Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Costuri revizii pentru toata gama Toyota
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
R_A_D_U
Este adaos si pe consumabile... asa ca... la 20 de euro pe ora parca mi-as inchide si eu firma si m-as angaja la Toyota... whistling.gif
R_A_D_U
QUOTE (Liviu90675 @ Apr 2 2008, 09:11 AM) *
In plus, la recomandarea lor, am schimbat placutele frana fata - 316 RON + manopera 90 RON.
Regret si acum ca am schimbat placutele, cred ca mergeau pana la urmatoarea revizie, prostia mea ca am crezut ceea ce au zis ei (ca mai merg maxim 4000 km).


Atat au costat cele de pe fata si spate impreuna?
De unde stii daca mai mergeau placutele? Te-ai uitat la ele dupa ce le-au schimbat si mai era material pe ele?
Care-i treaba cu schimbul placutelor? Ce tip de placute se folosesc la Toyo?
Colonelu'
Am fost si eu azi cu masina la revizia de 15.000, iar factura zice urmatoarele:

1. Garnitura buson ulei..................... 2.87
2. Filtru ulei..................................... 31.85
3. Ulei motor Toyota 5W30............... 46.22 x 7L
4. Clips bara.................................... 7.10
5. Manopera 1 ora............................ 72.60
6. Materiale auxiliare conform deviz.... 10.00
Preturile de mai sus sunt fara TVA. Total platit cu TVA = 533.07 lei

Am schimbat in plus filtrul de aer si cel de polen pe care le-am adus eu pe producator MANN, cat si becurile de faza scurta si lunga cu unele Osram Nightbreaker.
De curiozitate m-am uitat sa vad cine a fost echipatorul OE pt becuri si am gasit ca tot Osram au pus din fabrica. Chiar si baiatul din service a sesizat ca noile becuri au o lumina mai alba decat cele originale. Sa vedem acum cum vor lumina la drum.
Legionaru'
Scump clipsul ala!


Colonelu'
Era de aur. teehee.gif
bebelacus
devine cam scump servisul la toyota? mie asa mi se pare. eu am platit 100 euro, anul trecut prin toamna. atit imi iesea dupa cursul euro de atunci. si tot revizia de 15,000 am facut. e drept, s-a intimplat in constanta, insa mi se pare cam mult acum, 533 RON. masina mea e un avensis 2.0 d-4d.
bebelacus
cine stie cit costa revizia de 15,000km la aygo benzina?
lucian14
QUOTE (bebelacus92825 @ Apr 29 2008, 09:19 PM) *
devine cam scump servisul la toyota? mie asa mi se pare. eu am platit 100 euro, anul trecut prin toamna. atit imi iesea dupa cursul euro de atunci. si tot revizia de 15,000 am facut. e drept, s-a intimplat in constanta, insa mi se pare cam mult acum, 533 RON. masina mea e un avensis 2.0 d-4d.

manopera au marit-o de curand la 22 euro fara TVA (am fost azi la Toyo Motor Bucuresti). La Avensis diesel intra vreo 7 litri de ulei motor...daca te-au aburit sa mai schimbi si filtrele de aer si polen ai iesit chiar ieftin .
Pe mine m-a costat 210 RON (+ uleiul luat de mine) revizia de 1 an la Yaris thumbsup.gif
bebelacus
ma voi interesa, de curiozitate, cit mai e ora de manopera la VW sau la Audi la Cardinal motors, in constanta. toyota a cam crescut preturile de cind a inceput sa vinda mai mult si pe la noi. sint colegi care au spus ca e sensibil mai ieftin servisul in ungaria.
lucian14
Asta e cunoscut...la noi o sa gasesti preturi mai mari la multe alte produse si servicii nu e Toyota exceptia whistling.gif Stai linistit ca aia la VW behaie cand ajung in service. Ce sa mai zicem de pretul benzinei, al gazului, al mancarii care a ajuns mai mare decat in multe state occidentale? Asta inseamna economie de piata nefunctionala si coruptie cat cuprinde! ninja.gif
Solutia e simpla suni la orice service si intrebi cat e ora de manopera.
Spre exemplu la Dacia revizia de 15000 km e cam 360 ron la o benzinara, la toyota e pe la 400 ron deci mare diferenta nu e smile.gif Aygo cred ca costa pana in 40RON ...erau niste liste de preturi puse pe forum aici sau pe club-toyota.
M A R I A N
Pentru urmatoarele revizii la Corolla mea 1.6 si a soacra-mii 1.4 voi cumpara filtrele de la japanparts.ro. Sa vad ce afacere o sa fac. Oare in cat timp aduc astia piesele?
lucian14
QUOTE (M A R I A N @ May 14 2008, 10:12 PM) *
Pentru urmatoarele revizii la Corolla mea 1.6 si a soacra-mii 1.4 voi cumpara filtrele de la japanparts.ro. Sa vad ce afacere o sa fac. Oare in cat timp aduc astia piesele?

