Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NEW Swift - recensamant
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Swift
Pages: 1, 2, 3
kta
Si eu cu 1.3GS Sunlight Copper smile.gif

http://www.masini.ro/forum/index.php?s=&am...st&p=253968
Simonik2008
Ma puneti si pe mine la socoteala cu unul in stadiu de 'embrion' ? rolleyes.gif
Va anunt cand se naste efectiv! (sper sa fie pana in Paste...) biggrin.gif
desertfox
Mai este in bucuresti un swift 1.5 gs gri de astazi, sa auzim numai de bine... turned.gif
crazzyx(NRB)
SALUT ANDREI!SALUTARE TUTUROR! thumbsup.gif +inca un swift pe drumurile noastre frumoase >1.3 2007



Andrei Suzuki
BIne ai venit! In sfarsit ai nimerit forumu.
crazzyx(NRB)
drive.gif saptamanile astea vremea a tinut cu noi...uscat,soare,cei mai...superb.Si totusi nici o intalnire nimic...macar asa la o tura cu totii`
Sherban
Oameni buni, salutari tuturor!
Tot trag speranta sa intru in club cu un Sport Negru insa de o luna si ceva de cand am platit masina, integral (si de 2 saptamani de cand am platit "taxa suplimentara" de 1000 euro) tot ce am primit a fost o instiintare cu nr de sasiu si motor. Am nevoie de incurajari; are cineva idee, din experienta, cam cat trebuie sa mai sufar?
Andrei Suzuki
Bine ai venit pe forum! Te rog frumos sa iti treci la profil orasul de unde esti.
De unde ai luat masina? Eu din mom in care am fost instiintat ca trebuie sa dau toti banii am primit masina cam in 2 sapt jumate.
Sherban
QUOTE(Andrei Suzuki @ Mar 20 2008, 05:13 PM) *
Bine ai venit pe forum! Te rog frumos sa iti treci la profil orasul de unde esti.
De unde ai luat masina? Eu din mom in care am fost instiintat ca trebuie sa dau toti banii am primit masina cam in 2 sapt jumate.



Bucuresti, Dorobanti(Beller) - ca sa stiti pe unde va uitati dupa ea...
Masina am cumparat-o de la B&S, de pe Tunari... Doamna Paula Iliescu, consultant vanzari, ezita sa imi dea o data fixa de livrare iar eu m-am saturat sa tot sun dupa ei...
Simonik2008
Buna,


Eu tot astept o serie de motor si de sasiu sa imi duc dosarul la banca pentru credit! angry.gif Si de la sfarsitul lunii februarie tot astept si cei de la Vanzari (Stefan cel Mare-Buc) ma aburesc poate sapt viitoare, cel mai sigur in 2 etc, fiindca la ei nu se comanda masina la fabrica...cik...Se afiseaza stocul la sfarsitul lunii si e pe apucate.... verymad.gif
Am dat si vreo 300 de euro pentru rezervare sa ma asigur si acum...astept. Voiam sa imi vina masina pana de Paste...1 Mai...dar nu cred ca mai am vreo sansa!Sunt foarte dezamagita de ei. Puteau sa imi zica de la inceput un termen, nu sa ma abureasca cu cate-o saptamana angry.gif
catalin4@masini.ro
Salut,
Ma inscriu si eu in randul posesorilor de Swift cu un 1,5 GS silky silver comandat pe 14 Februarie si ridicat pe 21 Martie de la B&S Tunari. Despre serviciile dealer-ului pot spune ca au intentii onorabile dar sufera la finalizare, parerea mea este ca nu sunt suficient de bine organizati, dar cel putin nu m-au mintit sau dus cu vorba.
Despre masina, nuuumai de bine! Acum, sincer, stiam la ce sa ma astept: sunt constient ca nu este la fel de confortabila si de spatioasa ca o masina din clasa superioara, cutia de viteze si suspensiile nu-s ca la o masina germana premium, dar sunt mai mult ca sigur ca este cea mai buna masina din clasa ei pe raportul calitate+echipare/pret ! (Adica motor pana in 1,5 litri, pret pana in 12000E)

Tangential, pentru posesorii de SS 1,5: la cat se ridica taxa de prima inmatriculare sau de mediu sau auto sau cum se mai numeste in saptamana asta??

Drum Bun!

