Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Becuri Avensis, Corolla, Yaris, Aygo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2
Bogdan92964
QUOTE(_Constantin_)
Am pus Philips Blue Vision penru ca cele vechi nu ma satisfaceau pe deplin. Pun doar cateva poze revelatoare. Merita din plin.

de unde ai cumparat?
_Constantin_
In craiova se gasesc la magazinele de piese auto. Incearca site-ul www.autoaccesorii.ro sau Ausburg sau orice magazin de piese auto... refuz sa cred ca nu au.
bebelacus
dar pin'la urma care sint cele mai eficiente? bule vision, power plus, night vision; ca nici nu stiu ce sa aleg. de preferat ar fi ceva bazat pe argumente mai mult sau mai putin stiintifice si mai putin pe design. nu ca as avea ceva cu lumini albastre dar eu vreau sa vad mai bine. iar daca asta inseamna bule vision sau orice altceva sint gata sa imi pun. poate sa fie si verde. deci, va rog, pt avensis, care ar fi cele mai eficiente?
_Constantin_
Eu am avut si blue si Power2 Night si mi-se par mai bune blue vision dar asta e doar o parere personala, nu am de unde sa dau argumente tehnice. NightGuide sunt dupa parerea mea cele mai complete dar nu imi plac pentru ca au 2 nuante si asta banuiesc ca se vede mai aiurea... in orice caz... orice bec ai lua mergi la service sa-ti ridice farurile si du-te undeva la intuneric si uita-te cum bat in lateral... vei fi uimit, noi am fost.
Colonelu'
Cele mai indicate becuri sunt cel Vision Plus, care ofera cu 50% mai multa lumina. Eu i-am dat unui fost coleg, care acum lucreaza la service-ul Toyota din Iasi si e super multumit, indicand si la clientii lui sa-si puna asemenea becuri.

Cine doreste info suplimentare, please PM to me.
_Constantin_
Mai scriu si eu aci ca poate cauta cineva si nu gaseste si sa fie topicul accesibil tuturor.
Colonelu'
Am avut placuta surpriza sa gasesc la unul din importatorii de piese cu care lucrez becuri identice la calitati cu cele de la Philips, dar care sunt facute de NARVA (care este de fapt in proprietatea lui Philips din 1996), dar care sunt mai ieftine.

Echivalenta pt Philips Vision Plus (+50% Light) este NARVA Power 50 si se gasesc in toate variantele constructive: H1, H3, H4, H7, HB3 si HB4.

De asemeni, Blue Vision are ca echivalenta pe Power Blue.
vio
he he NAVRA .........
Colonelu'
Poate stii ceva ce eu nu stiu si as fi curios sa aflu. Eu vorbesc de NARVA si nu de NAVRA, adica de cei de aici:

www.narva-light.com
vio
sa scuze de inversiune . eram obosit aseara cand am scris wink.gif cum am mai spus mai fac si io greseli wink.gif NARVA made in japan am ceva pe acasa biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.