Help - Search - Members - Calendar
Full Version: consum albea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
dan61820
buna...am si eu o problema...consum mare la albea..am modelul 1.2 16v...circul cam 3000 km pe luna ...in fine,la drum lung se duce cam in 8...prin oras,e jale..in jur de 12.precizez ca il am de vreun an si STIU SA IL CoNDUC..."economic"...nu as vrea sa il trec pe gaz,la naiba e vreo 800 de euro pe care nu i am...cei de la service mi au zis sa il duca ei la bucuresti sa regleze nu stiu ce...oricum nu accept ptr ca am mai avut discutii cu ei in privinta a ceea ce NU fac la revizii....as vrea sa stiu daca mai are cineva probleme si ce e de facut...multumesc
Radu97668
Am avut si eu un Albea 1.2 16V si consuma cam 10% in buc, unde traficul e jale si 6% in afara cu o viteza constanta de 120km/h. Eu te sfatuiesc sa mergi la un service autorizat si sa ceri testarea injectiei deoarece consumul tau mi se pare aberant de mare. Eu am reusit sa fac 520km cu 40l, in conditiile in care 160km au fost facuti in afara cu drum liber. De asemenea, ar putea fi vorba si de o bujie care trebuie inlocuita, insa in cazul asta ti-ai da seama foarte usor deoarece motorul nu ar mai merge rotund.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.