P.S. : 7 zile de cand o am si deja 1200km! Nici o problema, se poate si mai bine!
maap
New SSS - sal all, ma inscriu si eu cu un SSS.
argintiu si tare tare viu thumbsup.gif
Andrei Suzuki
OOO,felicitarile mele domnu.Ei?Cum e? Haida,ca trebuie neaparat sa ne vedem,ca ne-am inmultit rau de tot.In continuu vad ca mai apare cate unu, ba cu sss,ba cu ss.. E bine,e bine..
Simonik2008
Felicitari noilor posesori de Swift!Eu se pare ca tot mai am de asteptat...De la sfarsitul lui februarie (cand m-am hotarat sa imi iau Swft) nu imi poate spune dealerul daca are masina pe stoc ...Si oricum dupa ce aflu daca e pe stoc (adica am serie de motor si de sasiu) tre sa imi pun dosarul la banca pentru credit auto...Oricum visul meu de a face primul drum lung cu masinuta in miniconcediul de Paste-1 Mai s-a dus... wallbash.gif
Sunt dezamagita, dar as veni cu mare placere la intalnire...So... propuneti un loc si o zi! rolleyes.gif
allex010
Treceti-ma si pe mine pe lista cu SS 1,3 GS sunlight cooper pearl. Avansul l-am platit pe 28.02 si mi s-a spus ca intr-o luna vine. Trebuia sa vina saptamana trecuta, dar intarzie....posibil din cauza summit-ului angry.gif
Pana acum nu am auzit pareri negative despre B&S Motors referitor la termenul de livrare. Sper sa nu fiu eu primul care sa se planga de asta........
Sherban
QUOTE (Andrei Suzuki @ Apr 1 2008, 11:15 AM) *
OOO,felicitarile mele domnu.Ei?Cum e? Haida,ca trebuie neaparat sa ne vedem,ca ne-am inmultit rau de tot.In continuu vad ca mai apare cate unu, ba cu sss,ba cu ss.. E bine,e bine..


A iesit soarele si pe strada mea... ;-) Mai treceti pe lista un 3S...
liviuv
Treceti pe lista inca un Swift 1.3 GS in 5 usi. Mai multe detalii aici: Achizitionare Swift 1.3 GS Ungaria, Suzuki Swift 1.3 GS.
Simonik2008
Hristos a Inviat,

Din pacate eu sunt tare suparata pe cei de la B&S Motors...De la sf lui februarie-inceputul lunii martie m-am hotarat sa imi iau Swift, am dat niste bani de rezervarea masinii, mi s-a promis garantat 100% ca o sa o am de Paste si ...tzeapa!!!Ultimele scuza auzita este ca nu mai sunt pe stoc (deci se pare ca de 2 luni nu mai sunt pe stoc!!!-nu inteleg combinatia lor verymad.gif ).Aveam planuri mari de Paste cu masinuta, dar acum sunt condamnata sa stau in Bucuresti si sa joc sah pe doizece in loc sa alerg cu masinuta cum imi propusesem. wallbash.gif
Din cate am citit pe aici nu pareau a avea probleme cu livrarea, sau cu stocurile cei de la B&S Motors dar acum au grave probleme!!!...Ideea e ca in general alti dealeri dau un termen: 3, 4 , 5 luni. Dar eu vorbeam saptamanal cu dealerul si imi tot zicea : "saptamana viitoare sigur! nici nu incape indoiala"...venea saptamana viitoare sunam din nou si mi se zicea: "ah...marti saptamana viitoare sigur sigur...acum nush-ce s-a mai intamplat pe la fabrica dar se rezolva!"
Si uite asha...A venit Pastele, vine si 1 Mai....timpul trece...ma vad nevoita sa aleg alta masina, de undeva unde mi se spune clar in 4 luni vine masina (asa cum s-a intamplat cu toti prietenii mei: li s-a zis 4 luni, 4 luni a fost)...
Pacat de Swift ca e tare frumos, dar am visat destul...