Consumabilele sunt pe stoc de obicei...Atentie ca reviziile in garantie le faci pe barba ta daca duci piesele tale unsure.gif
M A R I A N
Nu cred ca se intampla nimic de la niste amarate de filtre de aer si polen...
Colonelu'
La filtrul de polen nu e problema, caci aerul care trece prin el este destinat habitaclului, deci ocupantilor din masina. In schimb filtrul de aer pt motor este bine sa il alegi cu grija, pt ca un filtru prost poate strica motorul, iar atunci nu cred ca iti va mai conveni si am sa spun si de ce:

Hartia care este utilizata de producatorii de filtre din Europa provine din 4 fabrici mari. Odata ajunsa la producatorul de filtre, aceasta hartie este imbibata cu tot felul de substante care ii confera porozitati diferite, in functie de aplicatii. Problema principala ar fi ca unii fabricanti respecta cantitatea de hartie (aria suprafetei) necesara fiecarui tip de filtru destinat unei anumite masini, pe cand altii mai fac "economie".
In cazul filtrului de aer, daca nu se respecta cantitatea de hartie, este posibil ca la o accelerare mai puternica sa se sparga filtrul de aer si sa fie aspirate bucati de hartie pe galerie pana in cilindri, cazuri care sau si intamplat.
Pentru filtrele de ulei si carburant conteaza in primul rand porozitatea, dar si cantitatea de hartie.

Ca sfat general, eu am recomandat in totdeauna clientilor mei doar filtrele facute de acei producatori care ofera produse si pentru prima echipare a masinilor in fabrica.
FAR EASTERN
Colonelu', sa inteleg ca ocupantii masinii pot sa inghita polen cat vor?
Sau,
Daca filtrul de aer al motorului nu e bun, in final ai tu de furca, din punct de vedere profesinal, la un moment dat.
Daca cel de polen nu e bun, sa se descurce doctorii de oameni, ca ei vor avea de furca cu alergicii, la un moment dat.

Dar poate am inteles gresit....
Colonelu'
QUOTE (FAR EASTERN @ May 15 2008, 10:45 AM) *
Colonelu', sa inteleg ca ocupantii masinii pot sa inghita polen cat vor?
Sau,
Daca filtrul de aer al motorului nu e bun, in final ai tu de furca, din punct de vedere profesinal, la un moment dat.
Daca cel de polen nu e bun, sa se descurce doctorii de oameni, ca ei vor avea de furca cu alergicii, la un moment dat.

Dar poate am inteles gresit....

Stiam inca de cand am scris ca voi primi o replica de acest gen. teehee.gif Dar o lamurim si pe asta:

Corect in exprimare ar fi filtru pentru habitaclu. El a fost conceput ca o protectie pentru persoanele alergice la polen, pentru ca in strainatate nu au praful pe care il avem noi (cei care ati fost pe afara stiti despre ce vorbesc). Pentru ca are ca destinatie polenul, acest filtru are alta porozitate fata de celelalte filtre (mult mai permisiva), iar cine a fost curios si s-a uitat comparativ la filtrul de aer motor si la cel de habitaclu va intelege si mai bine.

Acuma sa te intreb si eu altfel: Tu nu ai mers pana acuma decat in masini cu filtre de polen? Ai patit ceva cand ai mers in alte masini (adica te-ai imbolnavit)? Cand mergi pe jos prin aer liber ai cumva o masca cu filtru de polen prin care respiri?

Intelegi in final de ce am spus ca nu e problema asa de mare in alegerea acestui filtru spre deosebire de celelalte?
ZORRO
CITAT(M A R I A N @ May 14 2008, 10:12 PM) *
Pentru urmatoarele revizii la Corolla mea 1.6 si a soacra-mii 1.4 voi cumpara filtrele de la japanparts.ro. Sa vad ce afacere o sa fac. Oare in cat timp aduc astia piesele?

