Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce ne facem fara magazin de piese?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2
Dragos56563
Interesant... Ramine de vazut. Oricum pina la vara se pot intimpla multe.

Tinem legatura.

:wave:
Popescu91011
Pai, pana una-alta, cel mai simplu sa ne "gasim" e tot pe net! Cine-i impiedica pe baieti sa intre pe acest forum, de exemplu, (pana o fi gata promisul site "ladaclubromania")?
Daniel82595
da corect. LADISTI DIN TOATE COLTURILE TARII UNITI-VA :romania: band.gif :cheers:
Matei93575
Salutare!Miercurea-Nirajului este un orasel mai mic nu au internet la fiecare casa ci doar la net cafe.Acum o sa lucreze sa-si faca un site ca lumea :boxing: Pe mine m-ar interesa daca ar fii temerari care sa vina din Buc pana aici la aceea intalnire unde o sa fie ulti Ladisti din mai multe judete.Eu cred ca ar fii o ocazie buna bine stiu ca sunt in jur de 350 de km dar chiar daca ati veni intr-o masina mai multi sa se amelioreze costurile.Cred ca ar fii o experienta de neuitat pt oricine care iubeste aceste masini.Oricum pana atunci mai e eu o sa tin legatura cu ei si o sa va spun ce mai e nou.Oricum la o adiica ar putea sa aduca piese si sa o luatui de aici sa nu fiti nevoiti sa mergeti pana in Ungaria sau v-as aduce eu cand vin in Buc.Oricum e o oportunitate parerea mea beer.gif
Salutare :wave:
Dragos56563
Eu unul vin. Cred ca or sa fie si alti Ladisti din Bucuresti care sunt de acord cu mine. Daca tot se stringe lumea undeva, din mai multe judete, macar 1, 2 din Bucuresti sa fie, nu ? Asa ca, tine-ne la curent, si daca ne anunti din timp cum e cu intilnirea, sigur iese ceva !

Salut !

:wave:
Horia49540
sa ne anunti din timp ca eu sigur vin, si la nevoie mai iau 4 oameni in masina (si eventual inca doi in portbagaj:))))))))))))))))))))
ar fi super asa ceva
am vazut in CV si HR muuulte lade foarte frumos intretinute, in bucuresti (no offence colegi) nu le avem asa bine tinute ca ei...)
da' stiti ce am vazut in HR si moi-a pmlacut?: in Tusnad vad eu de departe o modaldeata de Trabant venind spre mine
zic eu: o fi vreun mos de pe aici, se duce si el 2-300 m mai incolo, ...de unde! era cu nr de Ungaria, si mergea mosul cu trabantul de n-avea treaba! si la noi daca n-ai de la S-Klasse in sus n-ai boashe... :bash:
gabriel cretu
cred ca ma "lipesc" si eu de voi.........sa fie si un 1500,nu ? sa nu creada ardelenii ca avem doar 1200 noi "miticii" astia din Bucuresti..... biggrin.gif
cam cand se preconizeaza a fi intalnirea ? si inca o informatie........se mai plateste taxa de drum ??????..........cred ca-mi raspund singur.......dar cat este pentru 1500 stie careva? :wave:
Horia49540
taxa de drum se plateste in functie de poluare, din cate stiu
la lada, cum are norma euro-fum biggrin.gif , este de vreo 8-900 mii vechi, eu asa am dat...
tu, Gabi, esti cam anarhist, fara rovigneta, fara itp ha ha
asa si trebuie, sunt total de acord biggrin.gif :wave:
eugen93201
QUOTE(gabriel cretu)
...se mai plateste taxa de drum ??????