Visatoru
Adevarat ca-nviat. Vezi ca s-a discutat deja pe alt topic. Fabrica din Ungaria se va axa mai mult in urmatoarea perioada pe Suzuki Splash si Swift-urile care se vor mai fabrica vor fi trimise in Vest. Daca intr-adevar iti doresti masina asta, poti sa urmezi exemplul lui Liviuv si sa te duci in Ungaria sa o achizitionezi. E posibil sa gasesti chiar pe stoc culoarea pe care o vrei. Nu este vina B&S Motors, vina lor este ca incearca sa te duca cu presul, in loc sa iti explice clar situatia. Probabil ca le este teama ca vor pierde clienti, insa nici ascunzind problemele nu o sa-i ajute prea mult.
DRAGOS
Din pacate nu toata lumea are timp sa mearga dupa Swift in Ungaria. smile.gif

Si eu am vaut avansul dat pana acum 5 zile, cand m-au anuntat ca nu se mai fabrica momentan swift si mi-au oferit splash. Am renuntat la comanda.
Visatoru
Ei bine, eu am fost pana la unguri doar in cautare de accesorii... Atat de mult m-a cucerit masina asta. Evident ca am vizitat si Budapesta cu aceasta ocazie si a fost o excursie reusita, e un oras care merita vizitat. Va stau la dispozitie pentru informatiile si documentatia necesare excursiei biggrin.gif
Dokken
Pe mine ma intereseaza mai mult partea cu accesoriile. rolleyes.gif
Ce ai cautat, ce ai gasit, ce ai luat, preturi, etc?

QUOTE (Visatoru @ Apr 28 2008, 10:47 AM) *
Ei bine, eu am fost pana la unguri doar in cautare de accesorii... Atat de mult m-a cucerit masina asta. Evident ca am vizitat si Budapesta cu aceasta ocazie si a fost o excursie reusita, e un oras care merita vizitat. Va stau la dispozitie pentru informatiile si documentatia necesare excursiei biggrin.gif

Visatoru
Pai am zis cate ceva aici. Am ramas dezamagit de faptul ca nu am gasit magazine de piese auto. Multi dealeri, insa de acolo iti puteai lua doar accesorii originale, la preturile pe care le stiti. In rest, ce am vazut interesant si am uitat sa mentionez: set portbagaj aerian (suporti +bare) de la o firma numita "Driver" si care costau in total in jur de 200 RON. Setul l-am gasit prin super-market-uri, Auchan, Cora. Am stat mult in cumpana, insa pana la urma nu mi l-am cumparat, desi pe urma m-am gandit ca poate era vreunul dintre voi interesat. Eu am zis ca bagaje nu car deasupra, doar eventual bicicleta, pe care insa reusesc sa o inghesui si in masina. Bicicleta e un Altrix de 26'' si sa stiti ca incape in Swift, pe bancheta din spate, intr-o anumita pozitie insa.

Suntem un pic cam off-topic aici...
mutulica_41
Ma inscriu si eu aici, ca acum am descoperit acest forum, cu ss 1,3 GS luat in aprilie 2007, e mas sotiei, are 7000 km pana acum, fara nici o problema tehnica (in afara de cateva zgarieturi de incepatoare), o folosim si ca mas de familie in concediu, cand ii montam coparseul de 460 lt deasupra si mergem cu ea la munte cu cortul
allex010
Gata!!! Am intrat oficial in randul posesorilor de Swift.
Am luat un 1.3 GS negru de la Redtor, Oradea.
Pt. cine mai este interesat am vazut in curte la ei 2 buc GS in 3 usi (caramiziu si gri) + un 1.3 GLX gri second hand la 9000 euro parca (2007, 30.000 km). Iar in showroom mai erau 2 buc 1.3 GS (albastru-verzui) in 5 usi.
Toate modelele (inclusiv al meu) nu sunt cu facelift!!!

Nu fac reclama; vreau doar sa ajut.....
Visatoru
@allex010 Sa il stapanesti sanatos, ma bucur ca ai reusit sa iti iei pana la urma.

@mutulica 41 Bine ai venit pe forum!
Vladutz
Stie cineva detalii despre POSESOARA unui SS in 3 usi negru cu nr de inmatriculare B-75-DZY ? :X:X:X:X
p.s.: E luat d l Redtor, Oradea
Andrei Suzuki
Nebunuule. biggrin.gif biggrin.gif Vrei s-o chemi la intalniri? biggrin.gif
Vladutz
smile.gif) nu dar avea niste ochi atat de dragutzi...si nu mi-o pot scoate din minte smile.gif...
Visatoru
QUOTE (allex010 @ May 5 2008, 09:46 PM) *
Gata!!! Am intrat oficial in randul posesorilor de Swift.
Am luat un 1.3 GS negru de la Redtor, Oradea.
Pt. cine mai este interesat am vazut in curte la ei 2 buc GS in 3 usi (caramiziu si gri) + un 1.3 GLX gri second hand la 9000 euro parca (2007, 30.000 km). Iar in showroom mai erau 2 buc 1.3 GS (albastru-verzui) in 5 usi.
Toate modelele (inclusiv al meu) nu sunt cu facelift!!!