La corolla noua, cei de la japanparts.ro ,au filtre de aer originale toyota , Marca Denso, made in poland.
Am vazut eu la un coleg cu corolla pe care l-am ajutat sa le schimbe.
La alea chiar nu pot comenta nimic.
lucian14
Eu la Yaris nu am gasit la ei filtru Denso...Au doar nipparts confused.gif
FAR EASTERN
QUOTE (Colonelu' @ May 15 2008, 11:59 AM) *
QUOTE (FAR EASTERN @ May 15 2008, 10:45 AM) *
Colonelu', sa inteleg ca ocupantii masinii pot sa inghita polen cat vor?
Sau,
Daca filtrul de aer al motorului nu e bun, in final ai tu de furca, din punct de vedere profesinal, la un moment dat.
Daca cel de polen nu e bun, sa se descurce doctorii de oameni, ca ei vor avea de furca cu alergicii, la un moment dat.

Dar poate am inteles gresit....

Stiam inca de cand am scris ca voi primi o replica de acest gen. teehee.gif Dar o lamurim si pe asta:

Corect in exprimare ar fi filtru pentru habitaclu. El a fost conceput ca o protectie pentru persoanele alergice la polen, pentru ca in strainatate nu au praful pe care il avem noi (cei care ati fost pe afara stiti despre ce vorbesc). Pentru ca are ca destinatie polenul, acest filtru are alta porozitate fata de celelalte filtre (mult mai permisiva), iar cine a fost curios si s-a uitat comparativ la filtrul de aer motor si la cel de habitaclu va intelege si mai bine.

Acuma sa te intreb si eu altfel: Tu nu ai mers pana acuma decat in masini cu filtre de polen? Ai patit ceva cand ai mers in alte masini (adica te-ai imbolnavit)? Cand mergi pe jos prin aer liber ai cumva o masca cu filtru de polen prin care respiri?

Intelegi in final de ce am spus ca nu e problema asa de mare in alegerea acestui filtru spre deosebire de celelalte?




laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif Colonelu', si eu eram sigur ca asa imi vei raspunde. Remarca mea nu s-a vrut rautacioasa.
............Ca sa nu mai zic ca eu nu-s alergic la polen.... N-am facut referire in postul meu strict la mine, ci in general.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Poate ne vedem curand prin Iasi, cu toata gasca....
ZORRO
CITAT(lucian14 @ May 15 2008, 11:54 AM) *
Eu la Yaris nu am gasit la ei filtru Denso...Au doar nipparts confused.gif

Si la avensis tot nipparts, dar cred ca folosesc acelasi material ,pentru filtre, cu cei de la denso.
drabisan
QUOTE (Colonelu' @ May 15 2008, 10:59 AM) *
Acuma sa te intreb si eu altfel: Tu nu ai mers pana acuma decat in masini cu filtre de polen? Ai patit ceva cand ai mers in alte masini (adica te-ai imbolnavit)? Cand mergi pe jos prin aer liber ai cumva o masca cu filtru de polen prin care respiri?


Parca as fi si n-as fi deacord cu afirmatia asta. Si sa ma argumentez:
- ma plimb cu bicicleta prin Bucuresti; deh sad.gif
- ma plinb cu un Fiesta fara filtru de polen/habitaclu/zi-i cum vrei, prin Bucuresti si Voluntari (sic!)
Nu ma imbolnaveste nici una din variante, dar e mult mai nasol aerul in Fiesta. Nu stiu sa explic de ce! In Almera, cu filtru, nu am simtit niciodata problema de aer pe care o simt in Fiesta.
Hoinar
QUOTE (drabisan @ May 15 2008, 04:24 PM) *
...Nu ma imbolnaveste nici una din variante, dar e mult mai nasol aerul in Fiesta. ...


Daca masina e veche, incearca un tratament (spray) pt improspatat traseele de circulatie a aerului. Noi am gasit in Carrefour o panarama de spray (scria pe el tratament pt AC si ventilatie) ce costa cca 30 de lei, si a parfumat intreaga masina smile.gif. La service la toyo un spray asemanator costa cca 100 de lei.
Eu zic ca nu strica daca incerci un spray din asta.
FAR EASTERN
Da, l-am folosit si eu si a dat rezulate bune. E adevarat ca fresh-ul ala nu persista dar parca (o fi autosugestia?) aerul e mai curat acum.

