 2010, 11:37 PM) *
ce minunatii blanoase. vreau si eu o pisica pentru maya... le adora ...

Le adora...? Vrea sa se joace cu ele sau... le smotoceste?
Oana
sa se joace. nu vezi ce moaca inocenta are?
mike.omega
Fete de motan whistling.gif
solmar
QUOTE (mike.omega @ Mar 18 2010, 03:19 PM) *
Fete de motan whistling.gif


Nice! O sa fac o poza la pestii din acvariile noastre sa saliveze matzele ... whistling.gif
Baby Blues
Am "scapat" de "ghemurile" aratate mai sus, iar cateaua mea a iesit cam smotocita dupa nasterea asta, in sensul in care este cam uratica si-si mai schimba si parul. Sper ca nu si naravul!
Baby Blues
Si a venit si "transa" a doua, in sensul ca a nascut din nou catelusa mea si nu unul ci 6 catei frumosi (6 cai frumosi). Vestea buna e ca au supravietuit toti frigurilor si sunt frumosi si sanatosi iar vestea rea este ca deja ne manca urechile si mie dar si catelei. Asa ca cine doreste poate sa ia gratis unul din animalutele de mai jos: Cateaua o stiti din prezentarile anterioare, o catea foarte pasnica , devotata, bun paznic (deprinderi de la turmele de miei pe care le-au pazit probabil parintii, asa ca daca ii doriti ii dau :

Baby Blues
Mama in diferite etape:

Baby Blues
Nimeni, nimic?
Lucian107416
Doamne ce frumosi sunt. Eu am deja o catea acasa. Mult succes.Sper sa le gasesti stapani iubitori.
Oana
QUOTE (Baby Blues @ Feb 6 2011, 11:44 PM) *
Nimeni, nimic?

de ce nu o sterilizezi? ca sa scapi de stresul puilor...
Baby Blues
Pai cred ca asta o sa fac la anul. Oricum imi sunt dragi si-as vrea sa-i pastrez pe toti dar deja ne manaca urechile (mie si catelei) biggrin.gif Fuge de ei ca disperata.
Baby Blues
Din pacate n-am dat niciun pui pe forum dar am i-am dat prin cunostinte care m-au scapat de ei. Am mai ramas c-o catelusa care urmeaza sa fie data si ea. Uff!
Titi1988
sa va prezint si eu ferma mea thumbsup.gif

o catea ciobanesc german Liza
un caine ciobanesc german Juni
corcitura ciobanesc german mascul Faty
vreo 8-9 pisici..nu mai stiu sigur
un paun mascul Picock si 4 paunite.

+cateva zeci de gaini

Titi1988
am uitat.. pisicile se numesc Miky, Dizy, Mo, Misu, Suzi, Puficu si mai sunt 2 sau 3 salbatice care nu au nume. Poze cu paunul o sa pun cat mai curand ca deja iar ii creste coada si ii de toata frumusetea wub.gif
solmar
Titit
daca nu pui poze cu gainile si nu ne spui cum le cheama pe fiecare ai incurcat-o cu noi! Ai grija!
Titi1988
dimineata cand le dau drumul le prind pe fiecare si le fac poza laugh.gif
solmar
asa, nu te juca cu sentimentele noastre!
solmar
Fiarele pozate cu noua sapuniera!
Diesel
Astea sunt reactiile lor dupa ce le-ai spus ca Yamazaki-ul e iradiat? biggrin.gif
solmar
N-am avut reclamatii pana acum la Yamazaki... Numai vorbe de lauda! Iar in cantitati mai mari numai vorbe de duh!
solmar
Vedeta!
Oana
ce privire interesanta...
Titi1988
dizzy.. matroana 36182451.gif)
22nst
Saraca... sper ca nu sta tot tipul asa.
Noi am avut un pisoi acum ceva ani, care statea tot tipul asa, cu limba scoasa si radeam de ea pana intr-o zi cand s-a agravat situatia am mers la doctor si am descoperit ca avea o tumora in gura si nu putea baga limba in gura.
Dupa 2 ani de chim, vizite dese la veterinar, citostatice... a trebuit sa o eutanasiam.

Din pacate noi avem ghinion la pisici...
Acum 2 luni Roni a disparut de acasa sa aflam azi ca un nenoricit de vecin... a avut multe plangeri la politie dar nici macar o amenda... da stiu, nu sunt dovezi...


Asa ca astazi, mana s-a hotarat sa ajutam o pisicuta, cea din poze smile.gif
Sper sa nu mai avem probleme cu ea.
Suntem in cautarea unui nume, asa ca orice sugestie este apreciata smile.gif

In lipsa de litiera, am improvizat pentru aceasta noapte acea farfurie de la un ghiveci si am pus nisip... se pare ca nu stie ce sa faca acolo asa ca se joaca in el smile.gif
Oana
sa va bucurati de ea mai mult decat de celelalte... miska e un nume care imi place foarte tare.
Titi1988
ii batrana si i-au cazut dintii din fata.. de obicei ii nu sta cu limba scoasa.. acum asa a avut chef laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.