Nu fac reclama; vreau doar sa ajut.....


Azi erai cumva pe la ora 13 la Charles de Gaulle? Am vazut un Swift negru cu numere rosii de Bihor...
allex010
Da, eu eram. rolleyes.gif
Tu erai cu un Swift gri? Eu nu te-am vazut, dar mi-a zis prietena mea. Eu ma uitam in oglinda din dreapta in momentul ala......

PS: A mai aparut un swift bleu cu nr. de Bihor. L-am vazut in zona Bld. 1Mai. Citisem pe un alt forum dedicat Suzuki postul unui user care avea "programare" sambata asta la Redtor. Poate apare si pe aici

Proaspat spalata!!!
Visatoru
Dap, eu eram. Nici eu nu v-am vazut decat in ultimul moment. Arata bine pe negru masina, insa o sa iti fie greu sa o intretii.
lai
Ce misto arata. tongue.gif
Cre' ca o sa iti fur poza, ca eu de 3 luni de cand o am nu am reusit sa ii fac inca nici o poza. biggrin.gif
Apropo, daca vedeti un swift negru foarte murdar, sa stiti ca e al meu. biggrin.gif
Andrei Suzuki
Forum dedicat Suzuki?Unde?
allex010
Era un link undeva pe Softpedia pe care nu-l mai gasesc (n-am facut bookmark wallbash.gif ), Era nou infiintat; abia daca avea 4 posturi, si alea haotice, chiar daca era organizat pe categorii.
Visatoru
Probabil despre asta era vorba: http://clubsuzuki.forumgratuit.ro/primul-forum-f1/
alexvi
QUOTE (Visatoru @ May 13 2008, 05:34 AM) *


Sunt cateva posturi pe forumul asta. Chiar daca nu este locul aici, credeti ca ar fi bine sa existe un site separat pentru un eventual club Suzuki?

Poate ne ajuta B&S Motors si ne lasa sa folosim domeniul clubsuzuki.ro

domain-name: clubsuzuki.ro
description: B&S MOTORS SRL
description: Sos de Centura nr 24-26
description: Ilfov
description: comuna Tunari
description: Country: RO
Visatoru
Ar fi foarte bine sa existe un club Suzuki, care sa contina si moto si auto. Eu zic ca in urmatoarea perioada vom vedea din ce in ce mai multe Suzuki pe strada.
allex010
Linkul dat de Visatoru' e cel la care ma refeream.

Am mai vazut 2 swift-uri cu niste culori pe care B&S nu le avea in paleta lor in februarie: verde inchis si grena (nu visiniul deschis).
allex010
Asa cum am promis, am facut un topic in sectiunea Totul despre masina mea Suzuki Swift 1.3 GS negru

PS; Nu reusesc sa fac linkul direct catre topic........Ma poate ajuta cineva?
Simonik2008
QUOTE (Visatoru @ May 13 2008, 06:54 AM) *
Ar fi foarte bine sa existe un club Suzuki, care sa contina si moto si auto. Eu zic ca in urmatoarea perioada vom vedea din ce in ce mai multe Suzuki pe strada.