Colonelu'
Hai mai baieti, fiti mai destinsi si nu luati nimic la nivel personal, ca va face rau la ficati! smile.gif

FAR EASTERN cred ca a inteles din al doilea meu post ca nu i-am luat ca un afront personal afirmatiile (dovada emoticonul), cum sper ca nici el nu mi le-a luat. Eu urmaresc in posturile pe care le scriu sa ma depersonalizez, astfel incat sa nu se simta nimeni jignit. Trebuie sa intelegeti si voi ca este mai greu cateodata sa te exprimi in scris fata de vorbit, unde mai poti folosi si gestica pentru a te face inteles mai bine, mai ales in unele cazuri in care tu cunosti foarte bine unele aspecte si trebuie sa le faci intelese si altora care provin din alte domenii/cultura informationala.

Nu imi place sa ma dau mare si sa imi arat nivelul de cunostinte, dar cand va spun unele aspecte legate de piese va rog sa intelegeti ca stiu despre ce vorbesc si daca fac anumite recomandari nu vorbesc "aiurea in tramvai". La fel si eu respect pe ceilalti si cand am nevoie de o informatie intr-un domeniu o cer de la cel care lucreaza zilnic cu ea si nu de la altul care "a auzit vorbindu-se despre ea".


@drabisan,
Repet, filtrul de habitaclu a fost conceput pentru protectia celor care erau alergici la polen. Daca nu stiati, cei din vest au foarte multe cazuri de persoane alergice - ce sa-i faci? avansul tehnologic le-a cauzat si neplaceri. In curand o sa avem si noi persoane alergice la tot felul de chestii, probleme aparute in special de la excesul de aer conditionat.
Pentru ca ai pomenit de Bucuresti, problema noastra spre deosebire de occident este cantitatea imensa de praf. De aceea eu as numi acest filtru "anti-praf" si nu "anti-polen".
Faptul ca tu resimti diferente de calitate a aerului intre cele doua masini se poate explica foarte simplu: ventilatorul iti baga aer fortat in habitaclu, iar in functie de zona prin care treci, acest aer va fi mai curat sau mai murdar. La deplasarea ta pe bicicleta sau pe jos vei fi pozitionat in permanenta intr-un spatiu cu mase mari de aer in schimbare, ceea ce este mult benefica organismului, chiar daca nu ai o calitate a aerului ca cea de la munte. In schimb cand esti in masina cu geamurile inchise, tu bagi o masa de aer noua (adica oxigen nou), dar masa veche de aer nu a plecat nicaieri. In final tu vei avea in masina oxigenul necesar respiratiei, dar si o cantitate imensa de CO2, NOX, metale grele si tot felul de particule microscopice, spori, ciuperci, ... carcalaci si varcolaci, toate astea depozitate si de-a lungul conductelor de aer. La masina cu filtru de habitaclu vei fi mult mai putin expus acestor probleme.

Ca sa revin la problema initiala: diferentele de calitate intre producatorii de filtre de habitaclu sunt insignifiante (de altfel sunt si foarte putini care fac asa ceva). Dar intre filtrele pentru motor (aer, ulei, carburant) veti gasi diferente sesizabile si cu ochiul liber intre un producator respectabil (care furnizeaza pt OEM) si unul oarecare.


In final, pentru ca afara e foarte cald si pe weekend o sa se faca si mai clad, ofer bere rece din partea casei la toata lumea tongue.gif
beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif
drabisan
QUOTE (Hoinar @ May 15 2008, 04:03 PM) *
Daca masina e veche, incearca un tratament (spray) pt improspatat traseele de circulatie a aerului. Noi am gasit in Carrefour o panarama de spray (scria pe el tratament pt AC si ventilatie) ce costa cca 30 de lei, si a parfumat intreaga masina smile.gif . La service la toyo un spray asemanator costa cca 100 de lei.
Eu zic ca nu strica daca incerci un spray din asta.


E veche, are 1300 si un pic de km (2 de 0, nu 3, 2!!!!)! Mai are un pic si-i fac prima revizie...
Watcher
Exemplu rapid de revizie la VAG: PBV, Audi A6 2.7TDI, 30 000 km, 3200 RON (placute+ulei+filtre+manopera). E mult pana la 800-900 cat am dat eu la 2.2TDI si litrii de ulei sunt cam aceiasi sau mai multi la mine...
ivd
CITAT(Watcher @ May 15 2008, 12:50 PM) *
Exemplu rapid de revizie la VAG: PBV, Audi A6 2.7TDI, 30 000 km, 3200 RON (placute+ulei+filtre+manopera). E mult pana la 800-900 cat am dat eu la 2.2TDI si litrii de ulei sunt cam aceiasi sau mai multi la mine...