Doar daca treci in Ardeal ! :ban:
Horia49540
he he biggrin.gif
si cat ne costa? o gura de vodka din rezervorul laditzei e ok? biggrin.gif beer.gif
gabriel cretu
pai ce sa zic ???? e greu ca noi nomenclaturistii,kgb-istii sa ne adaptam la capitalism biggrin.gif ........pe vremea Laditelor.....n-aveam treaba cu test de noxe,triunghi,veste,extinctoare,taxe peste taxe.....toate nesimtirile din ziua de azi........e drept nici drumuri nu erau,dar cu Lada,nici nu prea le simteam lipsa........ biggrin.gif
Horia49540
daaa...inainte lada era cea mai luxoasa masina din est...da' noi am apucat-o abia cand a ajuns "de epoca" biggrin.gif
Matei93575
Salutare! Gabi intalnirea se preconizeaza a fii in vara oricum eu o sa va anunt din timp.Acum se rezolva hartiile cu politia am inteles ca deja sunt multi interesati deci o sa fie o multime de Laditze band.gif Si eu astept cu nerabdare pana atunci sper sa ajung in Buc la o intalnire....O sa am grija sa trec regulat pe la ei sa aflu noutati.Am inteles ca au si un site in constructie.Oricum au ganduri mari si sper ca sa se materializeze Salutare :wave:
Horia49540
pai sa ne anunti neaparat ca eu vin sigur :bandit: ...si poate nu singur biggrin.gif
si unde va fi? in oras sau gasim vreo locatie pitoreasca, precum motociclistii? :wave:
gabriel cretu
maaaaamaaaa.........ce frumos ar fi.........de cand astept o asa intalnire,si mai ales daca e si mai spre vara,acum la drept vorbind dupa cum stau lucrurile cu iarna nu cred ca mai e o problema nici mai incoace spre primavara biggrin.gif (ca nu mai e rabdare biggrin.gif )
Ar fi bine totusi sa stabilim o data din timp pentru a putea cat mai multi sa-si aranjeze treburile,in asa fel incat sa venim toti,macar cei care ne intalnim in Bucuresti si suntem vreo sase ladisti........ biggrin.gif
mihail81843
In OBOR gasiti tot ce vreti la mold. au piesele in masina nu sint expuse dar intrebati , gasiti orice. Curaj
:wave:
Horia49540
da, ai dreptate, gasesti tot ce vrei, dar multe sunt niste rebuturi, ca si suruburile colegului din Bacau

daca "te pricepi" si alegi cele mai "bune" piese de acolo ai sanse sa nu ajungi nici pana la coltul strazii biggrin.gif :bash: :wave:
mihail81843
Sicer,nu prea am luat comp. de mecanica mai mult ornamente o grila de fata (cam scumpa, da' nichelata), si niste capete de bara care arata foarte frumos da sigur sint turcesti sinici nu le-am montat inca. biggrin.gif
Horia49540
pai ai grija ca astea sunt elemente de siguranta, nu-i de joaca cu ele! :wave:
mihail81843
Sigur nu-i de gluma dar, sint prea frumoase....Or fi turcesti? biggrin.gif
mihail81843
Le fac si o poza , poate stie cineva!
Horia49540
or fi originale, or fi...originare din Turcia, nu-mi dau seama
dar e prima data cand vad capete de bara cu protectie de plastic peste filet
vezi si tu daca au vreo serie ruseasca pe ele
si nucile sa fie fixe, sa nu poti sa le misti cu mana...
eu am avut odata un cap de bara prost rau luat de la ei, care m-a tinut exact pana la siania si inapoi

deci: pot fi bune, pot fi turcesti, sau pot fi ...reconditionate

succes :wave:
Cosmin65397
Va anunt ca magazinul de pe Luica cu piese de Lada s-a desfiintat ,am observat astazi.
Horia49540
deci nu mai raman decat basarabenii si Bulgaria...

a propos, la basarabeni am vazut cap de bara exact ce am luat noi din Ruse la dublu pret fata de acolo...

si un off topic util: pt Cosmin si Radu (beneficiari ai capetelor de bara noi) si nu numai: puneti capetele noi dar cu piulitele vechi originale, sunt muuuuuuuuuuult mai bine facute si rezistente decat dele noi
nu stiu astea de la Fenox pe care tocmai le-am luat cum sunt, dar la un cap de bara luat de la mag din Pantelimon cand am strans piulita s-a rotunjit locul de cheie aproape...asa ca am pus-o pe cea veche :bash: :wave:
Sula103604
Colegu' daca pateam asa ceva acasa, si ma si vedea tata, imi zicea ca nu stiu sa strang o piulita tongue.gif ... dar eu tot la parerea ta raman..nu mai sunt la fel de bune piulitele, eu acum 4 zile am rupt piulita care duce de la furtunul de alama de gaz...am ramas cu jumate de piulita in butelia de gaz si cu una in mana.
la mine e mai grav ca piulita s-a rupt de la jumatatea ei....deci nu mai am cum sa o scot de acolo...se pare ca e lucru turcesc..sad.gif(... asta ete...
Horia49540
in sfarsit imi da si mie cineva dreptate biggrin.gif

daca piulita aia e mare da-i gaura in centru usurel cu o bormasina cu burghiu mic si incearca cu un extractor sau tot cu o urubelnita fff mica (tre sa-i faci acolo cap pt surubelnita, e cam delicat)
succes :wave:
Sula103604
singura modalitate de a scoate piulita de acolo e cu patentul ala cu care scoti inelele de siguranta, actioneaza invers decat patentul normal....sau o solutie si mai buna ar fi sa o las acolo, ca nu ma deranjeaza, iar daca ar veni vremea sa o scot biggrin.gif ii gasesc eu ac de cojocul ei tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.