Avand in vedere ca e 'criza de swift-uri' si dealerii baga pe gat noul model, Splash, clientilor care vin si se intereseaza de Swift pentru ca nu se mai fac decat cateva pentru Europa de Vest...Nu cred ca se vor inmulti considerabil.
Poate la toamna (am inteles ca in august este inchisa fabrica din Ungaria; sunt toti in concediu si revin in septembrie).
Dealerul mi-a facut oferta la Swift pe 20 februarie (ce-i drept vreau MTA) si nu il am nici pana in ziua de azi. A ramas pentru ...la toamna.
As lua din Ungaria (am vb ieri cu un dealer de acolo si mi-a zis ca era una rosie, MTA pe stoc exact ce voiam eu si ca in 2 sapt o am) , dar eu voiam sa fac credit auto (ca e mai ieftin unsure.gif ) si nu accepta banca sa iau de la Unguri cu credit de la ei. verymad.gif
Visatoru
Nu cred ca e diferenta prea mare intre un credit auto si un credit de nevoi personale. Tu stii mai bine insa, nu am studiat problema.
Eu vorbeam de Suzuki in general. Din cate am observat Suzuki Sx4 se vinde destul de bine si ramane sa vedem cum se va vinde si Splash-ul. Este posibil ca si acesta sa aiba vanzare buna.
Catalin103986
Parerea mea e ca Splash-ul nu va avea nici pe departe succesul Swift-ului... Cine isi cumpara Suzuki, o cumpara pentru ca isi doreste ceva deosebit. Swift-ul are ca avantaje comparative, performanta motorului, sportivitatea si designul foarte reusit. Splash, e un Opel Agila cu sigla Suzuki... cam banal, parerea mea.
De fapt, eu am intrat sa va spun ca din pacate, ies din randul posesorilor Suzuki, insa raman fan pe viata.

Respecte!
Visatoru
Am citit ca te-ai hotarat sa iti iei ceva mai mare. Probabil vom ajunge toti pana la urma in situatia ta. Cine stie, poate la un moment dat vei reveni la Suzuki. Eventual o motocicleta... biggrin.gif Swift-ul intr-adevar este o masina mai speciala care are un anumit farmec. Nici eu nu ma asteptam sa devin asa impatimit.
mihaireal
rolleyes.gif Salut la toata lumea! Eu sunt posesorul unei masinutze Swift GLX 5 usi. Este cea despre care ady010 vorbea intr-adevar, culoare Light Blue. Am luat-o de la Oradea si sunt indragostit deja de ea biggrin.gif
allex010
mihaireal: te refereai la mine prin "ady010"? smile.gif

Am admirat-o azi din nou parcata. Sta o prietena in acelasi bloc cu tine cred si am lasat-o acasa. N-arata rau pe cularea asta.

Sa o stapanesti sanatos!

Daca iti faci timp sa citesti topicul deschis de mine in sectiunea "Totul desre masina mea": http://www.masini.ro/forum/content/Totul-d...t-1-3-GS-negru/
poate postezi niste impresii despre consum. Intre noi e o diferenta de 1 saptamana (de cand avem masinile) si nu ar strica o comparatie.
mihaireal
Scuze, Scuze, Alex. Am raspuns in topicul respectiv -aproximativ-. Voi reveni cu detalii.
Simonik2008
Felicitari allex010!S-o stapanesti sanatos. Si eu am patit la fel ca tine cu cei de la B&S Motors verymad.gif (tot din februarie si in prima faza mi-au zis ca o sa vina pana la Paste si apoi mi-au zis ca mi-o aduc la toamna ). Acum am dat avansul la Redtor Oradea si acum astept de la ei Swift-ul meu rosu 1.3 MTA rolleyes.gif ...Sper sa vina in iunie cum mi-au promis. Si eu tre sa ma duc din Buc la Oradea s-o iau etc etc...probabil o sa iti cer mai multe informatii cand se apropie momentul!
Felicitari inca o data si s-o stapanesti sanatos!
Abia o astept si eu pe a mea!!!
allex010
Multumesc pt. urari Simonik 2008!
Putem trece pe privat sau pe topicul meu pt. diverse info: http://www.masini.ro/forum/content/Totul-d...t-1-3-GS-negru/

Ma bucur ca se inmultesc posesorii de Swift. In curand o sa ne putem numi un club in toata regula.

Swift rosu 1.3 MTA!? Nu tin minte sa-l fi vazut la Redtor cand am fost eu, ceea ce inseamna ca se confirma ce mi-au: au o sursa in Ungaria care le inlesneste accesul la Swift-uri. Aviz doritorilor!!! smile.gif
Simonik2008
QUOTE (Vladutz @ May 7 2008, 02:42 PM) *
Stie cineva detalii despre POSESOARA unui SS in 3 usi negru cu nr de inmatriculare B-75-DZY ? :X:X:X:X
p.s.: E luat d l Redtor, Oradea


E vecina mea si ii admir masinutza...mai ales tricoul din geam si cu mega sandwich-ul pe care il are pe bord. rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.