hai totusi sa fim seriosi aceeasi suma (aprox 900 ron si asta la nivelul anului trecut) a fost si la yaris. acum depinde ce ai schimbat confused.gif
Watcher
Am facut revizia de tip B: 7 litri de ulei, filtre, etc
Hoinar
QUOTE (Watcher @ May 15 2008, 05:50 PM) *
...Exemplu rapid de revizie la VAG: PBV, Audi A6 2.7TDI, 30 000 km, 3200 RON (placute+ulei+filtre+manopera)....


blink.gif ohmy.gif wacko.gif mad.gif
HOLLY F___!!! They all suck it big time...
mai bine de 1000 de dolari pt un kkt de revizie?!


QUOTE (drabisan @ May 15 2008, 05:48 PM) *
...E veche, are 1300 si un pic de km (2 de 0, nu 3, 2!!!!)! Mai are un pic si-i fac prima revizie...

Ups...atunci n-am ce zice...poate ca masina a fost pe stoc si a stat vreun an de zile intr-o parcare prafuita....
Oricum incearca un tratament din asta.....pierzi banii de o bere...da' ti-o dau eu cand ne vedem smile.gif.
R_A_D_U
Hoinar, dai cu bani in populatie? E deja coada sau mai am o sansa? wink.gif
Hoinarita te sustine in demersul asta? wink.gif
Hoinar
QUOTE (R_A_D_U @ May 16 2008, 02:11 PM) *
Hoinar, dai cu bani in populatie? E deja coada sau mai am o sansa? wink.gif
Hoinarita te sustine in demersul asta? wink.gif


laugh.gif nu dau cu bani tongue.gif Da' cu bere dau daca ne intalnim wink.gif.
Si da, Hoinaritza ma sustine cand e vb de bere tongue.gif. Nevasta intelegatoare tongue.gif.

ps: vad ca vinzi Avensis-ul. Ceva nou la orizont? smile.gif
drabisan
QUOTE (Hoinar @ May 15 2008, 10:47 PM) *
Ups...atunci n-am ce zice...poate ca masina a fost pe stoc si a stat vreun an de zile intr-o parcare prafuita....
Oricum incearca un tratament din asta.....pierzi banii de o bere...da' ti-o dau eu cand ne vedem smile.gif .


Nu, din pacate sau din fericire, nu a stat deloc sa "piarda" vremea printr-o parcare.
Inainte sa dau banii o sa-i pun pe cei de la Ford sa verifice ce e aiurea. Inca 1-2 saptamini si ma duc la ei pentru o revizie de 2500. Si nu scapa de mine.
Doar daca vad ca-s incapabili o sa imi tratez eu instalatia.
lucian14
QUOTE (Hoinar @ May 16 2008, 02:41 PM) *
QUOTE (R_A_D_U @ May 16 2008, 02:11 PM) *
Hoinar, dai cu bani in populatie? E deja coada sau mai am o sansa? wink.gif
Hoinarita te sustine in demersul asta? wink.gif


laugh.gif nu dau cu bani tongue.gif Da' cu bere dau daca ne intalnim wink.gif.
Si da, Hoinaritza ma sustine cand e vb de bere tongue.gif. Nevasta intelegatoare tongue.gif.

ps: vad ca vinzi Avensis-ul. Ceva nou la orizont? smile.gif


Apare Avensis cu face lift ... thumbsup.gif
22nst
apare avensis model nou, face lift a aparut in 2006 biggrin.gif
R_A_D_U
QUOTE (Hoinar @ May 16 2008, 09:41 AM) *
QUOTE (R_A_D_U @ May 16 2008, 02:11 PM) *
Hoinar, dai cu bani in populatie? E deja coada sau mai am o sansa? wink.gif
Hoinarita te sustine in demersul asta? wink.gif


laugh.gif nu dau cu bani tongue.gif Da' cu bere dau daca ne intalnim wink.gif.
Si da, Hoinaritza ma sustine cand e vb de bere tongue.gif. Nevasta intelegatoare tongue.gif.

ps: vad ca vinzi Avensis-ul. Ceva nou la orizont? smile.gif


Bun..asa da nevasta! thumbsup.gif

Pai eu l-am pus la vanzare. Daca sare cineva cu banu-n schema..why not...
Sincer sa fiu am alte planuri .... in fine oricum m-am tenta un Yaris sau un Aygo pentru mama mea...ea nu conduce vapoare din astea mari... eventual un Aygo cu cutie din aia smecheroasa... deocamdata testam piata si vedem...adevarul este ca daca as da avensis-ul..pe banii aia n-as lua ceva ok cu banii jos...

