IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

consum albea

This topic is about consum albea, the author, dan61820, wrote about: buna...am si eu o problema...consum mare la albea..am modelul 1.2 16v...circul cam 3000 km pe luna ...in fine,la drum lung se duce cam in 8...prin ora ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> consum albea
dan61820
post Feb 24 2007, 12:02 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 24-November 05
From: Bucuresti
Member No.: 61.813



buna...am si eu o problema...consum mare la albea..am modelul 1.2 16v...circul cam 3000 km pe luna ...in fine,la drum lung se duce cam in 8...prin oras,e jale..in jur de 12.precizez ca il am de vreun an si STIU SA IL CoNDUC..."economic"...nu as vrea sa il trec pe gaz,la naiba e vreo 800 de euro pe care nu i am...cei de la service mi au zis sa il duca ei la bucuresti sa regleze nu stiu ce...oricum nu accept ptr ca am mai avut discutii cu ei in privinta a ceea ce NU fac la revizii....as vrea sa stiu daca mai are cineva probleme si ce e de facut...multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Radu97668
post Feb 24 2007, 04:43 PM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 186
Joined: 25-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 97.661



Am avut si eu un Albea 1.2 16V si consuma cam 10% in buc, unde traficul e jale si 6% in afara cu o viteza constanta de 120km/h. Eu te sfatuiesc sa mergi la un service autorizat si sa ceri testarea injectiei deoarece consumul tau mi se pare aberant de mare. Eu am reusit sa fac 520km cu 40l, in conditiile in care 160km au fost facuti in afara cu drum liber. De asemenea, ar putea fi vorba si de o bujie care trebuie inlocuita, insa in cazul asta ti-ai da seama foarte usor deoarece motorul nu ar mai merge rotund.


--------------------
Skoda Octavia Elegance 1.9TDI 110CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 10th May 2024 - 11:27 PM