Help - Search - Members - Calendar
Full Version: topic pentru pasionatii de pescuit
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
Pages: 1, 2
romb
stiu mai biggrin.gif da credeam ca imi iau ban biggrin.gif
eddie
Ieri am ajuns si eu acasa pe la ora 15.00.Am fost in Mila 23.A fost frumos,am prins peste peste asteptari.Am dat numai la rapitor,la stiuca si biban si am prins zilnic intre 15 si 30 de kg.in 3 persoane.
Cazarea 150.000/noapte,50.000/masa de seara cu pestele nostru si alimentele noastre,400.000 in 3 persoane pentru curatatul pestelui si 200.000 pentru o saptamana de tinut pestii la congelator.
Am venit cu 2 saculeti de peste,curatat,fara solzi,fara mate,fara cap si coada.Totul pus in pungute,in total vreo 30 kg.Revin si cu poze.
Baby Blues
Asteptam sa vedem rezultatele "efortului"
eddie
Plecarea din Tulcea
eddie
Prima captura...
eddie
Niste bibani...
eddie
Pescuit la asfintit....
eddie
Capturi de stiuca din prima zi...
eddie
Si partea dreapta a mesei...
Geroge73919
Care e dimensiunea legala pentru stiuca ? Mi se pare mie sau avem de raportat un caz : Eddie the poacher band.gif blush.gif biggrin.gif
eddie
40 cm. e masura minima la stiuca l
Am aruncat cam 6-7 bucati sub 40 cm. in fiecare zi de frica a 20 de milioane amenda !
Oricum nu ne era frica,nu ramaneam fara peste!

Arata-mi una sub 40 de cm. !!! biggrin.gif
eddie
In alta zi....
O stiuca mai mica,aia mare ramasese pe masa,de ce oare ??? beer.gif
eddie
Si o saramura de biban si stiuca.....pofta buna !!! beer.gif
eddie
In barca cu una dintre capturi....
eddie
Cu alte doua stiuci...
Geroge73919
Ce fata patrata ai :ban: , dece te cenzurezi ? nu ai dinti in gura
eddie
.....Am dat 15 milioane pe o punte de 3 asa ca nu vreau sa mi-o deochi !!! biggrin.gif
eddie
puncte,puncte
eddie
Congelatorul cu pricina
eddie
La asfintit de soare
eddie
Rasarit de soare in spatele Colandei in drumul spre Tulcea la ora 7 .

Cu asta am terminat...jur sa nu mai merg in Delta decat S I N G U R ! ! !
Otto73
QUOTE(E d d i e)
Cu asta am terminat...jur sa nu mai merg in Delta decat S I N G U R ! ! !

De ce?
eddie
Greu sa te intelegi 7 zile cu anumiti oameni.
Unul dintre cei 2 ,pe care chiar ii cunosc de peste 10 ani,s-a cam dat la bautura si toata ziua trebuia sa-l suportam cu toate ifosele si prostiile pe care le debita,in plus de asta parca avea slugi,nu prieteni cu el.Plus ca ne scula cu noaptea in cap si ne tinea pe garla toata ziua,am venit de vreo 2 ori noaptea acasa.O fi fost motorul de barca al lui,dar nici asa... :bash:

Totul hotara de unul singur,daca noi vroiam altceva,facea scandal.Si aveam parte de asta in fiecare zi.
Asta a fost si motivul pentru care ne-am intors dupa 7 zile,trebuia sa stam acolo 10 zile,dar nu am mai suportat regimul de ,,detentie''.... :ban:
Otto73
Iti dau dreptate.
Eu nu merg cu betivi, badarani si cu cei ce nu stiu sa pescuiasca.
Am fost la stiuca cu ceva ani in urma si colegul mi-a infipt o ancora in fata de am vazut stele in toate culorile si nuantele posibile.
Eu eram lateral fata de el cu vre-o 5 metri. Nu stiu cum s-a intamplat dar stiu ca m-am chinuit vre-o 5-10min sa-mi scot ancora din fata. blink.gif blink.gif blink.gif
air_wolf
eddie, unde ziceai ca e congelatorul ala? :pet: :cheers:
Baby Blues
L-as vizita si eu sa -i vad clasa energetica :naughty:
eddie
Pai nu mai conteaza clasa energetica,era un Arctic oricum...In Delta Dunarii,curentul este la jumatate de pret,majoritatea localitatilor fiind catalogate drept defavorizate.
eddie
primul pescuit din anul asta,vineri.Se anunta vreme proasta,dupa norii care au trebut peste lac...
eddie
Pareau o aripa de avion si curentii produsi in spatele ei...
eddie
Si drept recompensa,pentru ca am rezistat la 2 rapaieli de ploaie,a iesit soarele si pe strada noastra si la propriu si la figurat ! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
mike.omega
Aici nu ti-a placut cum ai iesit in poza de n-ai cenzurat-o? tongue.gif
eddie
Aici nu ma recunosc nici eu ! smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.