Help - Search - Members - Calendar
Full Version: POZE TUNING DACIA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
Pages: 1, 2
eddie
Reclama la firma,reclama la alt site auto,nu ti se pare cam mult ????? no.gif
Andrei Suzuki
Va rog frumos,cineva,modificati titlul topicului. e TUNING,nu TUNNNNNNNING.
FAR EASTERN
Iaca ce era parcat pe un trotuar de langa Iulius Mall in Cluj...
blublu
unele is chiar reusite, pe bune, cabrioul, aia neagra si aia verde!
geotiti
dacia super nova....
RobertRFG
cam ce am facut eu la a mea.....old school baby
daewoo_espero_turbo
QUOTE (TLS-09 @ Dec 10 2006, 06:54 PM) *
CRred ca masina postata de Ioan Alexandru putea fi mai draguta daca avea alta culoare. Ceva sa o faca mai agresiva. Altfel surprinzator de reusita fata de alte Dacii tunate.


Referitor la masina pusa de domnul Ioan Alexandru..... imi place ca scoate in evidenta calitatea Dacia...are un luft usa aia din fatza de zici ca e deschisa 36182451.gif
andreistn
Dacia Turbo Sport mama ce fitza era aia biggrin.gif

Lua star in Acropolis Rally pffff Dacia jezzz super tare RESPECT!!
Otto73
In primul rand ca sa bagi bani intr-o dacie (1300) cred ca e o mare prostie.
De ce zic asta?
Dacia este o masina de conceptie veche, calitate inxistenta, polueaza, sigurantza nici vorba, urata, confort inexistent, ieftina, piese de 2 lei necalitative facute de 3paduchi srl etc.
Descriu totul pe scurt: din cacat nu poti face bici.
Vreau sa spun la ce se merita sa bagi atati bani intr-un cotetz cand poti cu banii aia sa-ti iei ceva mult mai bun ,nou , frumos etc.
poate in curand o sa le si interzica pe strazi.
Ca masini de epoca nici vorba. Pretz nu vor avea niciodata deoarece nu s-au facut in serie limitata. Doar posesorii cred ca sunt cool sau au o masina cool.
Eu sincer nu vad rostul investitiei.
air_wolf
merita sa faci asta la 18-19 ani. dacia mea saraca, beton masina. tunata motor+cutie. faceam liniute cu bmw-uri. schimbam ambreiaj la 2 saptamini. pina am pus sachs de 800de lei. am taiat la spire din arcuri pina am pus coilovere de bmw biggrin.gif cauciucuri the best, bfg-uri. la vinzare gumele au facut circa 40% din pret.
nu-mi pare rau de bani, pentru ca era distractiv sa faci pariuri ca ajungi mai repede in bucuresti decit cei cu vw sau audi smile.gif cind l-am depasit pe un prieten cu polo a turbat omul. nici nu-mi tremura masina ca piftia si mai aveam loc de pedala.
e foarte important ce-i faci. ca daca faci doar un exterior kitsch-os, o sa ai o rapciuga pe roti. daca o usurezi si umbli mai putin la aspect si mai mult la motor+cutie, o sa ai ceva ce incepe sa semene a masina.
pina la urma, din banii de pe turcismele din tirg iti poti duce motorul in 80cp si schimba niste pinioane in cutie. dar fiecare alege ce doreste. multi aleg kitsch-ul din lipsa culturii auto.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.