Help - Search - Members - Calendar
Full Version: un sondaj al masinilor favorite...
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2
Bianca81932
Impreza STI :

- Turbocharged Opus-orizontal, liquid-cooled, 4-cilindri ,4-timpi, cu benzina,DOHC, 16-valve
- Capacitate cilindrica 1,994
- Raport compresie 8.0
- Puterea maxima 195(265)/6,000
- Cuplu maxim 343(35.0)/4,000
- Viteza maxima (km/h) 244

biggrin.gif
alex84475
nu va mai omorati cu rs4 si evo ca oricum nu are sens...amandoua sunt masini puternice dar cu personalitati diferite. masini favorite/iubite vreau sa aud.mersi
Leone
BMW M5. si nimic altceva
Legionaru'
Lexus IS 350 pentru mine.
Lexus RX 400h pentru sotie.
HalbaSus
Intr-adevar evo si rs4 sunt masini total diferite... mai ales prin prisma pretului de achizitionare... dar presupunand ca avem un buget imens si trebuie sa alegem intre cele doua comparatia intre evo si rs4 mi se pare asemanatoare comparatiei dintre aceste doua femei din serialul preferat al sotiei mele:

versus

Nu cunosc foarte bine serialul ca am prins doar cateva jumatati de serial dar caracterizarile (care sa se aplice masinilor ar fi):

Prima:
Gateste bine, curata/spala/calca/aspira impecabil, econoama, cumpara doar strictul necesar, fidela
A doua:
Gateste bine dar uneori uita oalele pe foc, nu curata, nu calca, dar are o menajera care face toate astea... menajera pe care o platesti tu, maniaca de shopping, cumpara doar haine de firma si parfumuri scumpe, sondajele zic ca e cam bitchy blush.gif

Pe hartie alegerea e simpla... dar cu pozele in fata... blush.gif E drept ca nici prima nu poate fi catalogata drept femeie foarte urata, iar cum gusturile nu se discuta sunt convins ca sunt cativa care ar prefera o frumusete mai matura si mai exotica, sau altii sunt constienti ca frumusetea e o trasatura trecatoare si superficiala calitatile adevarate se gasesc in interior...
cosmin45741
Halba, caracterizarile tale sunt un pic deplasate, eventual ai putea spune ca amandoua fac in mare cam acelasi lucru, in schimb una e frumoasa, rafinata si educata, iar cealalta e o taranca boita...Dar vorba lui Impulse, cine are ochi sa vada, vede si altceva in afara de acreala strugurilor... blush.gif

Si ca sa fiu ontopic, in afara de faptul (contrariant pt multi de aici) ca sunt considerat un fan BMW, in general nu pot afirma ca am o marca/masina favorita. Imi plac mai multe modele de la diverse marci in majoritatea lor nemtoaice...
Davidinho
As adauga si eu listei masina visurilor mele:
Aston Martin DB9 biggrin.gif Poate imi iau si eu una second-hand peste vreo 40 de ani...desi atunci o sa fie scumpa ca e de colectie...damn!
HalbaSus
cosmin, unul din multele lucruri pe care le-am invatat pe acest forum (si nu numai) e ca gusturile nu se discuta (nici la femei nici la masini), unora le place H2-ul, altora le place seat altea, sunt convins ca undeva exista si oameni care sunt atrasi de hidosenii gen multipla sau rodius... mie nu-mi place nici una din acestea dar pe de alta parte mie nu-mi place nici seria 7 si seria 5... altii le divinizeaza... mie-mi place single frame-ul de la audi, altii imi zic ca modelele anterioare erau mai frumoase... fiecare cu gusturile lui. Tocmai de aceea nu vreau sa fac judecati de valoare asupra designului mitsubishi-ului, nu e cea mai urata masina pe care am vazut-o... in unele momente as zice ca e chiar ok... si pana la urma fac aceasi treaba, nu ? te duc de la A la B foarte foarte repede.

Revenind la topic:
Mi-am schimbat optiunea, nu mai vreau RS4, vreau in schimb 2 masini, un porsche 911 turbo si un Audi RS6 (Da, masina aia care s-a facut numai in varianta combi si care face suta in 4.7 secunde)

P.S: Poate un alt moderator sau un admin isi face mila de noi si muta off-topicul undeva...
alex84475
oricum masinile nemtesti rule...dupa cum vad eu...mai astept si alte vise/dorinte smile.gif
HalbaSus
Daca ar fi sa am un garaj ca al seicilor arabi atunci mi-ar placea sa am si cate un mercedes SEL si un bmw seria 8... adica variantele coupe de la limuzinele lor (S respectiv 7)... variantele in 4 usi mi se pare potrivite doar daca ai sofer si vrei sa stai in spate... dar niste "balene" cu 2 usi mi se par ideale pentru "long distance cruising"...
marius60959
BMW seria 3 320D.

vis...sper eu mai aproape de realitate. (inca mai sper) biggrin.gif
Tarabostes
Renault Clio V6 -252 bhp
BandiT
subaru impreza wrx sti....fara ezitare.

si o clasica de genul : Mustang gt din 1965..1970 sau plymount baracuda.
Andrei55037
Porsche 911 Turbo
Adrian81432
Eu chiar as vrea un atv... e cel mai util pt cum e bucurestiu in momentu de fata
alex84475
mda un atv ar fi bun in harmalaia din bucuresti...imediat o sa ma apuc de inmultit adunat si sa vad ce iese...oricum sunt sigur ca o sa iasa nemteasca pe primu loc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.