Help - Search - Members - Calendar
Full Version: radiere masina
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
eugen72435
salut ! am nevoie de ajutorul vostru cu un sfat . am avut o dacie pe care am vandut-o unor persoane din provincie . am facut contractul de vanzare cumparare si apui urma ca eu sa ma duc cu acesta la circa financiara .dupa aceasta treabuia sa ne intalnim la udriste sa terminam radierea dar acestia nu sau mai prezentat si nu mai dau de ei nici la telefon . ce ma sfatuiti in aceasta situatie . cum se pot rezolva lucrurile ?
va mutltumesc.
tyty
daca ai cartea de identitate o poti radia .dac talonul este la ei te duci la monitorul oficial,si cu hartia de acolo cu cartea si viza de la financiar poti radia masina
daca nu ai cartea nu prea ai ce face
BandiT
tyty are dreptate: deci daca ai cartea de identitate a masinii , te duci la monitorul oficial si declari pierdut/furat talonul..si apoi poti radia masina....
daca nu mai ai cartea de identitate a masinii , aplici varianta B : o reclamatie scrisa la politia de circulatie de care apartii. adica reclami pe cumparatori (ai numele si adresa lor) ca in termenul legal de 30 zile nu s-au prezentat ptr. radiere..si se va descurca politia...
bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.