IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

radiere masina

This topic is about radiere masina, the author, eugen72435, wrote about: salut ! am nevoie de ajutorul vostru cu un sfat . am avut o dacie pe care am vandut-o unor persoane din provincie . am facut contractul de vanzare cum ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> radiere masina
eugen72435
post Apr 20 2006, 07:06 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 31-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 72.428



salut ! am nevoie de ajutorul vostru cu un sfat . am avut o dacie pe care am vandut-o unor persoane din provincie . am facut contractul de vanzare cumparare si apui urma ca eu sa ma duc cu acesta la circa financiara .dupa aceasta treabuia sa ne intalnim la udriste sa terminam radierea dar acestia nu sau mai prezentat si nu mai dau de ei nici la telefon . ce ma sfatuiti in aceasta situatie . cum se pot rezolva lucrurile ?
va mutltumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyty
post Apr 21 2006, 10:57 AM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 30
Joined: 28-August 03
From: Bucuresti
Member No.: 15.552



daca ai cartea de identitate o poti radia .dac talonul este la ei te duci la monitorul oficial,si cu hartia de acolo cu cartea si viza de la financiar poti radia masina
daca nu ai cartea nu prea ai ce face


--------------------
megane II- 2.0 136 cp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BandiT
post Apr 27 2006, 01:31 PM
Post #3


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 268
Joined: 12-July 05
From: Brasov (Brasov)
Member No.: 51.045



tyty are dreptate: deci daca ai cartea de identitate a masinii , te duci la monitorul oficial si declari pierdut/furat talonul..si apoi poti radia masina....
daca nu mai ai cartea de identitate a masinii , aplici varianta B : o reclamatie scrisa la politia de circulatie de care apartii. adica reclami pe cumparatori (ai numele si adresa lor) ca in termenul legal de 30 zile nu s-au prezentat ptr. radiere..si se va descurca politia...
bafta


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 5th May 2024 - 03:14 PM