Legat de bere...Doamne da ...cat de curand!
M A R I A N
O rugaminte pentru cei care merg la revizii (in special in Bucuresti).
Va rog sa intrebati daca exista (sau se poate comanda) si la ce pret ulei Toyota 0W-20 pentru TS.
Mersi
lucian14
Nu exista, s-a mai discutat problema pe celalat forum... turned.gif
DAN
QUOTE (lucian14 @ May 31 2008, 10:11 AM) *
Nu exista, s-a mai discutat problema pe celalat forum... turned.gif

ba exista...noi avem la IASI. Pana luni o sa trec si pretul aici
steph
Salut Dan!

Si eu am aceasta problema. Vreau sa folosesc in TS excat ce scrie in carte. Evident in Bucuresti nu exista uleiul acesta. Pe piata am gasit doar la Motul gama 8100 eco lite. 65 RON/litrul.

La voi care e treaba? Vreau si eu nsite detalii cum ar fi marca pretul si daca poate sa ajunga si pin Bucuresti smile.gif
DAN
QUOTE (steph @ May 31 2008, 05:24 PM) *
Salut Dan!

Si eu am aceasta problema. Vreau sa folosesc in TS excat ce scrie in carte. Evident in Bucuresti nu exista uleiul acesta. Pe piata am gasit doar la Motul gama 8100 eco lite. 65 RON/litrul.

La voi care e treaba? Vreau si eu nsite detalii cum ar fi marca pretul si daca poate sa ajunga si pin Bucuresti smile.gif

Eu am vorbit in service cu colegii de acolo imediat ce am vazut mesajul lui MARIAN. ei mi-au spus ca au comandat de cateva zile acest tip de ulei si ca luni-marti ar trebui sa ajunga si tot atunci voi avea si pret.
steph
Si crezi ca s-ar putea trimite si in Bucuresti prin curier sau ceva? Intreb pentru ca as prefera sa il cumpar tot de la un service toyota ca sa reduc la minim discutiile cu cei de la garantii...
M A R I A N
Daneeeeeeeeeeee! Roaga-i pe baietii de la service sa tina si pentru mine vreo 10 l...Peste o saptamana sau doua vin cu Corollele familiei la Iasi la revizii.

P.S. Nu o sa credeti dar la Iasi se poate obtine orice si se poate face orice. Trebuie doar sa cereti! wink.gif
StefanVVTi
QUOTE (M A R I A N @ May 31 2008, 08:57 PM) *
Daneeeeeeeeeeee! Roaga-i pe baietii de la service sa tina si pentru mine vreo 10 l...Peste o saptamana sau doua vin cu Corollele familiei la Iasi la revizii.

P.S. Nu o sa credeti dar la Iasi se poate obtine orice si se poate face orice. Trebuie doar sa cereti! wink.gif

O Corolla Compressor, ofer 10.000 euro! smile.gif)))
M A R I A N
Vezi ce ceri ca DAN s-ar putea sa-ti gaseasca una... whistling.gif
lucian14
QUOTE (steph @ May 31 2008, 07:35 PM) *
Si crezi ca s-ar putea trimite si in Bucuresti prin curier sau ceva? Intreb pentru ca as prefera sa il cumpar tot de la un service toyota ca sa reduc la minim discutiile cu cei de la garantii...

Eu am mers cu uleiul meu la revizie pe splai...nu a fost absolut nici o discutie thumbsup.gif
DAN
ulei 0W20 - 75 RON + TVA / litrul
steph
Ce marca? rolleyes.gif
vio
DAN cand vin la IAshi o sa iau io vreo 20 de litrii sa fac un biznis smile.gif) ma apuc si vand ulei in bucale 0 - 20 , mai lashi si tu la pretz?
DAN
QUOTE (steph @ Jun 2 2008, 10:08 AM) *
Ce marca? rolleyes.gif

Asta nu am mai intrebat dar oricum este ulei TOYOTA (probabil Mobil 1)
DAN
QUOTE (vio @ Jun 2 2008, 10:09 AM) *
DAN cand vin la IAshi o sa iau io vreo 20 de litrii sa fac un biznis smile.gif) ma apuc si vand ulei in bucale 0 - 20 , mai lashi si tu la pretz?

la ce depaseste 1.000 de litri facem un pret bun thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.